Slovakya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Slovakya Vize Takip ve Sorgulama Rehberi

Slovakya vize takip ve sorgulama işlemi başvurunun ilgili konsolosluk birimi tarafından değerlendirilip vize başvuru merkezine iade edildiği hakkında bilgi sağlayan süreçtir.

Vize sorgulama ve takip işlemlerinde Slovakya vize başvuru durumu hakkında onay ya da ret bilgisi verilmemektedir; Slovakya vize başvuru sonucu sadece pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilmektedir.

Slovakya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Slovakya Vize Sorgulama İşlemi Nereden Yapılabilir?

Slovakya vize sorgulama ve takip işlemi yetkili Slovakya vize aracı kurumunun internet sitesinde yer alan online takip sistemi üzerinden veya akredite acentelerden alınan danışmanlık hizmeti kapsamında yapılabilmektedir.

VFS Global Slovakya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden tamamlanması gereken kısa süreli Slovakya vize başvuruları için takip ve sorgulama işlemi, VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinde yer alan başvurunuzu takip edin sekmesinden tamamlanmaktadır.

C tipi Slovakya vize takibinin VFS Global internet sitesinden sağlanması için başvuru esnasında başvuru sahibine verilen makbuzda bulunan referans numarasının kullanılması ve soyad kısmının doldurulması gerekmektedir.

VFS Global’in resmi internet sitesinde yer alan başvuru takip sekmesinin görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Slovakya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Slovakya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Slovakya Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Slovakya vize takip ve sorgulama işlemi Slovakya vize başvurusu yapıldıktan sonra online sistemler üzerinden ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Slovakya Ulusal Vize Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Slovakya ulusal vize başvuruları Slovakya Konsolosluğuna yapıldığı için ilgili konsolosluğun vize birimine mail veya telefonla ulaşarak bilgi talep edilebilmektedir; Slovakya Konsolosluğunun herhangi bir başvuru takip sistemi bulunmamaktadır.

İstanbul Slovakya Başkonsolosluğu’nun telefon numarası 0212 317 94 30/31, Fahri Konsolosluklarının Edirne için telefon numarası 0284 212 01 74, İzmir için 0232 464 45 64, Kayseri için 0352 245 10 50, Trabzon için 462 321 34 79, Antalya için 0242 746 00 13 ve Bursa için telefon numarası 0242 746 00 13’tür.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: