Libya Ankara Büyükelçiliği

Libya Ankara Büyükelçiliği | السفارة الليبية

Yabancı bir ülkede kendi ülkesinin temsilinden sorumlu olan büyükelçi ve ona bağlı memurları bünyesinde barındıran diplomatik misyona büyükelçilik denir. Büyükelçilik, bulunduğu ülke ile temsil ettiği ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin göstergesi olup esas olarak kendi ülkesini, bulunduğu ülkede gelişen durumlar ile ilgili bilgilendirir.

1954 yılında faaliyete geçen Libya Ankara Büyükelçiliği, büyükelçilik görevlerine ek olarak kendi vatandaşlarının konsolosluk işlemleri ve yabancı vatandaşların vize işlemleri ile de ilgilenmektedir.

Libya Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Libya Ankara Büyükelçisi 2012 yılından itibaren Abdul Razzaq Mukhtar Abdul Qadir’dir.

Libya Ankara Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Libya Ankara Büyükelçiliği esas olarak Türkiye ve Libya arasındaki politik, askeri, toplumsal, kültürel, ekonomik vb ilişkileri geliştirmekle görevli olup bunun yanı sıra birtakım konsolosluk hizmetleri sağlamaktadır. Libya Ankara Büyükelçiliği vatandaşlarına doğum ve ölüm kaydı, pasaport tahsisi, evlilik tescili hizmetleri sağlayıp yabancı ülke vatandaşları için vize işlemleriyle ilgilenir.

Libya Ankara Büyükelçiliği Adres ve İletişim Bilgileri

Libya Ankara Büyükelçiliği Adres ve İletişim Bilgileri
Libya Ankara Büyükelçiliği Adres ve İletişim Bilgileri

Libya Ankara Büyükelçiliği; Simon Bolivar Cad. Sedat Semavi Sok No:40, 06680 Çankaya/Ankara adresinde yer alır. Libya Ankara Büyükelçiliği mail adresi info@libembtr.ly, telefon numarası +90 312 438 11 10 ve faks numarası +90 312 442 9130’dur.

Libya Ankara Konsolosluğu Çalışma Gün ve Saatleri

Libya Ankara Konsolosluğu hafta içi 10:00-16:00 arasında hizmet vermektedir.

Libya Ankara Büyükelçiliği'nden Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Libya Ankara Büyükelçiliği'nden vize başvurusu yapmak için başvuru yapacağınız vize türüne göre Libya'da akredite bir turizm hizmet sağlayıcısından, kurumlardan davet mektubu ya da Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden vize onayı alıp başvuru formunu doldurarak gerekli evrakları hazırlamanız gerekir.

Libya Ankara Büyükelçiliği'ne gerekli evrakları teslim edip vize ücretini ödedikten sonra Libya vizesi başvuru işlemleri tamamlanmış olur. Libya Büyükelçiliği, vize başvurularını pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri çalışma saatleri içinde randevusuz kabul etmektedir.

Libya'nın Türkiye'de Başka Dış Temsilciliği Var Mı?

Evet, Türkiye’de Libya’nın başka dış temsilciliği vardır.

Libya'nın Ankara haricinde İstanbul'da başkonsolosluk statüsünde hizmet veren dış temsilciliği bulunmaktadır. İstanbul Libya Konsolosluğu, Beyoğlu'nda bulunmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: