Slovakya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası

Slovakya Seyahat Sağlık Sigortası ve 2023 Ücretleri

Slovakya seyahat sigortası, kişilerin seyahatleri sırasında meydana gelebilecek kaza, yaralanma gibi tıbbi müdahale gerektirebilecek durumların masraflarının veya ölüm gibi olağanüstü durumlarda ülkeye dönüşün sağlanabilmesi adına giderlerin karşılanabilmesi için yaptırılan sigorta türüdür.

Slovakya seyahat sağlık sigortası hem Slovakya'ya turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecek kişilerin kısa süreli (C Tipi, Schengen) vize başvuruları için; hem de eğitim, çalışma ya da aile birleşimi gibi 90 günden uzun süre Slovakya'da bulunmak isteyen kişilerin alması gereken uzun süreli (D Tipi) Slovakya Vizesi için yaptırılmalıdır.

2022 yılında Vizem.net danışmanlığında yapılan Slovakya vize başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları Vizem.net sigorta birimi tarafından en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Slovakya Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Slovakya vizesi için Vizem.net danışmanlığında yaptırılan seyahat sağlık sigortası ücretleri aşağıdaki listelenmiştir.

 • 1 haftalık seyahat sağlık sigortası 9-14,5 euro
 • 1 aylık seyahat sağlık sigortası 18-25 euro
 • 3 aylık seyahat sağlık sigortası 23,6-45 euro
 • 1 yıllık seyahat sağlık sigortası 51-80 euro

Slovakya Vize Başvurularında Seyahat Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Kısa süreli ve uzun süreli tüm Slovakya vize başvuruları için tür fark etmeden seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur.

Yeşil Pasaport Sahipleri Slovakya Sağlık Sigortası Yaptırmalı Mı?

Yeşil pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Slovakya vizesinden muaf tutulmaktadır. Yeşil pasaport hamillerinin seyahat sigortası yaptırması zorunlu olmamakla birlikte kaza, yaralanma ve hastalık gibi beklenmedik durumlar karşısında mağduriyet yaşamamaları için yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Seyahat sağlık sigortası, vize muafiyeti olan üçüncü ülke vatandaşları için zorunlu olmamakta ancak Schengen ülkelerine seyahat durumunda alınması tavsiye edilmektedir.

Slovakya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Slovakya Schengen vizesi için sağlık sigortasında karşılanması gereken kriterler;

asgari tıbbi masraf kapsamının en az 30.000 euro olması ve tıbbi nedenlerle ülkeye geri gönderilme, acil sağlık yardımı ve/veya acil hastane tedavisi veya ölümle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek masrafların karşılanması olarak sıralanmaktadır.

Slovakya vize başvurularında sunulması zorunlu olan sağlık sigortasının belirlenen kriterlere uygun olması gerekmektedir. Slovakya sağlık sigortasının kriterlere uygun olmaması durumunda başvuru geçerli sayılmamaktadır. Slovakya vize başvurularında seyahat sağlık sigortasının kaşeli ve imzalı aslının ya da QR kodlu örneğinin sunulması gerekmektedir.

Slovakya seyahat sağlık sigortasının kaşeli ve imzalı orijinal poliçesi vize başvurusu esnasında talep edilebilmektedir. vizem.net üzerinden yaptırılan sağlık sigortaları için kaşeli poliçeler sigorta sahibine ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

Slovakya Seyahat Sağlık Sigortası Teminatı Ne Kadar Olmalıdır?

Slovakya seyahat sağlık sigortası teminatının 30.000 euro olması gerekmektedir. Slovakya seyahat sağlık sigortası 30.000 euro üzerinde teminatlı yaptırılabilmekle birlikte teminatı 30.000 euro altında olan sigortalar kabul edilmeyip vize reddine sebep olmaktadır.

Slovakya Sağlık Sigortası Nerede Geçerli Olmalıdır?

Kısa süreli Slovakya vizesi için seyahat sağlık sigortasının Slovakya ve tüm Schengen bölgesinde geçerli olması gerekirken uzun süreli Slovakya vizesi için yaptırılan seyahat sağlık sigortasının ise sadece Slovakya'da geçerli olması yeterlidir.

Slovakya Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar Süre için Yaptırılmalıdır?

Kısa süreli Slovakya vizesi için planlanan seyahat süresi boyunca ve uzun süreli Slovakya vizesi için vize süresi boyunca geçerli olacak şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Slovakya seyahat sağlık sigortasının uzun süreli Slovakya vizesi türlerinden biri olan Slovakya çalışma vizesi için iş sözleşmesi süresince geçerli olacak şekilde yaptırılması, Slovakya çalışma vizesi türlerinden biri olan Slovakya nitelikli çalışan vizesi için 3 ay geçerli olacak şekilde yaptırılması gerekmektedir.

Slovakya Vizesi Seyahat Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Slovakya vizesi seyahat sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Schengen bölgesindeyken tıbbi acil durum (kaza veya hastalık)
 • Acil tahliye
 • Kalıntıların geri gönderimi
 • Reşit olmayan kişinin dönüşü
 • Seyahat iptali
 • Yolculuk kesintisi
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımı
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj, kişisel eşyalar veya seyahat belgeleri
 • Gecikmiş bagaj
 • Hava yolu tarifesi nedeniyle uçuşta sorun yaşanması
 • Hava nedeniyle seyahat gecikmeleri
 • Uçuşu kaçırma

Slovakya Sağlık Sigortası COVID-19 Tedavisini Kapsar Mı?

Slovakya sağlık sigortası COVID-19 kapsamında tıbbi tedavi, ilaç tedavisi, hastaneye yatış ve bazı durumlarda PCR testi maliyetlerini karşılarken konaklama gibi karantina masraflarını karşılamamaktadır.

Slovakya Vizesi Seyahat Sigortası Hangi Durumları Kapsamaz?

Slovakya vizesi seyahat sağlık sigortasının kapsamadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Karantina gereksinimleriyle ilgili masraflar
 • Önceden var olan astım, diyabet gibi hastalıklar
 • Risk unsuru olan tüplü dalış vb. sporlar
 • Yüksek riskli ülkelere seyahat
 • İntihar veya kendi kendini yaralama
 • Alkol, uyuşturucu gibi maddelerinin kullanımı sonucu oluşan tıbbi vaka

Slovakya Seyahat Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Slovakya seyahat sağlık sigortası Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında Slovakya sağlık sigortası başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Vizem.net üzerinden isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Vizem.net’in 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden Slovakya seyahat sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi alınabilmektedir.

2022 yılı Slovakya seyahat sağlık sigortası ücreti sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: