Çekya Vize Başvuru Formu

Çekya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Çekya vize başvuru formu, vize türü fark etmeksizin tüm Çekya vize türleri için sunulmalıdır. Form, vizeye başvuran kişi tarafından doldurulmalı ve imza atılarak beyan edilmelidir.

Çekya vize başvuru formu, Çekya vizesi için gerekli evraklar arasındaki başvuru sonucunu etkileyen önemli bir evrak olduğu için, formdaki tüm alanlar doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Makalenin devamında, Çekya vize başvuru formuna ve form doldurma işlemine dair detaylara yer verilmiştir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunun bilgisayar üzerinden doldurulup çıktısının alınması veya önce çıktısı alınarak okunaklı şekilde el yazısı ile büyük Latin harfleri kullanılarak doldurulması mümkündür. Formun çıktısı siyah-beyaz olarak alınabilir veya form ücretsiz olarak Çekya dış temsilciliklerinden alınabilir

Her başvuru sahibi için ayrı bir form doldurulması gereklidir ve tüm başvuru formları imzalanmış olmalıdır. 15 yaşından küçük kişiler için ebeveynler başvuru formlarını teslim eder. 18 yaşından küçük çocukların Çekya vize formları, ebeveyni veya yetkilendirilmiş bir kişi tarafından imzalanır.

Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi Başvuru Formu

Çekya Schengen vizesi başvuru formu; C tipi Çekya vize türleri olan turistik, ticari, kısa süreli eğitim, aile ve arkadaş ziyareti gibi vize başvuru işlemlerinde doldurulmalıdır.

Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru prosedürü ile paralel olarak kısa süreli Çek vizesi için başvuru formu başvuru yapan kişinin ikametine göre bağlı olduğu konsolosluğa göre farklılık göstermektedir. Ankara bölgesine bağlı olanlar için güncel vize başvuru formunu buradan, İstanbul bölgesine bağlı olanlar için güncel vize başvuru formunu buradan indirebilirsiniz. Kısa süreli Çekya vizesine başvurularda ek olarak bu bağlantıdaki ek bilgi formu da doldurulmalıdır. Uzun süreli Çek vizesi için başvuru formu ise Çek Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı internet sitesinden indirilebilir.

Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Çekya Schengen vizesi için doldurulmuş başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 2
Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 2
Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 3
Çekya Schengen Vizesi Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 3

Çek Cumhuriyeti Uzun Dönem Vize Başvuru Formu

Çekya uzun süreli vize başvuru formu; Çekya ulusal vize türlerinden aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim gibi vize işlemlerinde doldurulmalıdır.

Çekya D tipi vize (uzun süreli) başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Çekya D tipi vizeleri için doldurulmuş başvuru formu için örnek aşağıda verilmiştir.

Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 2
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 2
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 3
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 3
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 4
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 4
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 5
Çekya D Tipi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği 5

Sık Sorulan Sorular

Çekya vize başvuru formu doldurma işlemi hakkında merkezimize sıkça sorulan sorulara ve danışmanlarımızın yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Çekya Vize Başvuru Formunu Nereden Alabilirim?

Kısa süreli Çekya vize başvuru formunu; yetkili aracı kurumun, Başkonsolosluğun, Büyükelçiliğin veya Çekya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Uzun süreli Çekya vize başvuru formunu ise Çekya konsoloslukları veya Çekya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

Çekya Vizesi Başvuru Formunu Türkçe Doldurabilir Miyim?

Hayır, Çekya vize başvuru formunu Türkçe doldurmanız mümkün değildir.

Kısa süreli Çekya vize başvuru formu İngilizce; uzun süreli Çekya vize başvuru formu ise İngilizce veya Rusça dillerinde doldurulabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Formunu Elle Doldurulabilir Miyim?

Evet, Çek Cumhuriyeti vize formunu elde veya bilgisayarda doldurabilirsiniz.

Formu elle dolduracaksanız, tükenmez kalem kullanmanız ve okunaklı bir şekilde yazmanız önemlidir. Bilgisayarda doldurulan formların ise doldurma işlemi tamamlandıktan sonra çıktısını almanız ve imzalamanız gerekmektedir.

Çekya Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Çekya vize başvuru formunun ön sayfasında sağ üst kısımda bulunan ilgili yere, 1 adet vize fotoğrafının yapıştırılması gereklidir.

Vize fotoğraflarının istenen kriterlere ve Çek Cumhuriyeti vize fotoğraf ölçüsü kurallarına uygun olarak çektirilmesi gerekmektedir.

Çekya Vize Başvuru Formunu Nereye Teslim Etmeliyim?

Çekya vize başvuru formu; turistik, ticari, kültürel ya da aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan kısa süreli Çek vizesi başvuruları için yetkili aracı kurum VFS Global'e teslim edilmelidir.

Eğitim, çalışma ya da aile birleşimi amaçlarıyla verilen uzun süreli Çek vizesi başvurularında ise vize başvuru formu, Ankara Çekya Büyükelçiliği ya da İstanbul Çekya Başkonsolosluğu tarafından teslim alınmaktadır.

Çekya Vizesi için Nereden Form Doldurma Hizmeti Alabilirim?

Çekya vizesi için form doldurma hizmetini, aracı kurum VFS Global ek hizmeti olarak, 60 euro ek hizmet bedelini ödeyerek alabilirsiniz. VFS haricinde akredite vize acenteleri de Çekya vize danışmanlığı kapsamında form doldurulması hizmeti sunabilmektedir.

Vizem.net akredite acentesi danışmanlık hizmeti ile yapılan Çekya vize başvurularında vize formunuz, bilginiz doğrultusunda uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Çekya vize danışmanlık hizmeti için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: