Dubai İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul Dubai (BAE) Başkonsolosluğu | U.A.E. Consulate General

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu 1989 yılında faaliyete geçmiştir. Başkonsolosluğun, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin menfaatlerini geliştirmek ve korumak ile vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektir.

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir ve Dubai vize başvuruları vize türüne bağlı olarak online bir şekilde ya da Dubai’deki bir sponsorun ilgili makama başvurması şeklinde yapılabilmektedir.

Türkiye Dubai Başkonsolosu Kimdir?

Türkiye Dubai Başkonsolosu Saeed R.Saqer AIMheri’dir ve vekil başkonsolos olarak görev yapmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu Nerededir?

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu; Konaklar Mah., Meşeli Sok., No: 11, 4.Levent, Beşiktaş adresinde bulunmaktadır.

Dubai Konsolosluğu Levent Adresine Nasıl Gidilir?

Dubai Konsolosluğu Levent adresine gitmek için araba, otobüs ve metro ulaşım yöntemleri kullanılabilmektedir. İstanbul Havalimanı’ndan Konsolosluğa gitmek için en hızlı yöntemlerden biri otobüstür. Havaş otobüsü ile 4. Levent durağında inilmeli ve 10 dakika yürüme mesafesinden sonra Dubai Konsolosluğuna ulaşılabilmektedir.

Dubai Konsolosluğuna ulaşmak için en hızlı ve en kolay yöntem arabadır. Araba ile İstanbul Havalimanı’ndan, Dubai Konsolosluğuna yaklaşık olarak 40 dakika gibi bir sürede gidilebilmektedir.

Dubai Konsolosluğuna gitmek için metro da kullanılabilmektedir. Konsolosluğun yakınında bulunan 4. Levent durağına M2 metro hattı ile gidilebilmektedir.

İstanbul Dubai Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu telefon numarası; 0090 212 317 9257’dir.

Dubai İstanbul Konsolosluğu E-Posta Adresi Nedir?

Dubai İstanbul Konsolosluğu e-posta adresi; istanbulcon@mofaic.gov.ae’dir.

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu'nun Resmi İnternet Sitesi Nedir?

İstanbul Dubai Başkonsolosluğunun resmi internet sitesi https://www.mofaic.gov.ae/tr-TR/Missions/Istanbul’dur.

BAE Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nasıldır?

BAE Başkonsolosluğu çalışma saatleri hafta içi 09:00 ile 16:00 arasındadır.

Dubai İstanbul Konsolosluğu'nun Yetki Alanında Bulunan İller Hangileridir?

Dubai İstanbul Konsolosluğunun yetki alanında bulunan iller; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Çanakkale, Manisa, Kütahya ve İzmir’dir.

BAE İstanbul Konsolosluğu Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

BAE İstanbul Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler aşağıda listelenmiştir.

  • Resmi belgelerin, sertifikalarının ve ticari faturalarının tasdiki
  • Pasaport ve geri dönüş belgelerinin verilmesi
  • Twajudi işlemleri

İstanbul Dubai Konsolosluğu'na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Dubai Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamamaktadır. Kısa süreli BAE vize başvurularının online olarak vize başvuru portallarına, seyahat acentelerine ya da akredite acenteler aracılığı ile, uzun süreli vize başvurularının ise Dubai’deki bir sponsor tarafından Dubai’deki ilgili makamlara yapılması gerekmektedir.

Dubai vizesi alarak, diğer Emirliklere vizesiz bir şekilde gidilebilmektedir. Dubai için vize almak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir zorunluluktur ve vize türüne göre ilgili yerden vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Türkiye'deki Diğer Dubai Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

Türkiye’de İstanbul’da bulunan Dubai Başkonsolosluğunun dışında bir de Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği bulunmaktadır.

Başvuru sahibinin ikamet ettiği ile göre ilgili dış temsilcilikten işlemler yapılabilmektedir. Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği, Ankara’da yaşayan BAE vatandaşlarının ihtiyaçları halinde konsolosluk işlemleri için hizmet vermektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: