Dubai İşçi Alımı

2023'te Dubai İşçi Alımı ve En Çok Aranan Meslekler

BAE ve Dubai’de işçi açığı olan meslekler hemşirelik, finansal analiz ve yönetim departmanı, blog içerik üreticiliği, sosyal medya pazarlamacılığı, müşteri ilişkileri yönetimi, çevirmenlik, web geliştirme gibi meslek gruplarıdır.

Dubai’de COVID-19 pandemisinden önce de eğitimli tıp uzmanlarına ihtiyaç duyulma oranı yüksektir. 2021'de pandemi ile birlikte BAE'de en çok talep gören işler arasında lisanslı hemşirelik ve sağlık hizmetleri olmuştur. Hemşirelik derecesi olan ve hastalara bakma, temel yaşam desteği sağlama ve hasta güvenliğini yönetme deneyimine sahip biri BAE'de iyi maaşlı bir iş bulmakta zorlanmamaktadır.

Dubai, yaşam kalitesinin yüksek olması, zengin altyapı imkanları, kendi işyerini kurma kolaylığı, gelişmiş güvenlik imkanları, vergiden muaf gelir seçeneği sunması, çok kültürlü işgücü piyasası, turizm merkezi olması, İngilizcenin yaygın olarak konuşulması ve uluslararası ticaret fuarlarına ev sahipliği yapması gibi nedenlerle yabancı ülke vatandaşlarının çalışmak için tercih ettiği cazip fırsatlar sunan merkezlerden biridir.

Vizem.net, Dubai işçi alımı için denklik işlemleri ve iş teklifi alan kişilerin vize başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai'de İşçi Alımı Yapılan Sektörler Hangileridir?

Dubai’de işçi alımı yapılan sektörler aşağıda verilmiştir.

 • Hemşirelik
 • Finansal analiz ve yönetim
 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Mühendislik
 • Müşteri ilişkileri yönetimi
 • Öğretmenlik
 • Çevirmenlik

Dubai'de En Çok Talep Edilen Meslekler Hangileridir?

Dubai’de en çok talep edilen meslekler aşağıda listelenmiştir.

 • Lisanslı hemşire
 • Sağlık asistanı
 • Dijital pazarlama uzmanı
 • İş geliştirme uzmanı
 • Öğretmen
 • Çevirmen
 • Yazılım geliştirici
 • Siber güvenlik analisti
 • Mühendis
 • Gazeteci

Dubai Doktor Alımı Yapıyor Mu?

Dubai Doktor Alımı Yapıyor Mu?
Dubai Doktor Alımı Yapıyor Mu?

Dubai Sağlık Bakanlığı, doktor ve hemşire sıkıntısının Dubai'nin karşılaştığı en önemli zorluklar arasında olduğunu açıklamaktadır. BAE'de en çok talep gören uzmanlıklar arasında plastik cerrahi, dermatoloji, jinekoloji ve meme radyolojisi bulunmaktadır. BAE'de doktor olarak çalışma fırsatları oldukça fazladır; doktorlar, hemşireler ve yardımcı sağlık personeli için reklam veren çok sayıda işe alım ajansı bulunmakta, uluslararası işe alım etkinlikleri yüksek oranlarda istihdam sağlamaktadır.

Dubai Hemşire Alımı Yapıyor Mu?

Dubai’de hemşirelik en çok rağbet gören işlerden biridir ve ülkede yetenekli hemşirelere ihtiyaç duyulmaktadır. Dubai’de nitelikli sağlık hizmetlerine artan talep, artan nüfus, COVID 19 ve şirketler tarafından zorunlu sağlık sigortasının getirilmesi, daha fazla hemşire talebi yaratmaktadır. Hemşirelik dereceleri ve tecrübesi olanlar, BAE'de iyi bir iş bulmak konusunda zorlanmamaktadır. BAE'de kalifiye, deneyimli hemşireler, özellikle yoğun bakım ünitesi tecrübesi olanlar yüksek talep görmektedir.

Dubai Mühendis Alımı Yapıyor Mu?

Dubai Mühendis Alımı Yapıyor Mu?
Dubai Mühendis Alımı Yapıyor Mu?

Dubai’de yıllar içinde, Körfez İşbirliği Konseyi bölgesindeki şehir sektörünün gelişmeye devam etmesi mühendislik meslek grubundan uzmanların büyük talep görmesine sebep olmuştur. Dubai’de mühendis alımı yapan çok sayıda şirket bulunmaktadır. Dubai’de en çok talep gören mühendislikler arasında inşaat, makine, elektrik, enstrümantasyon ve kontrol, petrol mühendisliği yer almaktadır.

Dubai Türk İşçi Alımı Hangi Sektörler için Yapılıyor?

Dubai Türk işçi alımı yapan sektörler aşağıda sıralanmıştır.

 • Sağlık sektörü
 • İnşaat sektörü
 • Hizmet sektörü
 • Turizm sektörü

Dubai İşçi Alımı İlanları Nereden Takip Edilir?

Dubai işçi alımı ilanlarını iş bulma sitelerinden ve mobil uygulamalardan online olarak takip etmek mümkündür. Dubai'de hangi şirketlerin iş alımı yaptığını daha iyi anlamak için bazı çevrimiçi iş sitelerine ve hangi pozisyonları sunduklarına bakmak önemlidir.

Dubizzle, Gulftalent, Indeed, Linkedln, Laimoon, Oliv, Glassdoor, Monstergulf, Charterhouse, Cooper Fitch, Michael Page gibi siteler, uygulamalar ve işe alım ajansları ile Dubai iş ilanları araması yapmak oldukça zahmetsizdir.

Dubai Vasıfsız İş İlanları Nerede Yayınlanır?

Dubai vasıfsız iş ilanlarının takip edilebileceği siteler aşağıda listelenmiştir.

 • Bayt.com
 • Quikr.com
 • Ae.indeed.com
 • Grabjobs.com
 • Khaleej Times Jobs

Dubai yabancı işçiler için iş imkanlarının bol olduğu Birleşik Arap Emirliği şehirlerinden biridir. Garson, resepsiyonist, barista,danışman ve hostes ilanları Dubai Türk iş ilanları arasında yoğunluktadır.

Dubai İşçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Dubai işçi alımı başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

 • İşçi, ülkede ihtiyaç duyulan mesleki yeterliliğe veya akademik niteliklere sahip olmalıdır.
 • İşçi ülkeye yasal olarak girmiş olmakla beraber BAE'de ikamet koşullarını yerine getirmelidir.
 • İşçi 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • Dubai Çalışma Bakanlığı, gerekli işi yapabilecek durumda olan hiçbir vatandaşının bulunmadığı yönünde düşüncesini desteklemek için kayıtları incelemekte ve istihdam bölümünde kayıtlı vatandaşı yoksa, Dubai vatandaşı olmayanların istihdamına izin vermektedir.

Dubai'ye İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Dubai'ye işçi olarak gitmek isteyen kişilerin, kendilerine uygun bir iş bulup başvuruda bulunması ve yapılan başvurunun kabul edilmiş olması gerekmektedir.

İş başvurusu kabul edilen kişilerin iş sözleşmelerinin hazırlanmasının ardından, işverenin başvuru sahibine sponsor olarak İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü'ne Dubai çalışma izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Renkli tarayıcıda taratılarak hazırlanan Dubai çalışma izni için gerekli evraklar işverene gönderilmelidir. Başvuru olumlu sonuçlandıktan sonra Dubai'ye işçi olarak gidilip çalışılabilmektedir. Dubai'ye işçi olarak gittikten sonra belli bir süre içinde çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir.

Dubai İşçi Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai işçi vizesi almak amacıyla çalışma izni ile Dubai'ye gelindikten sonra 60 gün içinde işveren tarafından Dubai İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü'ne çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir.

Başvuru sahibi ve işverenin, oturma vizesi, emirlik kimliği ve işçi kartı almak için düzenlemeler yapması zorunludur. En az 6 ay geçerli pasaport, biyometrik fotoğraf, vize başvuru formu gibi belgeler Dubai’de çalışma vizesi almak için hazırlanması gereken evraklardır

Dubai'de İşçilerin Çalışma Koşulları Nasıldır?

Dubai'deki çalışma süresi, çalışılan şirketin politikasına bağlı olarak haftada 40 ila 48 saat arasında değişme eğilimindedir. Ofis saatleri genellikle 8.30 veya 9.00 ile 17.30 veya 18.00 arasındadır. Dubai’de yaz ve kış saatleri arasında fark yoktur. Dubai’de ramazan ayında çalışma günü altı saate düşürülmekte ve yasal olarak bu tüm personel için geçerli olsa da birçok şirket bunu yalnızca gündüz saatlerinde oruç tutan Müslümanlara uygulamaktadır. Dubai'deki maaşlar genellikle Batı ülkelerinde ödenen maaşlara benzer miktarda veya daha fazladır.

BAE, işyeri sağlık ve güvenlik standartlarını titizlikle düzenlemektedir ve yaralı işçiler kanunen adil tazminat alma hakkına sahiptir. Zorla ve zorunlu çalıştırma Dubai’de yasadışı kabul edilmektedir. 15 yaşın altındaki çocukların çalışmasına izin verilmemekte ve 15 ile 18 yaş arasındaki işçiler için Dubai’de özel düzenlemeler bulunmaktadır. BAE Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı genellikle aşırı düşük ücretler sağlayan sözleşmeleri reddetmekte ve işçiler tarafından yapılan tüm şikayetleri soruşturmaktadır. Dubai’de işçiler ayrıca mahkemelerde tazminat talep etme hakkına sahiptir.

Dubai İşçi Maaşları Ne Kadardır?

Dubai’de işçi maaşları yılda ortalama 83.074 AED’dir. Dubai’de bir fabrika işçisi için ortalama maaş aralığı 64,463 AED ile 98,860 AED arasındadır.

Dubai'deki maaşlar aylık asgari 4.810 AED ile azami 99.000 AED arasında değişirken, Dubai saatlik çalışma ücreti ortalama 40 AED’dir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: