Lihtenştayn Vizesi için Gerekli Evraklar

Lihtenştayn Vizesi için Gerekli Evraklar 2024

Lihtenştayn’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport (bordo pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaportu (gri) ve diplomatik pasaport (siyah) sahiplerinin Lihtenştayn seyahatleri için vize almasına gerek yoktur.

Lihtenştayn’a seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin İsviçre vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Seyahat için gereken İsviçre vize evrakları, başvuru yapılan vize türüne, başvuru sahibinin Lihtenştayn’a seyahat amacı ve başvuru sahibinin mesleğine göre değişiklik göstermektedir.

Vizem.net Türkiye’den yapılan Lihtenştayn vize başvuruları için tek çatı altında danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir. Vizem.net’in deneyimli danışmanları; vize başvuru sürecinde vize rezervasyonundan seyahat sigortası, dilekçe işlemleri, tercüme ve noter işlemlerine kadar birçok konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lihtenştayn Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lihtenştayn vize başvurusu ı̇çin gerekli vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Lihtenştayn’a seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin seyahatlerinin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerliliği bulunan ve en az 2 adet boş sayfası olan 10 yıldan eski olmayan bir pasaporta sahip olması beklenmektedir.
 • Vize başvuru formu: Vize başvuru formu Lihtenştayn seyahat amacına uygun olarak İngilizce veya Almanca olarak doldurulması gerekmektedir. Lihtenştayn vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından bizzat doldurulması ve gerekli yerlerin imzalanması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibinin, beyaz arka fon üzerinde 35 mm x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf standartlarına uyan son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet fotoğrafının olması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin ve ailesinin doğum, ölüm, evlilik gibi nüfus kayıt bilgilerinin bulunduğu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin vize başvurusu yapılan kuruma bildirilmesi zorunludur.
 • Seyahat sağlık sigortası: Lihtenştayn seyahati için başvuru sahibinin seyahati sırasında yaşayabileceği sağlık problemlerine karşılık tüm Schengen ülkelerinde geçerliliği bulunan ve en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasının olması gerekmektedir.
 • Vize harcı dekontu: Başvuru sahibinin vize başvurusunu tamamlayabilmesi için vize harcını ödemesi zorunludur. Vize harcı dekontunun Lihtenştayn vize başvuru evrakları arasında teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Konaklama rezervasyonları: Başvuru sahibi, Lihtenştayn seyahati sürecinde konaklayacağı otel, hotel, airbnb veya ev kiralama rezervasyon bilgilerini ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahatinin davet üzerine yapıyor ise davet eden kişinin kişisel bilgilerinin, ev adresinin ve pasaport fotokopisinin sunulması gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Başvuru sahibinin Lihtenştayn seyahati sırasında kullanacağı ulaşım araçlarına ait rezervasyon bilgilerinin sunulması ve seyahat güzergahı gibi bilgilerin detaylı bir şekilde açıklanması gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahatini özel aracı ile gerçekleştirecek ise detaylı güzergah bilgileri, araç yeşil sigorta belgeleri, ehliyet ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümü: Başvuru sahibinden Lihtenştayn seyahati sürecinde seyahat masraflarını karşılama konusunda sıkıntı yaşamayacağına dair kanıtlar sunması beklenmektedir. Başvuru sahibi kişisel banka hesap cüzdanını veya detaylı banka hesap dökümünü ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Ek gelir belgeleri: Başvuru sahibinin finansal durumunu kanıtlamak için varsa gayrimenkul tapularını, kira gelir belgelerini, araç ruhsatını ve ek gelir hesap bilgilerini sunması gerekmektedir.
 • Sponsorluk dilekçesi: Lihtenştayn seyahat masrafları başvuru sahibinin ailesi, akrabası veya tanıdığı birisi tarafından karşılanacak ise vize almak isteyen başvuru sahibi ile sponsoru arasında düzenlenmiş noter onaylı sponsorluk dilekçesi ile sponsora ait kişisel ve finansal belgelerin hazırlanması gerekmektedir.
 • Çalışma ve meslek durumuna göre istenen belgeler: Başvuru sahibinin mesleğine ve çalışma durumuna göre SGK işe giriş bildirgesi, vergi levhası fotokopisi, öğrenci belgesi veya emeklilik belgesi gibi evrakların sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat amacına göre istenen belgeler: Başvuru sahibinin Lihtenştayn’a yapacağı seyahatin iş, aile/arkadaş ziyareti, turizm veya tedavi gibi farklı seyahat amaçlarına göre turistik seyahat için kullanılan rezervasyon belgeleri, konferans/toplantı bilgilerini gösterir belgeler veya hastane kaydı gibi evrakların sunulması gerekmektedir.

Lihtenştayn vizesi için başvuru yapan kişinin mesleğine ve çalışma durumuna göre vize başvurusu sırasında sunulması gereken destekleyici evraklar ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki başlıklarda açıklanmıştır.

Çalışanlar için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Çalışanlar için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Başvuru sahibinin en az 2 boş sayfası olan, son 10 yıl içinde alınmış güncel pasaportunun olması gerekmektedir. Güncel ve geçerli pasaportun geçerlilik süresi başvuru sahibinin Lihtenştayn'dan çıkış yapacağı tarihten itibaren en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu: Lihtenştayn vize başvuru formunun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Vize başvuru formu Almanca, Fransızca, İtalyanca ya da İngilizce dillerinde siyah veya mavi tükenmez kalemle doldurulması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Başvuru sahibi vize başvurusu yaparken biyometrik fotoğraf özelliklerine uyan 2 adet güncel biyometrik fotoğraf hazırlaması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin aile bağlarını gösteren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi zorunludur.
 • Seyahat sağlık sigortası: Başvuru sahibi; tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan, başvuru sahibinin herhangi bir rahatsızlık geçirmesi durumunda tedavi ve ülkesine dönüş masraflarını karşılayan en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Vize için sunulan seyahat sağlık sigorta belgesi imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Vize harç dekontu: Başvuru sahibinin vize başvuru evrakları arasına vize harcını ödediğine dair ödendi dekontunu eklemesi gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Başvuru sahibinin seyahat için kullanacağı uçak, otobüs gibi ulaşım araçlarına ait rezervasyon bilgilerinin ve belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahat için özel aracını tercih edecekse arabanın tescil belgesini ve Triptik belgesinin sunulması gerekmektedir.
 • Konaklama belgeleri: Lihtenştayn vizesi almak isteyen kişinin yurt dışına kalacağı yer ile ilgili bilgilerin vize başvurusu sırasında sunulması gerekir. Başvuru sahibi otel vb. rezervasyonları kanıt olarak sunabilir.
 • Maddi durum kanıtı: Başvuru sahibi seyahati sırasında masraflarını karşılayabileceğini gösteren gelir kaynağını göstermesi gerekmektedir. Başvuru sahibi son 3 aya ait kaşeli ve imzalı banka hesap dökümünü, düzenli gelir kaynağını ve maaş bordrosunu ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Antetli kağıda yazılmış dilekçe: Başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin, pasaport numarasının, şirkette işe başlama tarihi ve görevinin yer alması ve dilekçenin mutlaka imzalı ve tarihli olması gerekmektedir. Başvuru sahibinden dilekçede detaylı bir şekilde Lihtenştayn'a gidiş ve Lihtenştayn’da kalış amacını, seyahat planını, gidiş ve dönüş tarihlerini açıklaması beklenmektedir. Seyahat için işyerinden ücretli veya ücretsiz izin alıp almadığını belirtilmesi gerekmektedir.
 • SGK belgeleri: Çalışan başvuru sahibinin SGK işe giriş bildirgesinin ve SGK tescil ve hizmet dökümünün başvuru belgeleri ile teslim edilmesi gerekmektedir. SGK ile ilgili belgeler QR kodlu olarak hazırlanmış olmalıdır.

Şirket Sahipleri için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Şirket sahipleri için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize almak isteyen başvuru sahibinin son 10 yıl içinde alınmış, güncel pasaport sahibi olması gerekmektedir. En az 2 adet boş sayfası olan güncel pasaportun geçerlilik süresi vize alınan ülkeden çıkış yapılacak tarihten itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu: Başvuru sahibinin vize başvuru formunu Almanca, İtalyanca, Fransızca veya İngilizce dillerinde şahsen doldurması ve imzalaması gerekmektedir. Başvuru sahibi formu doldururken mavi veya siyah tükenmez kalem kullanması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Vize başvurusu yapılırken 35 mm x 45 mm boyutlarında, beyaz arka planlı, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafın bulunması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin ve aile bireylerinin detaylı nüfus kayıt bilgilerinin bulunduğu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin alınması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Lihtenştayn seyahati sırasında yaşanabilecek sağlık problemlerine müdahale edilmesi ve ilgili kişinin kendi ülkesine dönebilmesi için gereken masrafları karşılayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasının yapıldığına dair belgelerin imzalı ve kaşeli olarak sunulması gerekmektedir.
 • Vize harç dekontu: Vize harç dekontu Lihtenştayn vize başvurusu yaparken başvuru evrakları arasında olması zorunlu bir belgedir.
 • Ulaşım belgeleri: Lihtenştayn seyahati sırasında kullanılacak ulaşım araçlarının rezervasyon bilgilerinin veya biletlerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Özel araç ile seyahat edilecek ise aracın tescil belgesinin ve Triptik belgesinin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir.
 • Konaklama yeri belgeleri: Konaklama belgelerinin başvuru sahibinin yurt dışı seyahat planını kanıtlaması açısından sunulması gerekmektedir.
 • Maddi durum kanıtı: Lihtenştayn seyahati sırasında herhangi bir maddi problem yaşanmayacağının garantisini vermek amacıyla başvuru sahibinin maddi gelir kaynaklarını belgelemesi gerekmektedir. Son 3 aya ait imzalanmış ve kaşelenmiş banka hesap dökümü, maaş bordrosu ve varsa maaş dışında düzenli gelir kaynaklarına ait belgeleri sunması gerekmektedir.
 • Antetli kağıda yazılmış dilekçe: Dilekçede; başvuru sahibinin kişisel bilgileri, pasaport numarası, şirketteki görev tanımı dışında başvuru sahibinin vize alma amacı, detaylı seyahat planı, seyahat tarihlerin yer alması gerekmektedir. Antetli kağıda yazılmış dilekçenin orijinalinin imzalı ve tarihli olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Şirket belgeleri: Faaliyet belgesinin, şirkette imza yetkisi olan kişinin güncel imza sirkülerinin, sicil gazetesinin ve güncel tarihli vergi levhasının fotokopileri işveren olan başvuru sahibinden istenen ek belgelerdir.

Memurlar için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Memurlar için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yılda alınan, en az 2 boş sayfası olan ve Lihtenştayn’dan çıkış tarihinden sonra 3 ay geçerli olan güncel pasaportun bulunması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu: Lihtenştayn vize başvuru formu doldurulurken bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Almanca, Fransızca, İtalyanca veya İngilizce dillerinden başvuru sahibi kendi için uygun olan dili seçebilir. Vize başvuru formunda başvuru sahibinin imzası olmalıdır. Vize başvuru formu doldurulurken mavi veya siyah tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet son 6 ay içinde çekilen güncel biyometrik fotoğrafın vize başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin fotoğrafında yüzünün tam görünmesi, arka planın beyaz olması ve 35 mm x 45 mm boyutlarında olması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin ve anne, baba, kardeş, eş gibi aile bireylerinin doğum, ölüm, evlilik vb. gibi bilgilerini gösteren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Lihtenştayn vizesi için yaptırılması zorunlu olan seyahat sağlık sigortasının tüm Schengen ülkelerinde geçerli olması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının başvuru sahibinin Lihtenştayn ziyareti sırasında yaşaması olası sağlık problemlerinin tedavisini ve kendi ülkesine dönüşünü de karşılaması gerekmektedir. Sağlık sigortası için 30.000 Euro teminat gösterilmelidir.
 • Vize harç dekontu: Lihtenştayn vizesi için belirlenen harç miktarının ödenmesi ve vize başvurusu sırasında vize harç dekontunun gerekli olan diğer evraklar ile sunulması gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Başvuru sahibi kendi ülkesinden çıkış için kullanacağı ulaşım türüne göre seyahati ile ilgili detayları belgelemesi gerekmektedir. Uçak, tren veya otobüs gibi taşıtlara ait rezervasyon bilgilerinin sunulması, özel araç kullanılacak kişiler için araç tescil belgesinin ve Triptik belgesinin başvuru evrakları arasına eklenmesi beklenmektedir.
 • Konaklama yeri belgeleri: Vize almak isteyen başvuru sahibinin otel vb.rezervasyonunu gösteren belgenin veya başvuru sahibi seyahat planının gösteren belgelerin ibrazı gerekir.
 • Maddi durum kanıtı: Başvuru sahibinin Lihtenştayn’da maddi anlamda zor durumda kalmaması için seyahati sürecinde kendini geçindirebileceğini kanıtlaması gerekmektedir. Başvuru sahibi gelir kaynağı olarak; son 3 aya ait banka tarafından verilmiş imzalı ve kaşeli hesap dökümünü, maaş bordrosunu ve farklı bir gelir kaynağı var ise ilgili belgeleri sunabilir.
 • Antetli kağıda yazılmış dilekçe: Lihtenştayn vizesi için yazılması gereken dilekçede belirli bilgilerin yer alması zorunludur. Kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, memurluğa başlama, görev tanımı, vize alma amacı, seyahat planı detayları, Lihtenştayn’a giriş ve Lihtenştayn’dan çıkış tarihleri kesinlikle yer almalıdır. Başvuru sahibinin seyahati için ayırdığı sürede ücretli veya ücretsiz izinde olup olmadığını belirtmesi gerekmektedir.
 • SGK belgeleri: Daha sonra kontrol edilebilmesi için QR kodlu olarak hazırlamışSGK işe giriş bildirgesi ve detaylı SGK tescil ve hizmet dökümü ek belge olarak başvuru sahibinden istenmektedir.

Emekliler için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Emekliler için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Veriliş tarihi son 10 yıl içinde olan, geçerlilik tarihi ziyaret için gidilen ülkeden çıkış tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan güncel pasaportun olması zorunludur. Güncel pasaportta en az 2 sayfa boş olmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Almanca, İtalyanca, Fransızca veya İngilizce dillerinden biri ile doldurulabilen vize başvuru formu doğru bilgiler ile eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır ve başvuru sahibinin bizzat kendi imzası olması gerekmektedir. Vize başvuru formu doldurulurken siyah ya da mavi tükenmez kalem tercih edilmelidir.
 • Fotoğraf: 35 mm x 45 mm boyutlarında, beyaz fon üzerine, yüz hatlarının tam göründüğü biyometrik fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir. Vize başvurusunda 2 adet fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Vize almak isteyen başvuru sahibinin aile bağlarını kanıtlaması beklenmektedir. Başvuru sahibi tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini sunarak aile bağlarını ve detaylı bilgileri kanıtlayabilir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Başvuru sahibinin Lihtenştayn vizesi alabilmesi için seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Yapılan seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminatlı olması ve tüm Schengen ülkelerinde geçerliliği bulunmalıdır. Sağlık sigortası yabancı ülkede yaşanabilecek herhangi bir sağlık probleminin tedavisini ve başvuru sahibinin ülkesine dönüş masraflarını karşılayıp karşılamadığı başvuru sahibi tarafından dikkat edilmesi gereken bir konudur.
 • Vize harcı dekontu: Vize harcı dekontu Lihtenştayn vizesi almak isteyen kişilerin mutlaka teslim etmesi gereken zorunlu bir evraktır.
 • Ulaşım belgeleri: Uçak, otobüs gibi seyahat araçlarına ait rezervasyon bilgilerinin ve varsa belgelerinin vize başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahat planını ve kullanacağı araçları belgelemelidir. Özel araç kullanıcıları aracının tescil belgesini ve Triptik belgesini hazırlamalıdır.
 • Konaklama yeri belgeleri: Başvuru sahibinin Lihtenştayn ziyaretinin detaylı planının veya konaklama belgelerinin hazırlanması gerekmektedir.
 • Maddi durum kanıtı: Başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunu belgelemesi gerekmektedir. Banka tarafından verilen emekli maaşının yattığı bankadaki 3 aya ait hesap dökümü veya farklı bir düzenli gelir kaynağı varsa ilgili evrakın kanıt olarak sunulması beklenmektedir. Emekli maaşını gösteren hesabın sunulması önerilmektedir.
 • Emekli cüzdanı fotokopisi: Emekli olan başvuru sahibi emekli cüzdanının fotokopisini sunarak başvuru evraklarını tamamlayabilir.

Çiftçiler için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Çiftçiler için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Başvuru sahibinin vize alabilmesi için son 10 yıl içinde alınmış güncel pasaportunun olması zorunludur. En az 2 sayfası boş olması gereken güncel pasaportun geçerlilik tarihi Lihtenştayn sınırından çıkış yapması üzerinden 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formu: Başvuru sahibinin dil hakimiyetine göre İngilizce, Almanca, İtalyanca veya Fransızca olarak doldurulabilen vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmış olmalıdır. Başvuru sahibi vize başvuru formunu doldururken mavi veya siyah tükenmez kalem kullanmalıdır.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafın vize başvurusunda bulunulmadan hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanması gereken fotoğraf 35 mm x 45 mm boyutlarında, başvuru sahibinin yüz hatlarının tam göründüğü, arka planı beyaz ve biyometrik özelliklere uygun olması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Vize başvurularında başvuru sahibinin aile bağları da incelenmektedir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği kişinin birinci dereceden alt ve üst soy bilgilerini içermektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Vize almak için zorunlu olan seyahat sağlık sigortası tüm Schengen Bölgesinin tümünde geçerli olmalıdır. Vize almak isteyen başvuru sahibinin yaptırdığı seyahat sağlık sigortası; yurt dışında yaşaması olası sağlık probleminin çözüm ve başvuru sahibinin kendi ülkesine dönüşün masraflarını karşılaması gerekmektedir. Başvuru sahibi sigorta yaptırırken en az 30.000 teminatlı olmasına ve belgelerin teslim edilmeden önce imzalı ve kaşeli olmasına dikkat etmelidir.
 • Vize harç dekontu: Vize harç dekontu, vize başvurusu sırasında Türk lirası olarak tahsil edilen ve başvuru evrakları içinde olması gereken bir belgedir.
 • Ulaşım belgeleri: Yolculuğun uçak veya otobüs ile gerçekleşmesi durumunda bilet rezervasyon bilgileri, yolculuk özel araç ile gerçekleşecek ise araç tescil belgesi ve Triptik belgesinin hazırlanması gerekmektedir.
 • Konaklama yeri belgeleri: Otel, hotel vb ile ilgili rezervasyon bilgilerinin veya kanıtlanabilir seyahat planına ait evrakların vize başvurusu sırasında sunulması gerekmektedir.
 • Maddi durum kanıtı: Yurt dışı seyahat sürecinde herhangi bir maddi problem ile karşılanmayacağının kanıtlanması gerekmektedir. Başvuru sahibi son 3 aya ait maaş bordrosunu veya kaşeli ve imzalı olan detaylı banka hesap dökümünün sunulması yeterlidir.
 • Çiftçilik belgesi: Başvuru sahibinin çiftçi olduğunu gösteren, kayıtlı olunan ziraat odasından alınmış çiftçilik belgesinin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir.

Öğrenciler için Lihtenştayn Vize Belgeleri Nelerdir?

Öğrenciler için Lihtenştayn vize belgeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize almak isteyen başvuru sahibinin pasaportunun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve en az 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir. Pasaportun geçerlilik süresine dikkat edilmeli seyahat edilen ülkeden çıkış tarihinden itibaren 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Vize başvuru formunun tam ve eksiksiz bir şekilde mavi ya da siyah tükenmez kalem ile doldurulması ve imzalanması gerekmektedir. Başvuru sahibinin kendini en iyi ifade edebileceği dile göre İtalyanca, Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinden biri ile doldurulabilir.
 • Fotoğraf: Arka planı beyaz, 35 mm x 45 mm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmesi gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Vize başvurusunda bulunan kişinin birinci dereceden alt ve üst soyunun ölüm, doğum, evlenme, boşanma gibi bilgilerini detaylı bir şekilde döken tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası, seyahat süresinin tamamını kapsamalıdır ve tüm Schengen bölgelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortasının teminat limiti en az 30.000 Euro olmalı ve başvuru sahibinin vefatı halinde ülkeye dönüş masraflarını karşılaması konusunda ilgili maddenin sigorta poliçesinde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapılırken seyahat sağlık sigortasının imzalı ve kaşeli olarak sunulması gerekmektedir.
 • Vize ücret dekontu: Vize ücretinin yatırıldığının kanıtı olan vize ücret dekontu, Lihtenştayn vize başvuru sırasında tahsil edilmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Başvuru sahibi kullanacağı ulaşım aracına göre bilet rezervasyon bilgilerine ait belgeleri sunması gerekmektedir.
 • Konaklama yeri belgeleri: Vize almak isteyen kişinin Lihtenştayn’da konaklayacağı yer için alınmış rezervasyon belgesinin ya da başvuru sahibinin detaylı seyahat planının ilgili belgeler ile sunulması gerekmektedir.
 • Maddi durum kanıtı: Vize almak isteyen başvuru sahibinin finansal gelir kaynaklarının varlığını kanıtlaması gerekmektedir. Başvuru sahibi kendisinin masrafları karşılaması veya başvuru sahibine sponsor olan kişinin gelir kaynakları, sponsorun banka hesap dökümü ve varsa farklı gelir kaynaklarına ait belgelerin hazırlanması gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi: Başvuru sahibinin öğrenci olduğunu kanıtlayan ıslak imzalı veya QR kodlu öğrenci belgesinin sunulması gerekmektedir.

Çalışmayanlar için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Çalışmayanlar için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Lihtenştayn vizesi almak isteyen başvuru sahibinin geçerlilik tarihi Lihtenştayn’dan çıkış tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaportu olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yıl içinde alınmalı ve en az 2 adet boş sayfası olmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Vize başvuru formunun başvuru sahibinin seyahat amacına uygun olarak İngilizce, Almanca, İtalyanca veya Fransızca olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun şahsen doldurulması ve ilgili yerlerin imzalanması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Arka planı beyaz olan, 35 mm x 45 mm boyutlarında çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafın teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Kişinin ve alt-üst soylarının bilgilerini detaylı bir şekilde gösteren nüfus kayıt örneğinin vize başvurusu evrakları arasında bulunması gerekir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Kişinin yapacağı yurt dışı seyahati sırasında yaşayabileceği sağlık problemlerinin çözüm ve herhangi bir olumsuz durumda ülkesine dönüş masraflarını karşılayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Sağlık sigortası en az 30.000 Euro teminatlı ve Schengen ülkelerinin tümünde geçerli olması gerekir.
 • Vize harç dekontu: Vize harç dekontu, vize müracaatı sırasında başvuru sahibinin belirlenen miktarda ödeme yaptığını kanıtlayan belgedir ve başvuru yapılan kuruma teslimi zorunludur.
 • Ulaşım belgeleri: Seyahat sırasında kullanılması planlanan taşıtlara ait rezervasyon belgelerinin ya da biletlerin sunulması gerekmektedir.
 • Maddi durum kanıtı: Finansal gelir kaynaklarının varlığının Lihtenştayn vizesi için kanıtlanması gerekmektedir. Başvuru sahibi çalışmadığı için bir sponsorun gmaddi durum bilgilerinin sunulması gerekmektedir.
 • Evlilik cüzdanı: Başvuru sahibinin sponsoru eşi ise evlilik cüzdanının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Sponsorluk dilekçesi: Vize almak isteyen başvuru sahibine sponsor olan kişi sponsor olmayı kabul ettiğini ve tüm masrafları sponsor tarafınca karşılanacağını belirten imzalı dilekçenin yazılması gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: Sponsor olan kişiye ait resmi kimlik kartının fotokopisinin başvuru evrakları arasında olması gerekir.
 • Maddi durum kanıtı: Sponsor olan kişinin düzenli gelir kaynaklarını gösteren son 3 aya ait banka hesap hareketlerinin imzalı ve kaşeli olarak hazırlanması gerekmektedir. Sponsorun Avrupa’da ya da kendi ülkesinde varsa mal varlıklarının kanıtları da gösterilmelidir.
 • Sponsorun meslek evrakları: Başvuru sahibine sponsor olan kişinin mesleğine uygun olan iş evraklarının hazırlanması gereklidir.
 • İkametgah belgesi: Kişinin yerleşim yerini gösteren resmi kurumlardan alınan ya da QR kodlu belgenin olması gerekmektedir.

18 Yaşından Küçükler için Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için Lihtenştayn vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formu: Vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması zorunludur. Siyah veya mavi tükenmez kalemle doldurulması gereken vize başvuru formunun başvuru sahibinin kendini ifade edebileceği dile göre Fransızca, İtalyanca, Almanca ya da İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Pasaport: Başvuru sahibinin geçerli pasaportunun veriliş tarihinin son 10 yıl içinde olması ve geçerlilik süresinin seyahat tarihinin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin pasaportunda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğrafın teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Kişinin aile bağlarını gösterip ölüm. doğum, evlilik gibi bilgileri listeleyen tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı olmasına, tüm Schengen ülkelerinin geçerli olmasına ve Lihtenştayn seyahati süresini kapmasına dikkat edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası; yaşanması olası sağlık probleminin ayakta veya yatarak tedavisini ve gerekli durumda ülkesine dönüş masraflarını kapsaması gerekir. Teslim edilen seyahat sağlık sigortası belgesinin imzalı ve kaşeli olması gerekir.
 • Vize harç dekontu: Vize harç dekontu, başvuru sahibinin vize işlemleri sırasında Türk lirası cinsinden tahsil edilen ücreti yatırdığına dair belgedir.
 • Ulaşım belgeleri: Başvuru sahibinin yolculuğunun gidiş ve dönüş rezervasyon bilgilerinin yer aldığı belgeleri sunması beklenmektedir.
 • Konaklama yeri belgeleri: Başvuru sahibinin yurt dışında kalacağı yer ile ilgili rezervasyon belgelerin sunulması gerekmektedir. Başvuru sahibi rezervasyon belgeleri yerine seyahat planının detaylarını farklı belgeler ile kanıtlayabilir.
 • Maddi durum kanıtı: Vize almak isteyen kişiye sponsor olan kişinin maddi durumunu kanıtlayan son 3 aya ait hesap döküm belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Sponsorun meslek evrakları: Başvuru sahibi sponsor guvencesi ile seyahat ediyor ise sponsorun mesleği ile ilgili evrakların sunulması gerekmektedir.
 • Muvafakatname: Vize almak isteyen kişinin yasal velisi tarafından alınmış noter onaylı muvafakatnamenin aslının ve fotokopisinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Lihtenştayn Vizesi için Gerekli Evraklar Nasıl Hazırlanır?

Lihtenştayn vizesi için gerekli evraklar vize için başvuru yapılan dış temsilciliğin belirlediği kriterlere uygun, eksiksiz, doğru ve güncel olmalıdır. Başvuru için hazırlanan evrakların orijinal veya aslı gibidir olmasına dikkat edilmelidir. Tapu, banka belgeleri gibi finansal gelir kaynakları, öğrenci belgesi ve nüfus kayıt örneği gibi belgelerin tercüme edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net Lihtenştayn vizesi almak isteyen kişilere yeminli tercüme ve noter onaylı işlemlerle ilgili danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Lihtenştayn vizesi için İsviçre vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formu doldurulurken istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin vize başvuru formunu çevrimiçi ortamda doldurması zorunludur. Başvuru sahibi vize başvuru formunu doldururken anlaşılırlığını kaybetmemesi için hakim olduğu ve kendini ifade edebileceği dili seçmelidir. Başvuru formu tercihe göre İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca olarak doldurulabilir.

Başvuru sahibinden; İsviçre vizesi başvuru formu doldurulurken kişisel bilgiler, yurt dışında kalınacak yer ile ilgili bilgiler, seyahat amacı ve seyahat planı ile ilgili detaylar istenmektedir.

Lihtenştayn vizesi için İsviçre vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Lihtenştayn Vizesi için İsviçre Vize Başvuru Formu Örneği
Lihtenştayn Vizesi için İsviçre Vize Başvuru Formu Örneği

Lihtenştayn Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Lihtenştayn vize fotoğraf ölçüsü 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olmalıdır. İsviçre vizesi fotoğraf ölçüsü dışında fotoğrafın beyaz arka planlı olması ve fotoğrafta başvuru sahibinin yüzünün tam görünmesi zorunludur. Vize başvurusunda kullanılacak fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Lihtenştayn Vize Fotoğrafı Örnekleri
Lihtenştayn Vize Fotoğrafı Örnekleri

Lihtenştayn Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Lihtenştayn vizesi için seyahat sağlık sigortasının kısa süreli olarak alınan vizelerde Schengen Bölgesinin tamamında geçerli olması gerekmektedir. Başvuru sahibi uzun süreli vize için seyahat sağlık sigortası yaptırmak istiyor ise İsviçre için geçerli olmasına dikkat edilmelidir.

Başvuru sahibinin vize almak için yaptıracağı Lihtenştayn seyahat sağlık sigortası, acil müdahale ya da hastane tedavi masraflarını karşılamasına ek olarak başvuru sahibinin ülkesine dönüş masraflarını da karşılamalıdır. Seyahat süresinin tamamını kapsaması gereken seyahat sağlık sigortası teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: