Malta İstanbul Başkonsolosluğu

Malta Başkonsolosluğu İstanbul

Malta Konsolosluğu İstanbul’da Başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Malta Başkonsolosluğu, İstanbul Beyoğlu ilçesinde hizmet vermektedir. Malta İstanbul Başkonsolosluğunun; belge yasallaştırma, Malta ve yabancı uyruklu vatandaşlar için vize danışmanlığı, seyahat danışmanlığı, burs başvurusu teslim alma ve yurtdışında yaşayan Malta vatandaşlarına destek olmak gibi hizmetleri bulunmaktadır.

Malta Konsolosluğu İstanbul, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya ve Yalova’da hizmet verme yetkisine sahiptir.

İstanbul Malta Başkonsolosu, 2019 yılında göreve gelen Roberto Pace’dir.

Malta Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Malta Konsolosluğu İstanbul adresi Kocatepe Mahallesi Aydede Caddesi No: 16/11 Taksim İstanbul’da bulunmaktadır. Malta Konsolosluğu çalışma saatleri pazartesi ile cuma günleri, 09.00 ile 16.00 arasındadır. Vize başvuru ücretlerini yatırmak için çalışma saatleri ise pazartesi ile cuma günleri 09.00 ile 11.00 arasındadır.

Malta Başkonsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

Malta Başkonsolosluğu İstanbul telefon numarası aşağıda verilmiştir.

 • Malta Konsolosluğu telefon numarası: 0212 311 12 12
 • Malta Konsolosluğu acil durum telefon numarası: 0552 983 25 15
 • Faks: +90 (212) 311 12 00

Malta Başkonsolosluğu İstanbul Mail Adres Nedir?

Malta Başkonsolosluğu İstanbul mail adresi maltaconsulate.istanbul@gov.mt​’dir.

Malta Konsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi Nedir?

Malta Konsolosluğu İstanbul resmi web sitesi bulunmamaktadır.

Malta Başkonsolosluğu İstanbul’da Nerededir?

Malta İstanbul Konsolosluğu çevresinde The Parma Hotel, Seminal Hotel, Midtown Hotel ve Taksim Meydanı bulunmaktadır. Malta Başkonsolosluğu; İstanbul Havalimanı’ndan 40 km, Esenler Otogarı’ndan 15 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden 25 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 43 km uzaklıktadır.

Malta Konsolosluğu Taksim Adresine Nasıl Gidilir?

Malta İstanbul Konsolosluğu Taksim adresine gitmek için otobüs, feribot, metro ve araba ya da taksi kullanılabilmektedir.

İstanbul Havalimanı’ndan otobüs kullanmak isteyen kişilerin, İstanbul Havalimanı- Mecidiyeköy arası hizmet veren H-2 numaralı otobüse binerek Mecidiyeköy’den Taksim’e giden 54K, 54Ç ya da 54ÖR numaralı otobüse binmesi ve 200 metre yürümesi gerekmektedir. Taksim’den geçen diğer otobüsler; 25T, 35C, 40, 40T, 42T, 61B, 69A, 70KE, 70KY, 74A, 76D, 76E, 80T, 83, 83O, 87, 93T, 96T, 110 ve Anadolu yakasından geçen; 112 129T, 145T, 202, 256, 559C’dir.

Esenler Otogarı’ndan Malta Konsolosluğuna gitmek isteyen kişiler, M1A ya da M1B metro hattından, M1 Yenikapı- Hacıosman hattına aktarma yaparak Taksim durağında Talimhane çıkışını kullanabilmektedir.

Anadolu yakasından gelecek olan kişiler, Kadıköy’den feribot ve sonra fünikülere aktarma yaparak Taksim’e ulaşabilmektedir.

Malta Başkonsolosluğu, İstanbul Havalimanı’ndan ve Esenler Otogarı’ndan araba ya da taksiyle 40 dakika tutmaktadır. Malta İstanbul Konsolosluğuna gitmek için en kolay ulaşım şekli araç olsa da, Taksim’de araç park yeri bulma açısından bazı problemler yaşanabilmektedir. Bu nedenle, taksi kullanılmayacaksa ve başlangıç noktası metro duraklarına yakınsa, en kolay ulaşım şekli metro olabilmektedir.

İstanbul Malta Başkonsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İstanbul Malta Konsolosluğunda yapabileceği işlemler aşağıda listelenmiştir.

 • Malta vize başvurusu: Malta vize başvuruları yetkilendirilmiş aracı kurum üzerinden yapılmaktadır.
 • Apostil işlemleri: Kamu Sicil Kurumu, Malta Finansal Hizmet Kurumu, Malta Polis Gücü ve Malta Üniversitesi gibi Malta’daki kamu kurumları tarafından verilmiş orijinal belgeler; Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı (MFEA) usulüne uygun olarak kayıtlı olan noterler, avukatlar, yeminli mali müşavir ve denetçiler tarafından aslına uygun olarak tasdiklenmiş belge suretleri ve bakanlığa imzası kayıtlı bir tercüman tarafından tercüme edilmiş belgeler Malta Konsolosluğunda onaylanarak yasallaştırılmaktadır.
 • Vize danışmanlığı: Malta’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlar için yerine getirilmesi gereken şartlar ve tamamlanması gereken belgeler gibi konularda bilgi sağlamaktadır.
 • Burs başvurusu yapılması: Belirli bir burs için başvuran ya da seçilen adayların, gerekli bilgileri içeren başvurusunu, Konsolosluk Hizmetleri Ofisi içindeki Burslar Birimine ulaştırarak başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Malta Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Malta Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmektedir. Malta vize başvurusu, akredite acentelerden ve VFS Malta başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Malta İstanbul Konsolosluğu Vize Evrakları Nelerdir?

Malta İstanbul Konsolosluğu vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Malta vize başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz bir şekilde İngilizce olarak doldurulan ve imzalanan başvuru formu bulundurulmalıdır.
 • Geçerli pasaport ve kopyası: Talep edilen Schengen vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan, 10 yıldan eski olmayan ve en az iki adet boş sayfası olan pasaport ve renkli sayfalarının kopyası bulundurulmalıdır. Süresi dolan eski pasaportların da başvuru sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • 1 adet biyometrik fotoğraf: Biyometrik özelliklere uygun 35 mm genişliğinde 45 mm yüksekliğindeki, 6 aydan eski olmayan 1 adet fotoğraf temin edilmelidir.
 • Konaklama kanıtı veya seyahat planına ilişkin belgeler: Konaklama kanıtı, otel rezervasyonun ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı kopyası: Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı kopyası temin edilmelidir.
 • Gidiş dönüş uçak bileti: Başvuru sahibinin adına olan ve Malta’ya giriş ve çıkış yapılacağı günleri gösteren uçak bileti başvuruya eklenmelidir.
 • Malta seyahat sağlık sigortası: 30.000 EUR geçerliliği olan Malta seyahat sağlık sigortası edinilmelidir. Seyahat sağlık belgesinin aslı ve kopyası, ıslak imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Malta’da kalınan süre boyunca, başvuru sahibinin masraflarını karşılayabileceğini gösteren gelir belgelerini sunması gerekmektedir. Son 3 aya ait ve 15 gün içerisinde işlem görmüş banka hesap dökümü veya maaş bordrosu sunulmalıdır.
 • Sigorta hizmet dökümü: Yetişkin başvuru sahipleri ve sponsor kişiler tarafından, barkodlu ve SGK Müdürlüğü ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak sigorta hizmet dökümü temin edilmelidir.
 • İşveren izin belgesi: Çalışan başvuru sahiplerinin apostil kağıda yazılmış; sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve başlangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu gibi bilgileri içeren işveren izin mektubu alması gerekmektedir.
 • Çiftçiler için gerekli belgeler: Çiftçilerin, bağlı olunan Ziraat Odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi ibraz edilmelidir.
 • Öğrenciler için gerekli belgeler: Öğrenciler tarafından, okuldan ya da e- devlet üzerinden temin edilen güncel ve barkodlu olan öğrenci belgesi sunulmalıdır. Başvuru sahibinin hiçbir geçim kaynağına sahip olmaması durumunda, ebeveynden ya da vukuatlı nüfus örneğiyle akrabalığını kanıtlayabilecek kişilerden alınan noter onaylı belgenin aslı ve Malta’da kalınacak süre içerisinde günlük 48 EUR tutarında maddi yeterliliğe sahip olunduğuna dair sponsordan alınan taahhütnameye sahip olunmalıdır.
 • Reşit olmayanlar için gerekli belgeler: Velayet durumuna bakılmaksızın seyahate katılmayacak ebeveyn ya da ebeveynlerden alınan ve arkasında noter onaylı vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunan muvafakatnamenin aslı ibraz edilmelidir.

Vize için gerekli belgeler hazırlandıktan sonra VFS Malta vizesi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

Malta İstanbul Başkonsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

Malta İstanbul Başkonsolosluğuna randevu almak için konsolosluğun çağrı merkezinin aranması gerekmektedir. Malta vize başvurusu yapacak kişiler, başvuru merkezil üzerinden online olarak randevu alabilmektedir.

Türkiye’deki Diğer Malta Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan Malta dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: