Polonya Vize Fotoğrafı Özellikleri

Polonya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü ve Özellikleri

Polonya vizesi için başvuru yapan kişilerin sunması gereken evraklar arasında biyometrik fotoğraf da bulunmaktadır.

Polonya vize fotoğrafı için bazı kriterlerin sağlanması beklenir; talep edilen kriterler karşılanmazsa kişinin başvurusu kabul edilmez.

Vize başvuru merkezi, kriterlere uygun olmayan vize fotoğrafı sunulması halinde başvuru sahiplerini bir fotoğrafçıya yönlendirebilmekte ve yeni fotoğraf isteyebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Polonya Vize Fotoğrafı Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Polonya vize fotoğrafı, başvuru tarihinden en fazla 6 ay önce çekilmiş olmalıdır.

Polonya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Polonya vize fotoğrafının ölçüsü 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olmalıdır.

Kişinin fotoğrafta kulakları arasındaki mesafenin 16 ila 20 mm arasında, 11 yaş üzerindeki kişiler için yüzün çeneden başın üzerine kadar olan boyun 26 ila 30 mm arasında ve 11 yaşından küçükler için çeneden başın üzerine kadar olan boyun 19 ila 30 mm arasında olması gereklidir.

Polonya vize başvuruları için örnek vize fotoğrafı aşağıda yer almaktadır.

Polonya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Polonya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Polonya Vize Başvuru Fotoğrafında Yüz İfadesi ve Pozlama

Polonya vize başvurusunda kişinin sunacağı fotoğrafta kişinin dik durması, yüzün düz bir şekilde direkt olarak kameraya bakması, gözlerin açık, ağzın kapalı olması ve nötr bir yüz ifadesinin bulunması gerekmektedir.

Polonya Vizesi Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

Polonya vizesi başvurusunda kişi fotoğrafında güneş gözlüğü takmamalıdır. Numaralı gözlük takılması durumunda, gözlük camları renkli olmamalı ve camlardan herhangi bir yansıma görülmemelidir. Kişinin taktığı gözlüğün çerçevesininin gözleri kapatmaması gerekmektedir.

Gözlük kullanımını gösteren vize fotoğraf örnekleri aşağıdadır.

Polonya Vizesi Fotoğrafında Gözlük Kullanımı
Polonya Vizesi Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

Polonya Vize Fotoğrafında Başörtü Kullanımı

Polonya için vize başvurusunda bulunan bireyin dini nedenlerden ötürü kullanılan başörtüsü hariç başı açık olmalıdır. Başörtüyle fotoğraf çektirilen hallerde örtünün, bireyin yüzünü kapatmaması gerekir; fotoğrafta bireyin yüz hatları, çene altından alnın üst kısmına kadar görünmelidir.

Polonya vizesi için başörtülü fotoğraf örneği aşağıdadır.

Polonya Vize Fotoğrafında Başörtü Kullanımı
Polonya Vize Fotoğrafında Başörtü Kullanımı

Polonya için Vize Fotoğrafı Arka Planı

Polonya vize fotoğrafında bireyin sunacağı fotoğrafın arka planı düz beyaz renk olmalıdır.

Uygun arka planı gösteren fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

 Polonya için Vize Fotoğrafı Arka Planı
Polonya için Vize Fotoğrafı Arka Planı

Polonya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Başvuru Formuna Mı Eklenmelidir?

Polonya Schengen vizesi başvuruları için biyometrik fotoğraf Schengen vize başvuru formuna eklenmez ve vize başvurusunda talep edilen diğer belgeler ile birlikte başvuru dosyasında sunulur.

Polonya D tipi vize başvurularında, Polonya ulusal vize başvuru formunun sağ üst köşesinde yer alan bölgeye vize fotoğrafı eklenir; Polonya vize başvuru formu fotoğraf eklenmiş olarak vize başvuru evrakları arasında sunulur.

Polonya Vize Fotoğraf Teslimi Nereye Yapılır?

Polonya vize fotoğrafları, ikamet edilen şehre göre şahsen ya da akredite acenteler üzerinden yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerinde yapılan Polonya vize başvuruları kapsamında, Polonya vize randevusunda ilgili memura teslim edilir.

Son 59 ay içerisinde bir Schengen vizesi almış bireylerin vize başvuru merkezine gitmesine gerek kalmadan, sadece Polonya vizesi için gerekli evraklar Vizem.net’in merkez ofisi olan İstanbul ofisine gönderilerek, Polonya Schengen vizesi başvurularını tamamlaması mümkündür.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: