18 Yaşın Altındakiler için Avustralya Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar için Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya vize başvurularında 18 yaş altı çocuklardan talep edilen belgeler değişiklik gösterebilirken, vize süreçleri ebeveynleri tarafından yürütülmektedir ve vize başvurusu sırasında istenen kriterlere uygun muvafakatname ve sponsorluk belgelerinin hazırlanmış olması istenmektedir.

Vizem.net, bebekler ve reşit olmayan kişiler için Avustralya vize başvurularında gerekli belgelerin hazırlığından vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Avustralya vize işlemleri için: 0850 241 1868

Bebeklere Avustralya Vizesi Almak Gerekir Mi?

Avustralya vize zorunluluğu hamilin yaşından bağımsızdır ve T.C vatandaşı bebekler için de Avustralya vizesi alınması gerekmektedir.

Çocuklar için Avustralya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Çocuklar için Avustralya vize başvuru işlemleri ebeveynleri tarafından standart vize başvuru süreci takip edilerek yürütülmektedir.

Reşit olmayan kişilerin Avustralya vize başvuru işlemlerinde istenen ek belgelerin ebeveynleri tarafından kriterlere uygun olarak hazırlanması istenmektedir.

Anne babası boşanmış çocukların Avustralya vize başvuruları velayet sahibi ebeveyn tarafından geçerli mahkeme kararı sunularak yapılmaktadır.

Reşit Olmayanların Avustralya Vizesi Almak için Parmak İzi Vermesi Gerekir Mi?

Reşit olmayanların Avustralya vizesi almak için parmak izi verme zorunluluğu hamilin yaşına göre değişmektedir.

16 yaşından küçük çocukların Avustralya vize başvurularında, ebeveynlerin veya yasal vasinin biyometri işlemleri için vize başvuru merkezinde başvuru sahibine refakat etmeleri istenmektedir. 5 yaşından küçük çocukların Avustralya vizesi için parmak izi vermesine gerek yoktur ancak yüz taraması yapılmaktadır.

Avustralya 18 Yaş Altı Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Avustralya 18 yaş altı vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Hamilin doğum belgesinin onaylanmış bir kopyası
 • Seyahate katılmayacak olan ebeveynin pasaport kopyası veya pasaportu yoksa geçerli bir kimliğin kopyası
 • Seyahate katılmayacak olan ebeveynler ya da yasal vasiler tarafından doldurulmuş Form 1229 (muvafakatname)
 • Hamilin seyahat boyunca maddi olarak destekleneceğini gösterir belgeler

Avustralya Vize Başvurusu için Muvafakatname Nasıl Alınır?

18 yaşın altındaki çocukların Avustralya seyahatlerinde Avustralya İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan ve Form 1229 olarak adlandırılan muvafakatnamenin seyahate eşlik etmeyecek olan ebeveyn ya da yasal vasi tarafından doldurulması istenmektedir.

İngilizce olarak eksiksiz ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulması gereken Avustralya vizesi için muvafakatname ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmiş olması, yurt dışında yaşıyor olması gibi farklı durumlara uygun olarak doldurulmalıdır.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Avustralya Vize Türleri Nelerdir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer Avustralya vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Öğrenciler için Avustralya vizesi
 • SGK'lı çalışanlar için Avustralya vizesi
 • Memurlar için Avustralya vizesi
 • İşverenler için Avustralya vizesi
 • Çiftçiler için Avustralya vizesi
 • Emekliler için Avustralya vizesi
 • Çalışmayanlar için Avustralya vizesi
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: