Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya Vize Başvuru Formu Doldurma Rehberi

Polonya vize başvuru formu vize türü fark etmeksizin zorunlu olan ancak vize türüne göre değişiklik gösteren belgedir.

Polonya vize başvuru formu ilgili dış temsilciliğe başvuru sahibinin kişisel bilgileri, seyahat amacı, seyahat süresi, mesleki ve finansal durumu hakkında birtakım bilgiler vermektedir.

Polonya vizesinin olumlu sonuçlanması için Polonya vize başvuru formunun eksiksiz ve başvuru dosyasına eklenen Polonya vizesi için gerekli evraklar listesi ile uyumlu şekilde doldurulması gerekmektedir.

Türkiye'nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılan Polonya vizesi başvurularında, vize formu başvuru sahibi adına uzman ülke danışmanı tarafından doldurulmaktadır.

Vize başvurusu için: 0850 241 1868

Polonya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Polonya vize başvuru formu en güncel hali ile bu bağlantılardan indirilebilir. Polonya Schengen Vize Başvuru Formu ve Polonya Ulusal Vize Başvuru Formu. El yazısı ile doldurulan Polonya vize başvuru formlarının mavi ya da siyah tükenmez kalemle okunaklı şekilde doldurulması ve ilgili kutucuğun imzalanması gerekmektedir.

Polonya vize başvuru formunun İngilizce karakterlerle, eksiksiz şekilde doldurulduğuna ve vize evrakları ile uyumlu bilgilere yer verildiğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

18 yaşından küçüklerin Polonya vize başvuru formunun her iki ebeveyn ya da yasal vasi tarafından imzalanması gerekmektedir. Yasal vasi ebeveynlerden biri olsa bile diğer ebeveynin imza atması ve formda iki imza bulunması gerekmektedir; tek imzalı başvuru formları kabul edilmemektedir.

Polonya Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Polonya vize başvuru formunun doldurulması gereken dil, Polonya vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Kısa süreli Polonya vize başvuruları için vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ya da Lehçe doldurulurken uzun süreli Polonya vizesi başvuru formu Türkçe, İngilizce, Lehçe veya Ukraynaca dillerinde doldurulabilmektedir.

Polonya Vize Formunda İstenen Bilgiler Nelerdir?

Polonya vize formunda istenen bilgiler kısa süreli Polonya vizesi ile uzun süreli Polonya vizesi için değişiklik göstermektedir.

Polonya kısa süreli vize başvuru formunda başvuru sahibinin kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, varsa AB, AEA veya İsviçre vatandaşı aile üyelerinin kişisel bilgileri, başvuru sahibinin iletişim ve ikamet bilgileri, mesleki durumu, seyahat amacı, seyahat süresi, konaklama ile ulaşıma ilişkin bilgileri ve planlanan seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair yanıtlanması gereken bölümler bulunmaktadır.

Uzun süreli Polonya vize başvuru formunda kısa süreli Polonya vize formundan farklı olarak son beş yıl içerisinde alınan vizeler ve sahip olunan çalışma izni veya çalışma izni alma yükümlülüğünden muafiyet hakkında bilgi istenmektedir.

Polonya Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği

Polonya Schengen vizesi başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Polonya Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği
Polonya Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği

Polonya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği

Polonya ulusal vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Polonya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği
Polonya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği

Polonya Vize Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Polonya vize formuna fotoğraf eklenmelidir. Polonya vize başvuru formuna eklenen fotoğrafın evraka zımba veya iğne gibi delici aletler ile tutturulması kabul edilmemektedir, yalnızca fotoğrafın Polonya vize başvuru formunda yer alan ilgili kısma yapıştırılmış olması gerekmektedir.

Polonya vizesi için biyometrik fotoğrafın gözlüksüz çekilmesi, başvuru sahibinin yüzüne saç veya başörtüsü gelmemesi, fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekir. Polonya vize fotoğraf ölçüsü uygun ebatlarda olmalıdır.

Polonya Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Polonya vize başvuru formu doldurulduktan sonra tüm sayfaların çıktısı alınıp, başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmalı ve Polonya vizesi için alınan randevu günü vize başvuru merkezine bizzat gidilerek diğer gerekli evraklar ile birlikte ibraz edilmelidir.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesine başvurmuş kişilerin daha önceden verdiği biyometri bilgileri olduğundan dolayı kısa süreli Polonya vize başvuruları için VFS Global Polonya başvuru merkezine gidilmesine gerek kalmadan Polonya Schengen vize başvurusu tamamlanabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: