Slovakya Vize Ücreti

2023'te Slovakya Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları

Slovakya vize ücreti euro cinsinden belirlenmiştir ve bu nedenle döviz kuruna göre değişiklik gösterebilmektedir. Slovakya vize başvurusu ücreti; başvuru sahibinin yaşına ve başvurulan vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

2022 yılına ait Slovakya vize ücreti, ek masraflarla birlikte aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Slovakya vize harcı80 EUR
Dilekçe ve başvuru formu20 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri20 EUR
Danışmanlık hizmet bedeli40 EUR
Toplam160 EUR

Vizem.net Türkiye'den yapılan Slovakya vize başvurularında vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru formu doldurma işleminden vize takip işlemine kadar tüm süreç için destek veren akredite acentedir.

Vize başvurusu için: 0850 241 1868

Slovakya Vize Harcı Ne Kadardır?

Slovakya vize ücreti, başvurulan vizenin kısa süreli (Schengen, C tipi) ya da uzun süreli (ulusal, D tipi) vize olmasına, başvuru sahibinin yaşına ve başvuru sahibinin hangi ülkenin vatandaşı olduğuna göre farklılık göstermektedir.

Slovakya Schengen vize harç ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Başvuru sahibiÜcret
Schengen ülkesi vatandaşı olmayan kişiler80 EUR
6-12 yaş arası çocuklar40 EUR
6 yaşından küçük çocuklarÜcretsiz
Arnavutluk, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Karadağ, Kuzey Makedonya, Moldova, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna vatandaşları35 EUR

Kimler Slovakya Schengen Vizesi Başvuru Ücretinden Muaftır?

Slovakya Schengen vize başvurusunda; 6 yaş altı çocukların, eğitim amacıyla seyahat eden öğrencilerin, lisansüstü öğrencilerin ve refakatçi öğretmenlerin, Avrupa Parlamentosu ve Konseyi’nin 28 Eylül 2005 tarihli 2005/761/EC sayılı Tavsiye Kararı ile kısa süreli seyahat edecek araştırma görevlilerinin, kar amacı gütmeyen kuruluşların temsilcisi olarak bu türden kuruluşların düzenlediği seminer, konferans, spor, kültür veya eğitim etkinliklerine katılım amacıyla Slovakya’ya seyahat edecek 25 yaş ve altı kişilerin, diplomatik ve hizmet pasaportu sahiplerinin ve 2004/38/EC Direktifi kapsamındaki AB veya İsviçre vatandaşı kişilerin aile üyelerinin vize başvuru ücreti ödemesi gerekmemektedir.

Slovakya Ulusal Vize Harç Ücreti Ne Kadardır?

Slovakya ulusal vize başvurularında; uluslararası anlaşmalar kapsamında Slovak Cumhuriyeti çıkarları adına verilen ulusal vize harcı 35 euro; çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla yapılan oturum izni başvuruları sonucu verilen ulusal vize harcı 60 euro, Slovakya oturum iznine sahip kişilere verilen ulusal vize harcı 10 eurodur.

Kimler Slovakya D Tipi Vize Harç Ücretinden Muaftır?

Slovakya'da bir dil okuluna haftada en az 25 saat dil eğitimi için kabul edilen 15 yaşından büyük başvuru sahipleri ulusal vize başvuru ücretinden muaf tutulmaktadır.

Slovakya Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Slovakya vize ücretinin başvuru yapılan temsilcilik ya da vize başvuru merkezine, randevu esnasında nakit ve tam olarak ödenmesi gerekmektedir.

Slovakya vize ücreti, başvuru sayısına veya başvurulan vizenin geçerlilik süresine göre değişiklik göstermemektedir ve başvurunun reddedilmesi durumunda geri ödeme yapılmamaktadır

Vize merkezinde yapılan Slovakya vize başvurusunda; vize ücretine ek olarak başvuru yapılan lokasyona göre değişebilen, Slovak Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa İşleri Bakanlığı ile üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları tarafından belirlenen ek hizmet ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

VFS Global Slovakya Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Slovakya vize ücreti, kısa süreli vizeler için 16 eurodur. Uzun süreli Slovakya vizesi başvuruları doğrudan Slovakya Ankara Büyükelçiliği'ne yapılmaktadır ve herhangi bir servis bedeli tahsil edilmemektedir.

Slovakya Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Vizem.net’ten alınacak Slovakya vizesi için danışmanlık ücreti, kısa süreli vize başvurularında 25 ila 90 EUR, uzun süreli vize başvurularında 70 ila 160 EUR arasında değişmektedir.

2022 yılı itibari ile Vizem.net danışmanlığında yapılan kısa süreli vize başvurularında danışmanlık ücreti, vize harcı, rezervasyon işlemleri, gerekli durumlarda yeminli tercüman ücreti, seyahat sağlık sigortası da dahil olmak üzere toplam Slovakya vize danışmanlık ücreti 190 eurodur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: