Estonya Seyahat Sağlık Sigortası

Estonya Seyahat Sağlık Sigortası En Ucuz Nasıl Yaptırılır?

Estonya seyahat sağlık sigortası, Avrupa ülkelerini ziyaret esnasında beklenmedik bir kaza, yaralanma ya da herhangi bir olay durumunda tıbbi hizmetlerden yararlanabilmek için gerekli olan finansal harcamayı karşılayan bir sigorta türüdür.

Vizem.net aracılığıyla Estonya vizesi almak Estonya vizesi ve tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası başvuruları en iyi fiyat garantisi ile Vizem.net sigorta birimi tarafından yapıldığından çokça tercih edilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Estonya Vizesi için Sağlık Sigortası Şart Mıdır?

Evet Estonya vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur. Seyahat sigortası, seyahat esnasında yaşanabilecek herhangi bir beklenmedik durum karşısında seyahat eden kişiye tıbbi harcamalar açısından garanti sağlamaktadır.

Estonya Vize Sağlık Sigortası Kimler için Zorunludur?

Estonya vize seyahat sağlık sigortası, Avrupa’yı ziyaret edecek olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur.

Yeşil Pasaport Sahipleri için Estonya Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Yeşil pasaport sahipleri için Estonya sağlık sigortası zorunludur. Estonya’ya seyahat edecek olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, pasaport türü fark etmeksizin Estonya seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Kimler Estonya Seyahat Sağlık Sigortasından Muaf Tutulur?

AB/AET vatandaşı ve eşleri, AB/AET vatandaşı 21 yaş altı çocuklarının seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf tutulmaktadır.

Estonya seyahat sağlık sigortası vize gerekmeyen üçüncü ülke vatandaşları için zorunlu değildir fakat yine de Schengen ülkelerine yapılacak ziyaret için seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Estonya Schengen Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Estonya Schengen vizesi için seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerliliği olan bir poliçeyi kapsamalıdır. Sağlık sigortasının aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Her türlü acil durum senaryoları teminat kapsamında olmalıdır.

Estonya Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Estonya seyahat sağlık sigortası Avrupa’yı ziyaret esnasında yaşanabilecek herhangi bir ani olay karşısında kişiye güvence sağlamaktadır.

Estonya seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Tıbbi yatak ve tedavi giderleri
  • Tıbbi nakiller, cenazenin yurda nakli ve defin harcamaları
  • Seyahatin iptal edilmesi yahut yarıda kesilmesi
  • Bagaj gecikmesi, bagaj kaybı ya da pasaport kaybı

Ayrıca seyahatin ilk üç aylık döneminde bir hamilelik söz konusu olursa sigorta şirketi hamilelikle ilgili tıbbi harcamaları karşılamaktadır. Hamileliğin ilerleyen dönemleri için yapılacak harcamaların karşılanması durumu ise sigorta şirketine göre değişmektedir.

Estonya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Estonya vizesi seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığıyla yaptırılabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında Estonya seyahat sağlık sigortası başvuru sahibinin adına en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Aynı zamanda sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Fiyat teklifi için: 0850 241 1868

1 Haftalık Estonya Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti Ne Kadardır?

Estonya vizesi için seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresi, yaş, aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 4,2 - 9,5 Euro arasında değişmektedir.

Estonya D tipi vizeler için yaptırılacak 1 yıllık sağlık sigortası ücreti 2024 yılı için yaşa bağlı olarak 42 Euro ile 71,4 Euro arasında değişmektedir.

Estonya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 günlük kalma imkanı vermesi açısında Estonya d tipi vize başvuruları uzun süreli seyahat için tercih edilmektedir. Estonya D tipi vizeler en fazla bir yıl geçerli olacak şekilde düzenlenmiştir.

Türkiye’de Yapılan Özel Sağlık Sigortaları Estonya’da Geçerli Midir?

Seyahat sağlık sigortası poliçesinin yurtdışı geçerliliği olacak şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Estonya’da Yaptırılabilir Mi?

Seyahat sağlık sigortasının vize başvuru işlemlerinden hemen önce yapılması gerektiğinden, seyahat sağlık sigortası Estonya’da yaptırılamamaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: