Libya İstanbul Başkonsolosluğu

Libya İstanbul Başkonsolosluğu Bilgileri

Libya İstanbul Başkonsolosluğu, Libya Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı olarak başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İstanbul Libya Başkonsolosluğu, kendi vatandaşlarının pasaport, doğum, ölüm, evlilik gibi işlemleri ile ilgilenirken Türkiye’de ikamet eden kişilerin vize işlemleriyle ilgilenmektedir.

İstanbul Libya Konsolosluğu Adresi

İstanbul Libya Konsolosluğu adresi İnönü Cad. Miralay Şefikbey Sk. No:3 Beyoğlu/İstanbul’dur.

Libya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Libya İstanbul Başkonsolosluğu'nun telefon numarası 0212 251 81 00'dır.

Libya Başkonsolosluğu Çalışma Günleri ve Saatleri

Libya Başkonsolosluğu hafta içi 10:00 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Libya İstanbul Konsolosluğu'ndan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Libya İstanbul Konsolosluğu'ndan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Libya İstanbul Konsolosluğu'ndan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Libya İstanbul Konsolosluğu’ndan vize başvurusu yapmak için akredite bir turizm hizmet sağlayıcısından, işveren şirketten ya da diğer yetkili kişi veya kurumlardan davet mektubu alıp ya da Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden vize onayı alıp gerekli evrakları hazırladıktan sonra vize başvuru formunu doldurmanız gerekir.

Libya vize başvurusu için hazırladığınız evrakları Libya İstanbul Başkonsolosluğu'na teslim edin ve vize ücretini ödeyin. Vize başvuruları Libya İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri içerisinde kabul edilmekte olup öncesinde randevu almanıza gerek yoktur.

Libya'nın Türkiye'de Başka Dış Temsilciliği Var Mı?

Evet, Libya'nın Ankara'da büyükelçilik statüsünde hizmet veren bir dış temsilciliği daha bulunmaktadır.

1954 yılından beri hizmet vermekte olan Libya Ankara Konsolosluğu, büyükelçilik görevlerinin yanı sıra konsolosluk hizmetleri de vermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: