Portekiz İstanbul Konsolosluğu

Portekiz İstanbul Konsolosluğu | Consulado Honorário de Portugal em İstambul

Portekiz Konsolosluğu İstanbul şehrinde fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir ancak Portekiz ve Macaristan dış temsilcilikleri arasında yapılan anlaşma nedeniyle İstanbul’da yapılacak Portekiz vizesi başvuruları ile İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu ilgilenmektedir.

İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu ilgili ülkenin Türkiye’de az sayıda dış temsilciliği bulunduğu dönemde açılan ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerle ilgilenen dış temsilciliktir; İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya ikamet izni olan kişilerin, Portekiz vizesi başvurularını kabul etmemektedir.

İstanbul Portekiz Konsolosu Kimdir?

İstanbul Portekiz Konsolosu Aaron Nommaz, 1997 tarihinden beri fahri konsolosluk görevini sürdürmektedir.

Portekiz Başkonsolosluğu İstanbul'da Nerededir?

Portekiz Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmamaktadır. İstanbul’daki Portekiz dış temsilciliği fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Portekiz İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

Portekiz Konsolosluğu İstanbul adresi; Polat Ofis, B Blok, Gürsel Mahallesi, İmrahor Caddesi, Yankı Sokak, No: 27, Kağıthane, 34400, İstanbul’dur.

Portekiz İstanbul Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Portekiz İstanbul Konsolosluğu telefon numarası 0 (212) 314 21 40’tır.

Portekiz İstanbul Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Portekiz İstanbul Fahri Konsolosluğu maili consulate.ist@mfa.gov.hu adresidir.

Portekiz İstanbul Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Hayır, İstanbul Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemektedir.

İstanbul Portekiz Fahri Konsolosluğu sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden veya ziyaret amaçlı Türkiye’ye gelen Portekiz vatandaşları için hizmet vermektedir ve vize başvurusu alma yetkisi bulunmamaktadır.

Portekiz Vizesi İstanbul'dan Nasıl Alınır?

Portekiz vize başvurusu İstanbul şehrinde İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu üzerinden yapılmaktadır ancak ilgili dış temsilcilik sadece kısa süreli Portekiz Schengen vize başvurularını kabul etmektedir ve başvurular İstanbul Macaristan Başkonsolosluğunun resmi olarak yetkilendirdiği As Visa başvuru merkezi aracılığıyla tamamlanmaktadır.

İstanbul ve yakın çevresinde ikamet eden kişilerin uzun süreli Portekiz vizesi başvurularını, Ankara Portekiz Büyükelçiliği üzerinden tamamlaması gerekmektedir.

Macaristan Konsolosluğu Portekiz Vizesi Başvurusu Alır Mı?

Macaristan Konsolosluğu Portekiz vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir; Portekiz vize başvurularının aracı kurum üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

Portekiz Büyükelçiliği tarafından yetki verilmesine bağlı olarak Portekiz vizesi Macaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir ve Portekiz vizesi için onay ya da ret kararı veren yetkili merci Macaristan Konsolosluğudur.

Portekiz Vize Başvurusu As Visa Üzerinden Nasıl Yapılır?

Portekiz vize başvurusunun As Visa üzerinden tamamlanabilmesi için ilk olarak Portekiz vizesi için gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. As Visa internet sitesi üzerinden Portekiz vize başvurusu için randevu alınması ve randevu günü şahsen başvuru merkezine gidilerek, biyometri işlemlerinin tamamlanması, vize ücretinin ödenmesi ve gerekli evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.

As Visa, vize başvurularını alma, biyometri işlemlerini tamamlama ve başvuru dosyasını ilgili dış temsilciliğe iletmekle yükümlü olup tamamlanan Portekiz As Visa vize başvurularında değerlendirme süreci için herhangi bir yetkiye sahip olmamaktadır.

Portekiz İstanbul Konsolosluğu Dışındaki Portekiz Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

Portekiz İstanbul Konsolosluğu dışındaki Portekiz dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Ankara Portekiz Büyükelçiliği
  • İzmir Portekiz Konsolosluğu
  • Antalya Portekiz Konsolosluğu
Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: