Etiyopya Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve 2023 Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası; yurt dışına yapacağınız seyahatlerde başınıza gelebilecek herhangi bir kaza, yaralanma, hastalık ya da ölüm gibi beklenmeyen durum için tıbbi müdahaleyi ya da anavatana geri dönüş masraflarını karşılayan sigorta türüdür.

Seyahat sağlık sigortası, Etiyopya vize başvurularında sunulması zorunlu bir evrak olmayıp herhangi bir beklenmedik durum karşısında önlem olarak yaptırmanızın tavsiye edildiği bir evraktır.

Etiyopya seyahat sağlık sigortası için: 0850 241 1868

Etiyopya Seyahati İçin Sağlık Sigortası Gerekliliği

Etiyopya seyahati için yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularında seyahat sigortası sunmaları zorunlu değildir ancak yaptırılması tavsiye edilmektedir. Etiyopya'da hepatit, sarıhumma ve tetanos gibi bulaşıcı hastalıklara yakalanmak yaygın bir durum olmakla birlikte seyahat öncesinde aşı yaptırmak ve seyahat sigortasına sahip olmak son derece önemlidir.

Etiyopya'da rakımı düşük olan kırsal kesimlerde su sıkıntısı yaşanmakta olup bu bölgelerde sıtma ve mide, bağırsak, deri enfeksiyonları sıklıkla görülmektedir. Addis Ababa'da ise rakım yüksek olduğu için sıtmaya pek rastlanmasa da yüksek tansiyon, kalp ve solunum rahatsızlığı olan kişiler için sağlık riski oluşabilmektedir. Etiyopya seyahat sağlık sigortası için kapsam ve teminat tutarı kişisel durum baz alınarak değişiyor olsa da Etiyopya'ya gitmeden önce herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına planlı gidiş tarihinden bir gün öncesini ve planlı dönüş tarihinden bir gün sonrasını kapsayacak şekilde sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Etiyopya seyahati için sağlık kapsamında en güncel bilgilere Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü üzerinden ulaşabilirsiniz.

Etiyopya Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Etiyopya seyahat sağlık sigortası kapsamına alınan durumlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Etiyopya'dan acil tahliye
  • Etiyopya'da geçireceğiniz hastalık veya kaza durumunda tıbbi müdahale
  • Vefat halinde cenazenin ülkeye geri gönderilmesi
  • Cenaze masrafları
  • Reşit olmayan birinin ülkesine geri dönüşü
  • Etiyopya'da gerçekleşen bir kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımı

Etiyopya seyahat sağlık sigortası kapsamı; sigorta şirketlerine ve sigorta poliçelerine göre farklılık göstermektedir.

Etiyopya Seyahat Sigortası Fiyatları

2023 yılı için geöerli Etiyopya seyahat sağlık sigortası fiyatları aşağıdaki gibidir.

Sigorta süresiÜcretler
1 haftalık9-18,5 euro
1 aylık20-25 euro
3 aylık30-45 euro
1 yıllık55-80 euro

Etiyopya seyahat sigortası fiyatları; sigortanın süresine, başvuru sahibinin yaşına ve COVID-19 aşı geçmişine göre değişebilmektedir.

Etiyopya Seyahat Sigortası Nereden Yaptırılır?

Etiyopya seyahat sağlık sigortasını Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırabilirsiniz. 

Vizem.net danışmanlığında yapacağınız Etiyopya vizesi başvurularında sağlık sigortası sizin adınıza Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmakta olup isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de alınabilmektedir. 

Vizem.net'in 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden seyahat sağlık sigortası ve Etiyopya'ya gitmek için gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: