As Visa Portekiz

As Visa Portekiz Vize Randevu ve Başvuru İşlemleri

Türkiye’deki Portekiz ve Macaristan dış temsilcilikleri arasında imzalanan anlaşmaya göre İstanbul ve yakın çevresinden yapılan kısa süreli (Schengen) Portekiz vize başvuruları İstanbul Macaristan Başkonsolosluğunun yetkilendirdiği As Visa başvuru merkezi üzerinden tamamlanmaktadır.

As Visa, Portekiz vize başvurularında biyometri işlemlerinin tamamlanması ve vize başvuru evraklarının teslim alınması ile ilgilenmektedir. Portekiz vizesi As visa üzerinden tamamlandıktan sonra vize değerlendirme süreci için ilgili yetkili merci İstanbul Macaristan Başkonsolosluğudur.

Vizem.net, Türkiye'den yapılan Portekiz vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan ve son 4 yılda elde edilen en yüksek vize onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Portekiz Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Portekiz vize başvuruları Schengen vizesi için Ankara Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’ne, İstanbul Macaristan Başkonsolosluğuna veya akredite acenteler üzerinden; yapılabilmektedir.

Ulusal vize (D tipi) sadece Ankara Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü veya akredite acenteler üzerinden tamamlanmaktadır.

Son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunan kişiler vize başvurusu için gerekli evraklarını Vizem.net'in İstanbul'daki merkez ofisine gönderdikleri takdirde vize başvuru merkezine gidilmesine gerek kalmadan Portekiz vize başvuruları uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

As Visa Üzerinden Portekiz Ulusal Vizesi Alınabilir Mi?

As Visa üzerinden Portekiz ulusal vize başvuruları tamamlanamamaktadır. Uzun süreli Portekiz ulusal vize başvuruları sadece Ankara Portekiz Büyükelçiliği üzerinden tamamlanmaktadır.

As Visa Üzerinden Portekiz Schengen Vizesi Alınabilir Mi?

As Visa üzerinden Portekiz Schengen vizesi alınabilmektedir.

Ankara’da hizmet veren As Visa başvuru merkezi üzerinden Portekiz Schengen vizesi başvurusu yapılamamaktadır; sadece İstanbul’da hizmet veren As Visa ofisi, kısa süreli Portekiz vize başvurularını kabul etmektedir.

As Visa Üzerinden Hangi Portekiz Schengen Vize Türleri Alınabilir?

As Visa üzerinden alınabilen Portekiz Schengen vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Portekiz turistik vize
 • Portekiz transit vize
 • Portekiz ticari vize
 • Portekiz şoför vizesi
 • Portekiz spor vizesi
 • Portekiz kültür vizesi
 • Portekiz aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Portekiz sağlık vizesi
 • Portekiz resmi ziyaret vizesi
 • Portekiz kısa süreli eğitim vizesi

Uzun süreli Portekiz vize türleri için başvurular, As Visa başvuru merkezi üzerinden yapılamamaktadır.

As Visa Portekiz Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

As Visa Portekiz Schengen vize başvurusu için ilk olarak gerekli evrakların hazırlanması ve As Visa başvuru merkezi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Portekiz vizesi için As Visa üzerinden alınan randevu günü ve saati şahsen başvuru merkezine gidilerek biyometri işlemlerinin tamamlanması, vize ücretinin ödenmesi ve gerekli vize evraklarının yetkili kişiye teslim edilmesinin ardından vize başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

As Visa Üzerinden Portekiz Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

As Visa üzerinden Portekiz turist vizesi başvurusu, Portekiz Schengen vizesi ile aynı prosedürde ilerlemektedir.

As Visa üzerinden Portekiz turistik vize başvuruları için ilk adım gerekli vize evraklarının hazırlanmasıdır. Portekiz vize evraklarını hazırlayan kişilerin As Visa başvuru merkezi üzerinden randevu alması ve randevu günü başvuru merkezine giderek, gerekli evrakları ibraz etmesi gerekmektedir. Portekiz vizesi için As Visa başvuru merkezinde evrak teslimi yapılırken biyometri işlemlerinin tamamlanması ve vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

As Visa Portekiz Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

As Visa Portekiz Schengen vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış, planlanan seyahat bitiminden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği bulunan ve en az 2 adet boş sayfası olan pasaport gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, beyaz arka fon üzerine renkli, 35 mm x 45 mm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Portekiz s eyahat sağlık sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, planlanan seyahat süresini kapsayan ve asgari poliçe teminatı 30.000 euro olan seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Portekiz vize başvuru formu: Eksiksiz ve okunaklı şekilde başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu gerekmektedir.
 • Rezervasyon belgeleri: Konaklama ve ulaşıma ilişkin, planlanan seyahat tarihleri ile uyumlu rezervasyon evrakları başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Aşı kartı: Pasaport numarası tanımlı Covid 19 aşı kartı gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: E devlet üzerinden barkodlu şekilde temin edilmiş tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
 • Hesap döküm belgesi: Portekiz vize başvuru tarihinden maksimum 1 hafta önce alınmış son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren ve üzerinde imza, kaşe ve imza sirküleri bulunan banka hesap döküm belgesi gerekmektedir.

As-Visa gerekli belgeler, Portekiz vizesi almak isteyen kişiler için başvuru sahibinin mesleki durumuna ve müracaat edeceği vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Portekiz As Visa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Portekiz As Visa başvuru merkezi üzerinden randevu alma işlemleri As Visa’nın internet sitesi üzerinden veya çağrı merkezi aranarak alınmaktadır.

As Visa internet sitesi üzerinden randevu alma işlemleri, online randevu sekmesinde işlem tipi, başvuru yeri, başvuru tipi, başvuru sahibinin uyruğu, vize tipi, seyahat edilecek ülke, seyahat edecek kişi sayısı ve randevu tarihi seçilerek tamamlanmaktadır.

Portekiz As Visa vize randevu görseli aşağıda verilmiştir.

Portekiz As Visa Vize Randevusu Nasıl Alınır?
Portekiz As Visa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

As Visa Portekiz Vize Başvuru Ücretleri Ne Kadardır?

As Visa Portekiz vize başvuru ücretleri; C tipi vize türleri için harç bedeli 80 euro ve servis bedeli 25 euro olmak üzere toplam 105 euro tutmaktadır ancak vip vize başvurularında servis bedeli 100 euro tutmaktadır.

0- 12 yaş çocuklar İçin Portekiz vize harcı ücreti alınmamaktadır ancak As Visa üzerinden yapılan 6- 12 yaş arası çocukların servis ücreti 25 euro, 0- 6 yaş arası çocukların vip vize servis ücreti 75 euro ve 6- 12 yaş arası çocukların vip vize servis ücreti 100 euro tutmaktadır.

Portekiz Vize Başvurusu İçin As Visa VIP Hizmetleri Nelerdir?

Portekiz vize başvurusu için As Visa vip hizmeti, başvuru işlemlerini hızlandırmaktadır ve başvurular normal başvurulardan daha kısa sürede sonuçlanmaktadır ancak vip hizmetleri, konsolosluğun vize kararını etkilememektedir.

As Visa üzerinden Portekiz vize başvuruları için vip hizmeti satın alan kişilerin fotokopi ve çıktı işlemleri ücretsiz olmaktadır.

Portekiz Vizesi As Visa Ek Servis Ücretleri Ne Kadardır?

Portekiz vizesi As Visa ek servis ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ServisÜcret
For doldurma hizmeti30 TL
Kısa mesaj (SMS) hizmeti5 TL
Kurye servisi10 EUR
Fotokopi ve çıktı alma hizmeti2 TL

As Visa Üzerinden Portekiz Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

As Visa Portekiz vize sorgulama işlemi, As Visa internet sitesi üzerinden online olarak veya As Visa çağrı merkezi aranarak yapılmaktadır.

Portekiz vizesi, As Visa internet sitesi üzerinden online sorgulama yoluyla veya çağrı merkezi üzerinden isim soyisim verilerek sorgulanabilmektedir. Portekiz vize sorgulama sırasında sadece vizenin sonuçlanıp sonuçlanmadığı öğrenilmektedir ve vize değerlendirme sonucu pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilmektedir.

As Visa Portekiz Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

As Visa Portekiz vize işlemleri İstanbul’da bulunan As Visa başvuru merkezi üzerinden tamamlanmaktadır.

Ankara’dan yapılacak Portekiz vize başvuruları için Ankara’daki As Visa başvuru merkezi yetkili değildir. Ankara’dan Portekiz vize başvuruları, Ankara Portekiz Büyükelçiliğinden randevu alınarak ve randevu günü şahsen konsolosluğa gidilerek tamamlanmaktadır.

İstanbul As Visa Adres ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

İstanbul As Visa adresi; Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Fransız Hastanesi Sokağı, No:5/1-2-3-4-5-6 Harbiye, Şişli, İstanbul ve telefon numarası 0 (212) 245 95 95’tir.

Paylaş: