Malta Dil Okulu Vizesi

Malta Dil Okulu Vizesi Başvuru Süreci 2023

Malta dil okulu vizesi, Malta’ da dil eğitimi, yaz okulu öğrenci değişim programı gibi eğitimlere katılacak kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Malta’da 3 aydan kısa süreli eğitimler için C tipi dil okulu vizesi alınmalıdır. Malta’da 3 aydan uzun süreli eğitimler için D tipi dil okulu vizesi alınmalıdır. Malta dil okulları vize sahipleri Malta’da uygun bir ücrete Malta Dil Okulları içinde eğitim alabilmektedir. Malta dil okulu vizesine sahip olan öğrenciler farklı Schengen bölgesindeki Avrupa ülkelerine geçebilmektedir.

Malta Dil Okulu Vizesi Şartları Nelerdir?

Malta dil okulu vizesi şartları aşağıda listelenmiştir.

 • 16 yaş ve üzeri olunmalıdır.
 • Malta’da bir dil okulundan kabul mektubu alınmış olmalıdır.
 • Malta seyahat sağlık sigortasına sahip olunmalıdır.

Malta Dil Okulu Vize Evrakları Nelerdir?

Malta dil okulu vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Malta dil okulu vizesi başvuru formu: Başvuru formu İngilizce dilinde, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 35 mm genişlikte 45 mm uzunlukta ve son 3 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli biyometrik fotoğraf olmalıdır.
 • Pasaport: Malta seyahati dönüşünden tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerliliği olan ve 2 adet boş sayfası olan pasaportun orijinali ve fotokopisi olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat bilgileri: Uçuş rezervasyonları, planlanan ulaşım aracına dair diğer kanıtlar, ya da seyahat programına dair kanıt içeren bilgiler olmalıdır.
 • Malta seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası, Malta ziyareti dönüş tarihinden 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır. En az 30.000 € teminata sahip olmalıdır. Hayat sigortaları, seyahat sağlık sigortası olarak kabul edilmemektedir.
 • Kabul mektubu: Derslerin detaylarını, süresini ve ücretini gösteren, kuruluşun mührünü ve okul yöneticisinin imzasını taşıyan Malta eğitim kuruluşundan alınmalıdır ve ödemenin yapıldığını onaylayan makbuz gerekmektedir.
 • Sigorta hizmet dökümü: SGK müdürlükleri veya e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilebilmektedir.
 • Maddi durumu gösteren belgeler: Son 15 gün içinde alınmış ve güncel, bankadan imzalı ve kaşeli olmak üzere son 3 aya dair hesap dökümü gerekmektedir. Eğer varsa ticari araç ve tapu ruhsatı sunulabilmektedir.
 • İş yerinden izin belgesi: İşveren tarafından yazılmış; hitaben yazılan konsolosluk belirtilmiş; çalışanın adını, pasaport numarasını, işe başlama tarihini ve şirketteki görev bilgilerini içeren; ücretli ya da ücretsiz izin tarihlerini belirten; işverenin iletişim bilgilerinin yazıldığı izin belgesi olmalıdır.
 • Öğrenci belgesi: E-devlet üzerinden alınabilmektedir ve belge kesinlikle barkodlu olmalıdır.
 • Reşit olmayanlar için seyahate katılmayacak ebeveyn ya da ebeveynlerden orijinal muvafakatname: Muvafakatname arkasında noter onaylı vukuatlı nüfus kayıt örneği yer almalıdır.

Malta dil okulu vizesi için gerekli belgelerin eksik olması durumunda vize işlem süresi uzayabilmektedir.

Malta Dil Kursu Vizesi için Nereye Başvurulur?

Malta dil kursu vize başvurusu, VFS Global Malta vize başvuru merkezine veya akredite acentelere yapılabilmektedir.

Vizem.net 2017-2020 yılları arasında Schengen ülkeleri ziyareti vize başvurularında %98,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir. Malta dil okulu vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için vizem.net uzmanları ile iletişime geçilebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Malta Dil Okulu Vize Ücreti Ne Kadardır?

Malta dil okulu vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Malta dil okulu vize harcı120 Euro
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 Euro
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri41 Euro
Danışmanlık hizmeti30 Euro
Toplam216 Euro

Dil okulu vizesi Malta’da birçok yeri gezme fırsatı tanımaktadır.

Malta Dil Kursu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta dil okulu vizesi için uygun bulunan başvuru, yapıldığı tarihten itibaren ortalama 5 ila 10 gün içinde karara bağlanmaktadır. Ek belgelerin gerekmesi gibi durumlarda süre daha fazla uzayabilmektedir. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde ve konsolosluğun kapalı olduğu resmi tatil gibi durumlarda karar süresi daha uzun sürebilmektedir.

Malta Dil Okulu Vize Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Malta dil okulu vize başvurusu reddedilen kişilerin red kararına 14 gün içinde itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Malta dil okulu vize başvurusuna red cevabı alan kişiler, eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Malta Büyükelçiliğine reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilmektedir.

Malta dil okulu vize reddi kararı kesinleştikten sonra vize başvuru sahipleri Malta dil okulu vize ücreti için iade talebinde bulunamamaktadır. Vize başvuru merkezi hizmet bedelleri ve konsolosluk vize harçları geri ödenmemektedir. Malta dil okulu vizesi için yeni başvuru yapacak kişiler tüm ücretleri yeniden ödemek durumundadır.

Malta Dil Okulu Vizesi Almak Zor Mudur?

Malta dil okulu vizesi, gerekli evrakların eksiksiz ve kurallara uygun bir şekilde hazırlanmış olması halinde kolay bir şekilde alınmaktadır.

Malta Dil Eğitimi Vizesi Covid-19 Güncellemeleri Nasıldır?

Malta dil okulları halen eğitimleri online olarak devam ettirmektedir ve 31 Ağustos 2021 tarihine kadar Türkiye’den yolcuların girişine izin verilmemektedir. Türkiye’den gelen Malta dil okulu vizesine sahip yolcular, varıştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif Covid-19 PCR test sonucu veya varıştan en az 14 gün önce AstraZeneca, Janssen, Moderna, ve Pfizer-BioNTech aşılarından herhangi biriyle tam olarak aşılandığını gösteren Covid-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdır. Malta dil okulu vizesi sahipleri, Malta’ya girişte Malta havaalanı internet sitesinin duyurular kısmından “Halk Sağlığı Seyahat Bildirim Formu” ve “Yolcu Konum Formu” temin etmelidir ve Malta’ya varışta doldurmuş olmalıdır. Malta’da, bazı şüpheli durumlarda yolcular karantinaya alınabilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: