Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu başvuru sahibiyle ilgili bilgilerin olduğu bir formdur ve tüm vize başvurularında olduğu gibi Çek Cumhuriyeti için yapılacak vize başvuruları için de vize başvuru formu sunulması zorunlu bir evraktır.

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması ve sunulan diğer Çekya vizesi için gerekli belgelerle çelişmemesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularında vize formu, başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Çek Cumhuriyeti Vize Formu Nereden Alınır?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru prosedürü başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Turistik, ticari, kültürel ya da aile ziyareti gibi amaçlarla alınan kısa süreli Çek Cumhuriyeti vizesi başvuruları VFS Global aracılığı ile; eğitim, çalışma ya da aile birleşimi için verilen uzun süreli Çek Cumhuriyeti vizesi başvuruları ise doğrudan Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ya da Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru prosedürü ile paralel olarak kısa süreli Çek vizesi için başvuru formu VFS Global’in internet sitesi üzerinden; uzun süreli Çek vizesi için başvuru formu ise Çek Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı internet sitesinden indirilebilir.

Çek Vize Başvuru Formu Türleri Nelerdir?

Çek vizesi başvuru formu türleri kısa süreli Çekya vizesi ve uzun süreli Çekya vizesi için farklılık göstermektedir.

Çekya Kısa Süreli Vize Başvuru Formu

Kısa süreli Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Çekya Kısa Süreli Vize Başvuru Formu
Çekya Kısa Süreli Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti Uzun Dönem Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti uzun dönem vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Çek Cumhuriyeti Uzun Dönem Vize Başvuru Formu
Çek Cumhuriyeti Uzun Dönem Vize Başvuru Formu

Çekya Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Çekya vize başvuru formunda başvuru sahibine ve seyahatin detaylarına dair bilgiler istenmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda kişisel bilgiler başlığı altında isim soyisim, önceki aile adları, doğum tarihi ve yeri, uyruk, medeni durum ve cinsiyet gibi bilgiler istenmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda istenen diğer bilgiler ise seyahat, ulaşım, konaklama ve seyahat belgeleri ve başvuru sahibinin ailesi ile ilgili bilgilerdir. Çek vizesine başvuran kişi vize başvuru formunu doldururken seyahat belgesinin veriliş tarihi ve geçerlilik süresi, seyahat güzergahını ve tarihlerini, eğer başvuran kişi Çek Cumhuriyeti’ne davetiye verilerek davet edildiyse başvuru sahibi ve davet eden kişinin ilişkisi ve kalış sebebine ilişkin ek bilgiler gibi bilgileri eksiksiz ve tutarlı bir şekilde vermelidir.

Kısa süreli Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru formundan farklı olarak uzun süreli Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda, başvuru sahibinin aile üyelerinin isim- soyisim, doğum yeri gibi detaylı bilgileri talep edilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu eksiksiz ve vize başvurusunda sunulacak diğer evraklar ile çelişkili bilgiler içermeyecek şekilde doldurulmalıdır. Çek vizesi başvuru formu başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmalıdır fakat başvuru sahibi reşit değilse ebeveyni veya yasal vasisi tarafından imzalanabilir.

Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuru formu ingilizce karakterlerle el yazısı ile ya da bilgisayar üzerinden doldurulabilmektedir.

Çek vizesi başvuru formunu el yazısı ile dolduracak kişiler formu doldururken tükenmez kalem kullanmalıdır. Çekya vizesi başvuru formunun bilgisayardan doldurulması durumunda çıktı alınarak başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir Mi?

Hayır, Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu Türkçe doldurulamaz. Kısa süreli Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru formunun İngilizce, uzun süreli vize başvuru formunun ise İngilizce, Çekçe ya da Rusça doldurulması gerekmektedir.

Çekya Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Çekya vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize türüne göre yetkili vize başvuru merkezi ya da Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği veya Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nda alınan randevuda vize başvurusu için gerekli diğer evraklar ile birlikte teslim edilmelidir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi için Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru formu turistik, ticari, kültürel ya da aile ziyareti gibi amaçlar için kısa süreli başvurularda VFS Global’e; eğitim, çalışma ya da aile birleşimi için uzun süreli başvurularda Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ya da Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Paylaş: