Slovakya Vize Davetiyesi

Vize Başvurusu için Slovakya Davet Mektubu

Slovakya vize davet mektubu; Slovakya'ya ticari, kültürel ve sportif etkinliklere katılım, eğitim gibi amaçlarla seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının ilgili vize başvurularında sunması gereken bir evraktır.

Slovakya vize mektubunun; kişileri Slovakya’ya davet eden kişi ya da kurum tarafından Slovakya büyükelçiliğine hitaben yazılması ve vize başvuru sahibi tarafından diğer Slovakya vize başvuru evrakları ile birlikte vize başvurusunda teslim edilmesi gerekmektedir.

Slovakya davetiye vizesi işlemleri için: 0850 241 1868

Slovakya Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Slovakya vize mektubunun Slovakya Konsolosluğuna hitaben Slovakça yazılması gerekmektedir. Slovakya vize davet mektubunda vize başvuru sahibinin ziyaret amacına, tam adına, seyahat tarihlerine ve pasaport numarasına; Slovakya’ya davet eden kişinin tam adı, başvuru sahibiyle ilişkisi, ikamet durumu ve iletişim bilgilerine yer verilmesi gerekmektedir. Slovakya vize davet mektubunun Slovakya noterine onaylatılması gerekmektedir.

Davetiye Gerektiren Slovakya Vize Türleri Hangileridir?

Davetiye gerektiren Slovakya vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Slovakya aile ve arkadaş ziyareti
  • Slovakya ticari vize
  • Slovakya kültürel ve sportif etkinlik vizesi
  • Slovakya öğrenci vizesi
  • Slovakya AB eğitim programlarına katılım vizesi

Slovakya Ticari Vize Davet Mektubu

Slovakya ticari vize davet mektubunun kişileri Slovakya’ya davet eden kişi veya kurum tarafından yazılması gerekmektedir. Slovakya ticari vize mektubunda kişilerin; tam adı, doğum tarihi, pasaport numarası, seyahat nedeni ve süresi, konaklama bilgileri, masrafların nasıl karşılanacağı, talep edilen vize süresi ve kurum bilgilerine yer verilmesi gerekmektedir. Masrafların, kişileri Slovakya’ya davet eden kurum tarafından karşılanacağı durumlarda banka ekstresi dahil edilmelidir.

Slovakya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Davetiye

Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için Slovak Yabancı Polisi’nden alınmış orijinal resmi davetiye veya Slovak noteri tarafından onaylanmış ve ziyaret edilecek kişi tarafından yazılmış, tüm bilgilerin aktarıldığı davet mektubu istenmektedir.

Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davet mektubu yazılırken; ad, soyad, doğum tarihi, pasaport numarası, seyahatin amacı ve uzunluğu, davet eden kişinin kimlik ve ikamet bilgileri, talep edilen vize süresi bilgilerinin aktarılması ve masrafların davet eden kişi tarafından karşılanacağı durumlarda banka hesap ekstresinin sunulması gerekmektedir. Davet eden tarafın Slovakya vatandaşı olmadığı Slovakya aile ziyareti vizesi başvurularında, kişilerin oturum kartlarının ve pasaportlarının eklenmesi gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: