Portekiz Vize Takip İşlemleri

2023'te Portekiz Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Vize başvurusu yapıldıktan sonra vize başvurusunun ve vize değerlendirme sürecinin durumunu öğrenmek için yapılan işleme vize takip ve sorgulama işlemi denilmektedir. Türkiye’den yapılan Portekiz vize başvuruları Ankara Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ya da As Visa veya akredite acenteler aracılığı ile yapılabilmektedir ve vize takip Portekiz işlemleri başvuru yapılan yere göre değişmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Portekiz vize başvurusu sorgulama ve vize takip işlemleri hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS servisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Portekiz Vize Takibi Nereden Yapılır?

Portekiz vize takibi As Visa üzerinden vize başvurusu yapıldıysa, online olarak aracı kurumun vize takip sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Portekiz vize başvurusunun Ankara Portekiz Büyükelçiliğinden yapıldığı durumda, büyükelçilikten mail yoluyla vize süreci hakkında bilgi alınabilmektedir.

Portekiz Büyükelçiliği Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Portekiz Büyükelçiliği vize takip işlemi, konsolosluk bölümüne mail atılarak yapılabilmektedir.

Ankara Portekiz Büyükelçiliği Vize Sorgulama Mail Adresi Nedir?

Ankara Portekiz Büyükelçiliği vize sorgulama mail adresi; sconsular.ankara@mne.pt’dir.

As Visa Portekiz Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

As Visa Portekiz vize takip işlemi telefon ile ya da As Visa internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Vize takip işlemlerinde sorgulamanın telefon ile yapılması durumunda vize sonucu, kişisel bilgiler veya pasaport detayları hakkında başvuru sahibine bilgi verilmemektedir. As Visa Portekiz vize sorgulama işlemi online olarak yapılır ise vizenin ne durumda ve hangi aşamada olduğunu görmek mümkündür.

As Visa Portekiz Üzerinden Telefonla Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

As Visa Portekiz üzerinden telefonla vize sorgulama işlemi As Visa çağrı merkezinin aranması ve başvuru sahibinin adının ve soy isminin verilmesi ile yapılmaktadır.

As Visa Portekiz Üzerinden Online Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

As Visa Portekiz üzerinden online vize sorgulama işlemi yapmak için, vize başvurusu yapıldıktan sonra verilen referans numarasını kullanmak gerekmektedir. As Visa internet sitesinde başvuru takibi sekmesine girerek, referans numarasının yazılması ile birlikte vize takip ve sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Vizem.net Üzerinden Portekiz Vize Takip İşlemi Yapılabilir Mi?

Vizem.net üzerinden Portekiz vize takip işlemi yapılabilmektedir. Vizem.net’ten yapılan Portekiz vize başvurusu onaylandıktan sonra vize onay SMS’i başvuru sahibine gönderilmekte ve onay sisteme işlenmektedir.

Başvurunun onaylanması ile birlikte, vize takip işlemleri Vizem.net’in hesabım bölümünden yapılabilmektedir. Başvuru sahibine SMS ile vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detaylar hakkında bilgi verilmekte ve vize süresinin bitiminden 3 gün önce vize süresinin bitişine dair bildirim başvuru sahibine SMS ile iletilmektedir.

Vizem.net’ten vize takip işlemleri hem SMS ile hem de online olarak internet sitesinden yapılabilmektedir. Portekiz için vize takip sorgulama işlemleri sayesinde başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası ve pasaport numarası ile vizenin durumu detaylı bir şekilde görülebilmektedir.

Portekiz Vize Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

Portekiz vize sonuçlanma süresi başvurunun Büyükelçiliğe yapılması durumunda; kısa süreli vize başvuruları için 2 ila 7 iş günü, uzun dönemli vize başvuruları için 2 hafta ile 4 hafta arasında sürmektedir. İstanbul’dan As Visa aracı kurum vize başvuru merkezine yapılan Portekiz Schengen vizesi başvuruları ise ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizenin sonuçlanma süresi eksik evrak sunulması veya vize sürecinin resmi tatillere denk gelmesine bağlı olarak uzayabilmektedir.

Portekiz Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Portekiz vize sonucu, vize başvuru formuna e-mail adresi yazılmış ise vize onaylandıktan sonra başvuru sahibine e-mail gönderilerek yapılan bildirim ile öğrenilmektedir. Portekiz vize başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili bilgi almak için sconsular.ankara@mne.pt adresine mail atılabilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: