Macaristan Schengen Vizesi

2023'te Macaristan Schengen Vizesi Almanın En Kolay Yolu

Macaristan Schengen vizesi; turistik, ticari, aile ziyareti, kültürel sportif etkinlik gibi türleri bulunan vize türüdür. Macaristan vizesi, Schengen özellikli bir vizedir.

Macar vize başvurusu vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Macaristan vize başvurusunun, vizem.net aracılığı ile yapıldığı durumlarda, başvuru sahibinin başvuru yerine gitmesine gerek kalmadan sadece evrak yönlendirerek, başvuru süreci tamamlanabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Macaristan’a Vize Var Mı?

Macaristan’a seyahat gerçekleştirebilmek için vize gerekmektedir. Macaristan vizesine başvurmak istendiğinde sahip olunan pasaport türü, Macaristan vize başvurusunda önemli rol oynamaktadır.

Türk Vatandaşları için vizeden muafiyet durumları pasaport türüne göre değişmektedir. Macaristan vize istiyor mu? sorusu sorulduğunda bilinmesi gereken önemli bilgiler şu şekildedir; umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmekte ve, Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Macaristan’a yapılacak seyahatlerde vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Macaristan Schengen Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Macaristan Schengen vizesi başvurusu için gereken evraklar listesi aşağıda verilmiştir.

 • Macaristan schengen vize başvuru formu: Başvuru sahibinin özlük bilgilerinin bulunduğu AB komisyonu tarafından hazırlanan form talep edilmektedir.
 • Pasaport: Pasaport fotokopisi ve eski Schengen vizelerinin fotokopileri gerekmektedir. Pasaportun seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.
 • Seyahat amacını belirten dilekçe: Macaristan Başkonsolosluğuna iletmek üzere seyahat amacını belirten şahsi dilekçe gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı: Macaristan Schengen vizesi başvurusunda bulunmak için sahip olunan nüfus cüzdanının fotokopisi istenmektedir.
 • Macaristan vize fotoğrafı: 2 adet arka fonu açık renkte olacak şekilde biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Yeni tarihli olmalı ve anne baba bilgilerini içermelidir.
 • Rezervasyon bilgileri: Otel ve uçak rezervasyon bilgileri, seyahat tarihleri ve detaylı konaklama bilgileri istenmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süresini kapsayan minimum 30000 Euro teminatlı Macaristan seyahat sağlık sigortası temin edilmelidir.
 • Sözleşme: Başvuru sahibi çalışan ise işyerinden alacağı sözleşme belgesi istenmektedir.
 • Finansal yeterlilik kaydı: Başvuru sahibi çalışan, işveren veya emekli ise, son 6 aya ait banka hesap dökümü gerekmektedir.
 • İşveren mektubu: Başvuru sahibi çalışan ise, işverenden alınacak şirketteki görev ve izin süresini belirleyici ve geri dönüş sağlanacağını ve çalışmaya devam edileceğini açıklayan mektup istenmektedir.
 • İşletme ruhsatı: Başvuru sahibi işveren ise, işletme ruhsatının bir kopyası istenmektedir.
 • Kayıt belgesi: Başvuru sahibi öğrenci ise, öğrenci belgesi istenmektedir. Okuldan alınacak seyahat onay belgesi gerekmektedir.

Macaristan vize başvuru evrakları eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır.

Macaristan Vize Kolaylığı Hangi Ülke Vatandaşları için Bulunmaktadır

Avrupa Birliği, Avrupa Birliği vatandaşları ve ortak ülkenin vatandaşlarına vizelerde kolaylaştırma anlaşmaları imzalanmıştır. Kolaylaştırılmış işlemler ile daha hızlı vize işlem süreleri, azaltılmış veya ücretsiz vize işlem ücretleri, istenilen belgelerin listesini azalmasını sağlamaktadır.

Macaristan vize kolaylaştırma anlaşmasının geçerli olduğu ülkeler; Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Yeşil Burun adaları, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Moldova, Karadağ, Sırbistan, Rusya ve Ukrayna’dır.

Macaristan Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Macaristan vize randevusu ilgili dış temsilciliklerinden e-posta yolu ile alınabilmektedir. Bir diğer seçenek ise AS vize aracı kurumundan telefon veya online olarak randevu almaktır. Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda randevu alma işlemi danışmanlar tarafından yapılabilmektedir.

Macaristan Schengen Vize Ücreti Ne Kadardır?

Macaristan schengen vize ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Macaristan Schengen vize harcı80 Euro
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 Euro
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri36 Euro
Danışmanlık hizmeti30 Euro
Toplam171 Euro

Macaristan Vizesi Almak Kolay Mı?

Macaristan Schengen vizesi almak; vize başvuru formu, seyahat sebebini belirten dilekçe veya rezervasyon bilgileri ve benzeri gibi talep edilen evrakları eksiksiz, hatasız ve kurallara uygun şekilde yazılıp hazırlandığı takdirde kolaydır.

Macaristan Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Macaristan Schengen vizesi işlemlerinin eksiksiz yürütülmesi ve aksamaya sebep olacak herhangi bir gerekçe olmaması halinde Macaristan Schengen vize başvurusu genellikle 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Macaristan Vizesi Aracı Firma Bilgileri Nedir?

Macaristan vizesi başvuruları için destek alınabilecek firma AS Vize aracı firmasıdır. Ayrıca, Vizem.net Macaristan vize başvurularında akredite acente olarak danışmanlık ve süreç takip hizmeti vermektedir. vizem.net 2017-2020 yılları arasında macaristan Schengen vize başvurularında onay ornı en yüksek akredite acentedir.

İdata Üzerinden Macaristan Vizesi Alınabilir Mi?

Macaristan vize başvuru ve takip sürecinde İdata aracı kurum olarak hizmet vermemektedir.

VFS Global Üzerinden Macaristan Vizesi Alınabilir Mi?

VFS Global Macaristan vizesi için yetkili kuruluş değildir. Macaristan vize başvuru ve takip sürecinde VFS aracı firması, kullanılamamaktadır.

İllere Göre Macaristan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Macaristan vize başvurularında herhangi bir yetki alanı kısıtlaması bulunmamaktadır. Macaristan vize başvuru şehir seçenekleri arasında İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara bulunmaktadır. Başvuru sahipleri kendilerine en yakın ilde, Macaristan Schengen vize başvuru sürecini gerçekleştirebilmektedirler.

İzmir Macaristan Vizesi Başvuru Merkezi

İzmir şehrinden Macaristan vize başvurusu yapacak kişilerin, başvurularını vize merkezleri aracılığıyla tamamlamaları gerekmektedir.

Son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi bulunması halinde başvuru sahipleri, vizem.net aracılığıyla sadece gerekli evrakları yönlendirerek Macaristan vize başvurusunda bulunabilmektedirler.

İstanbul Macaristan Vizesi Başvuru Merkezi

İstanbul şehrinden Macaristan vize başvurusu yapacak kişilerin, son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeleri bulunması halinde sadece gerekli evrakları vizem.net aracılığı ile yönlendirerek, Macaristan vize başvurusunda bulunabilmektedirler.

 • Vizem.net İstanbul merkez ofis telefon numarası: 0850 241 18 68
 • Vizem.net İstanbul merkez ofis adresi: {{ site.main_address }}’dur.

 • Vizem.net İstanbul Anadolu Yakası ofis telefon numarası: 0216 706 55 86
 • Vizem.net İstanbul Anadolu Yakası ofis adresi: Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası Ataşehir İstanbul

Ankara Macaristan Vize Başvuru Merkezi

Ankara ilinden Macaristan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, vizem.net aracılığıyla veya AS vize aracı kurumuna şahsen giderek başvuru sürecini gerçekleştirebilmektedirler.

 • Vizem.net Ankara ofis telefon numarası: 0312 963 14 73
 • Vizem.net Ankara ofis adresi: Çankırı Cad. Vakıf İş Hanı 67 K5 D8 Altındağ/ Ankara

Bursa Macaristan Vize Başvuru Merkezi

Bursa ilinden Macaristan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, vizem.net aracılığıyla başvuru sürecini tamamlayabilmektedir.

 • Vizem.net Bursa ofis telefon numarası: 0224 322 05 12
 • Vizem.net Bursa ofis adresi: Hürriyet Mah. 1. Hürriyet Cad. No:81-85 Osmangazi/ Bursa

Antalya Macaristan Vize Başvuru Merkezi

Antalya ilinden Macaristan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin başvurularını, vize merkezi aracılığıyla tamamlamaları gerekmektedir. Son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunması halinde başvuru sahibi vizem.net aracılığı ile gerekli evrakları yönlendirerek Macaristan vize başvuru sürecini başlatabilmektedirler.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: