Malta Antalya Konsolosluğu

Malta Konsolosluğu Antalya

Malta Konsolosluğu Antalya, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Malta Antalya Konsolosluğu, Malta ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir yere sahiptir ve basın ile iletişimi kurmaktadır.

13 Aralık 2013’ten bu yana Malta Antalya Fahri Konsolosluğu görevini Gökhan Doğan yapmaktadır.

Malta Konsolosluğu Antalya İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Malta Konsolosluğu Antalya, belli çalışma saatlerine sahip olmadığı için gitmeden önce mutlaka telefon ile aranmalı ve açık olup olmadığı teyit edilmelidir. Antalya Malta Konsolosluğu adresi ise, Şirinyalı Mahallesi, 1506. Sokak, No: 17/4, Muratpaşa, Antalya’dır. Randevu ile çalışmaktadır ve randevusu olmayanların işlemi yapılamamaktadır.

Malta Fahri Konsolosluğu Antalya Telefon Numarası Nedir?

Malta Fahri Konsolosluğu Antalya telefon numarası ve faks numarası aşağıda verilmiştir.

  • Malta Konsolosluğu telefon: +90 (242) 324 1097
  • Faks: +90 (242) 324 1097

Malta Fahri Konsolosluğu Antalya Mail Adres Nedir?

Malta Fahri Konsolosluğu Antalya mail adresi, maltaconsul.antalya@gov.mt’dir

Malta Konsolosluğu Antalya Resmi Web Sitesi Nedir?

Malta Konsolosluğu Antalya resmi web sitesi bulunmamaktadır.

Malta Fahri Konsolosluğu Antalya’da Nerededir?

Malta Fahri Konsolosluğu, Şirinyalı Mahallesi 1506. Sokak’ta bulunmaktadır. Yakınlarında bilindik bir alışveriş merkezi olan Shemall vardır ve Medical Park Hastanesi’ne yakındır. Antalya Otogarı’na uzaklığı ve havalimanına uzaklığı 15 kilometredir. Şehrin merkezi olarak bilinen Lara Caddesi’ne ise 13 dakika yürüme mesafesindedir.

Malta Konsolosluğu Muratpaşa Adresine Nasıl Gidilir?

Malta Konsolosluğu, Antalya merkeze yakın bir konumda bulunduğu için ulaşımı kolaydır. En bilinen alışveriş merkezlerinden biri olan TerraCity’ye 1,3 kilometre uzaklıktadır ve araç ile ortalama 4 dakika sürmektedir. Yürüyerek gidilmesi şartıyla 1 kilometreye inen yol ise ortalama 13 dakika sürmektedir. Antalya Havalimanı’na ise 15 kilometre uzakta bulunan konsolosluğa araba dışında bir ulaşım mümkün olmamaktadır. 800, FL82, KC34, LC07, LF09, TC16A, VL13 numaralı otobüslerle Şirinyalı’da indikten sonra kısa bir yürüme mesafesi sonrasında konsolosluğa varmak mümkündür. Fakat toplu taşıma kullanımında yolda geçirilen süre iki katı fazlasına çıkmaktadır, bu yüzden en kolay ulaşım şekli özel araç aracılığıyladır.

Antalya Malta Fahri Konsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

Antalya Malta Fahri Konsolosluğunun görevleri aşağıda listelenmiştir.

  • Türkiye ile Malta arasındaki ticaret, ekonomi, kültür ve bilim alanlarındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmaktadır.
  • Ekonomik ve ticari işbirliğine dayanarak bu iki ülke arasındaki ilişkilerin genişletilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Temsil edilen ülkenin çıkarlarını gözeterek temsil edilen ülke vatandaşlarına bulunulan ülkede konsolosluk koruması sağlamaktadır

Antalya Malta Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Malta Antalya Fahri Konsolosluğu, vize başvurusu kabul etmemektedir. Ancak aracı kurumlar ve akredite acenteler üzerinden vize başvuruları sağlanabilmektedir.

Malta Antalya Konsolosluğu Vize Evrakları Nelerdir?

Malta Antalya Fahri Konsolosluğunda vize başvurusu yapılamamaktadır.

Malta Antalya Fahri Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

Malta Antalya Fahri Konsolosluğu’ndan online şekilde randevu almak mümkündür. Randevu için tercih edilebilecek yollar ise e-posta veya telefondur.

Türkiye’deki Diğer Malta Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye faaliyet göstermekte olan birkaç Malta Temsilciliği daha vardır.

Türkiye’deki diğer Malta temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: