Polonya Vize Ücreti

Polonya Vize Ücreti ve Diğer Masraflar 2023

Türkiye Polonya Büyükelçiliği, Polonya vize ücretini her yıl ilan etmektedir ve uygulamaktadır. 2024 yılı itibariyle Polonya vize başvuru ücreti 99 USD olup Polonya vize ücreti 2023 yılı ile aynı tutulmuştur. Polonya, Schengen ülke birliğine dahil olduğu için tüm Schengen ülkeleri için ödenmesi gereken Konsolosluk harç tutarı aynıdır.

2024 yılına ait Polonya Konsolosluğu vize ücreti ve masrafları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Polonya vize harcı99 USD
Polonya vizesi başvuru formu & dilekçe doldurma25 EUR
Polonya vize randevusuÜcretsiz
Polonya biyometri işlemleri40 EUR
Polonya vize başvurusu aracı kurum hizmet bedeli30 EUR
Toplam tutar99 USD + 95 EUR

Polonya Schengen Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Polonya vize ücreti, randevu tarihi geldiğinde VFS Global Polonya vize başvuru merkezlerine yatırılmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda tüm Polonya vize başvuru ücretleri, başvuru sahibi adına yatırılmaktadır.

Polonya vize ücreti, başvuru sırasında nakit olarak ödenmektedir. Polonya vize başvurusunun reddedilmesi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Polonya Kısa Süreli (C Tipi) Vizeler için Vize Fiyatları Nedir?

Polonya kısa süreli (C tipi) vize ücretleri için başvuru harç bedeli 99 USD olarak belirlenmiştir. VFS Global Polonya vize başvuru ücreti ödemeleri USD para cinsi olarak tahsil edilmektedir. Polonya kısa süreli (C tipi) vizeler için toplam ödenmesi gereken tutar vize türü ve alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Polonya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya turistik vize ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD’dir. Polonya turist vizesi müracaatında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Turizm amacıyla Polonya’yı 180 gün içerisinde en fazla 90 güne kadar ziyaret etmek isteyen kişilerin Polonya turist vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir. Vizem.net’in danışmanlarından Polonya turist vizesi nasıl alınır sorusuna cevaben profesyonel hizmet alınabilmektedir.

Polonya Evlilik Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya evlilik vizesi ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD’dir. Polonya evlilik vizesine başvuran kişiler form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücretine ortalama 165 Euro ödeme yapmaktadır.

Polonya evlilik vizesi başvurusunda gerekli evrakları teslim ettikten sonra yapılacak vize mülakatlarında başarılı olmak gerekmektedir.

Polonya Ziyaret Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya ziyaret vizesi başvuru ücreti 2023 yılında 99 USD olarak uygulanmaktadır. Polonya ziyaret vizesine müracaat eden kişiler, form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti için ortalama 165 Euro ödeme yapmaktadır.

Polonya’da yasal olarak ikamet eden kişilerin gönderdiği davetiye ile Polonya davetiye vize başvurusu yapmak mümkün olmaktadır.

Polonya Şöfor Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya şoför vizesi ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD’dir. Polonya şoför vizesine başvuru yapan kişiler form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil ortalama 165 Euro vize ücreti ödemesi yapmaktadır.

Polonya şoför vizesine başvuru yapan kişilerin gerekli evrakları vize aracı kuruma teslim etmesi gerekmektedir.

Polonya Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

Polonya ticari vize ücreti 2023 yılı süresince 99 USD olarak uygulanmaktadır. Polonya ticari vize başvurularında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya’da yapılacak ticari faaliyete yönelik gerekli davetiye ve evraklar sunularak Polonya ticari vize başvurusunda bulunmak mümkün olmaktadır.

Polonya Dil Kursu Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya dil kursu vize ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD olarak belirlenmiştir. Polonya dil kursu vizesi başvurusu yapılırken form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya’da gidilecek dil kursundan alınan kayıt kabul mektubu ve davetiyesi, vize başvurusu için gerekli evraklar arasına eklenerek Polonya dil kursu vizesi almak mümkün olmaktadır.

Polonya Kısa Süreli Eğitim Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya kısa süreli eğitim vizesi ücreti 2023 yılında 99 USD’dir. Polonya kısa süreli eğitim vizesi başvurusu yapılırken form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

Polonya transit vize ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD’dir. Polonya transit vize müracaatında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Transit vize, transit vize havaalanlarının transit bölümlerinde geçerli olan bir vize türüdür. Polonya havaalanlarında Polonya transit vize istiyor mu sorusu merak edilen bir konudur. Polonya üzerinden havaalanı aktarması yapacak kişiler, Polonya’daki havaalanının transit bölümünden ayrılmadıkları takdirde transit vizeye gerek duyulmamaktadır. Polonya’daki havaalanından ayrılan kişilerin transit vize sahibi olması gerekmektedir.

Polonya Kültürel ve Sportif Amaçlı Etkinlik Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya kültürel ve sportif amaçlı etkinlik vizesi ücreti 2023 yılında 99 USD olarak uygulanmaktadır. Polonya kültürel ve sportif amaçlı etkinlik vizesi başvurusunda form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya kültürel ve sportif amaçlı etkinlik vizesi almak için, Polonya’daki etkinliğe yönelik alınan davetiyenin vize başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.

Polonya Uzun Süreli (D Tipi) Vizeler için Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Polonya uzun süreli (D tipi) vize başvuru ücreti 99 USD’dir. Ödemeler USD para birimi olarak tahsil edilmektedir. VFS Global vize ücreti Polonya için ödenmesi gereken toplam tutar, vize türüne ve alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Polonya uzun süreli (D tipi) vize başvurularında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 195 Euro tutmaktadır.

Polonya Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadardır?

Polonya aile birleşimi vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Polonya uzun süreli (D tipi) vize harcı99 USD
Form ve dilekçe doldurma50 EUR
RrandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti50 EUR
Toplam tutar99 USD + 140 EUR

VFS Global üzerinden yapılan Polonya aile birleşimi vizesi başvuru sırasındaki ücretler nakit olarak ödenmektedir.

Polonya Çalışma Vize Ücreti Ne Kadardır?

Polonya çalışma vize ücreti 99 USD’dir. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya çalışma vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Polonya çalışma vizesi başvurularında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır. Polonya’da çalışılacak işyerinden alınan kabul mektubu ve davetiye, vize başvuru evrakları arasına eklenerek Polonya çalışma vizesi başvurusu yapılmaktadır.

Polonya Erasmus Vize Ücreti Ne Kadardır?

Polonya erasmus vize başvuru ücreti 99 USD’dir. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya erasmus vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Polonya erasmus vizesi başvurusu esnasında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil Erasmus Polonya vize ücreti ortalama 165 Euro tutmaktadır. Polonya’da eğitim görülecek kurumdan alınan kabul mektubu ve diğer vize başvuru evrakları ile Polonya erasmus vize başvurusu yapılmaktadır. Polonya erasmus vize başvurusunda teslim edilen başvuru evrakları arasına Erasmus vize ücreti Polonya dekontunun da eklenmesi gerekmektedir.

Polonya Eğitim Vize Ücreti Ne Kadardır?

Polonya eğitim vize başvuru ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD’dir. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya eğitim vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Polonya eğitim vizesi başvurularında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil Polonya öğrenci vizesi ücretleri ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya Yatırımcı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya yatırımcı vizesi başvuru ücreti 2023 yılında 99 USD olarak belirlenmiştir. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya yatırımcı vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir.

Polonya yatırımcı vizesi müracaatı yaparken form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil Polonya yatırımcı vizesi ücretleri ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya Bilimsel Araştırma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya bilimsel araştırma vizesi başvuru ücreti 99 USD olarak uygulanmaktadır. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya yatırımcı vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir. Polonya bilimsel araştırma vizesi müracaatı yaparken form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücretleri ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya Staj Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya staj vizesi başvuru ücreti 2023 yılı itibariyle 99 USD olarak ödenmektedir. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya staj vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir. Polonya staj vizesi başvurusu esnasında form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil vize ücretleri ortalama 165 Euro tutmaktadır.

Polonya Gönüllü Hizmet Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Polonya gönüllü hizmet vizesi başvuru ücreti 99 USD olarak ödenmektedir. Ödemeler Euro para birimi olarak tahsil edilmektedir. Polonya gönüllü hizmet vizesi için ödenmesi gereken toplam tutar alınacak hizmete göre değişiklik göstermektedir. Polonya gönüllü hizmet vizesi başvurusunda bulunan kişilerin form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası olmak üzere ortalama 165 Euro ödemesi gerekmektedir.

VFS Global Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

VFS Global Polonya vize ücretleri, başvuru ücretlerinin haricinde hizmet bedeli olarak ödenmektedir.

VFS Global Polonya vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Vize başvuru hizmet bedeli13,50 Euro
Pasaport kurye servisi59,99 TRY
Polonya biyometrik fotoğraf hizmeti25 TRY
SMS bilgilendirme hizmeti4 TRY
Fotokopi ve çıktı hizmeti1 TRY

Polonya vize başvurularında ödenmesi gereken tutarlar nakit olarak Polonya VFS Global aracı kurumuna ödenmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: