Estonya Vize Başvuru Takip İşlemleri

Estonya Vize Başvuru Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Estonya vize başvurusu için takip işlemleri seyahat türüne bağlı olarak değişmektedir. Estonya vizesi için takip işlemi, başvuru yapılan aracı kurum üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Estonya vizesi takip işlemleri 5 aşamalı bilgilendirme SMSleri ve online takip yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Estonya Schengen Vizesi Takip İşlemleri Nereden Yapılabilir?

Estonya Schengen vizesi takip işlemleri, Vizem.net veya VFS Global aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

VFS Global Estonya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Estonya vize takip işlemi farklı yollardan yapılabilmektedir. Estonya Schengen vize başvurusu için e-posta yoluyla bilgilendirme alınabilmektedir.

Estonya Vize Takip Sorgulama Ekranı
Estonya Vize Takip Sorgulama Ekranı

Estonya vize takip işlemi için diğer bir seçenek sms gönderimi ile yapılabilmetkedir. Estonya Schengen vize başvurusunda sms hizmetinin aktif olduğunun vize başvuru merkezinde kontrol edilmesi gerekmektedir. Estonya vize başvurusu internet üzerinden çevrimiçi takip edilebilmektedir.

Estonya Vize Takip Numarası Ne İşe Yarar?

Estonya vize takip (referans) numarası, aracı kurum üzerinden online vize takibi yapmaya ve vize işlem hareketlerini görmeye yaramaktadır.

Vizem.net Estonya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net Estonya vize takip işlemleri, hesabım bölümünden yapılabilmektedir. Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda, vize onaylandıktan sonra başvuru sahibine vize onay SMS’i gönderilmekte ve vize geçerlilik süresi, konaklama süresi gibi detaylar SMS’te yer almaktadır. Estonya vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bitiş bildirimi başvuru sahibine SMS olarak iletilmektedir.

Estonya Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

Estonya vize takip işlemi ücretsizdir. Estonya vize başvurusu tamamlandıktan sonra vize takibi online sistemler üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir. Vize takibi için ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Estonya D Tipi Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Estonya D tipi vize başvuru takip işlemi, D tipi vize başvuruları Estonya Büyükelçiliği üzerinden yapıldığı için online olarak yapılamamaktadır. Estonya D tipi vize karara bağlandığında başvuru sahibine mail olarak bilgi verilmektedir.

Estonya Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Estonya Konsolosluğu vize takip işlemi, online olarak sağlanamamaktadır. Estonya vize başvurusunda süreç hakkında bilgi, Ankara’daki Estonya dış temsilciliği aranarak veya mail yoluyla alınabilmektedir.

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Estonya vizesi, kısa süreli vize başvurularında 15 günde, uzun süreli vize ve oturma izni başvurularında 2 ayda çıkmaktadır.

Estonya vize başvurusunda konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatiller ve eksik evrak sebebiyle işlemlerde gecikmeler yaşanabilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: