Malta Schengen Vizesi

2023'te Malta Schengen Vizesi Başvuru Süreci 2023

Malta, Schengen bölgesine dahildir. Malta’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının Malta Schengen vizesi sahibi olması gerekmektedir. Malta’da kapı vize başvuru uygulaması olmadığı için Malta Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı kurumlar üzerinden Malta vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Malta Schengen vizesi için gerekli olan evraklar, seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Malta kısa süreli (C tipi) vize veya Malta uzun süreli (D tipi) vize başvurularında Malta seyahatinden en az 15 gün önce başvuru yapılmaktadır.

Malta vize başvuruları, vizem.net üzerinden yapıldığı durumlarda kişinin fiziki olarak başvuru yapmasına gerek kalmadan yalnızca gerekli evraklar gönderilerek işlem yapılabilmektedir.

Malta Adası’na Vize Var Mıdır?

Malta Adası’na vize bulunmaktadır. Malta’ya turistik, ticari, transit, spor ve kültürel faaliyet, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim ve staj faaliyeti gibi seyahat amacı taşıyan umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Malta kısa süreli (C tipi) vizesi alması gerekmektedir. Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Malta seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Malta’da çalışma veya aile birleşimi amacıyla bulunmak isteyen kişilerin Malta uzun süreli (D tipi) vize alması gerekmektedir.

Malta için alınan vizeler, Malta’nın başkenti Valetta şehrinde ve Malta Adası’nda geçerlidir. Malta vizesi sahibi olmayan kişiler Malta Adası’na giriş yapamamaktadır.

Malta’ya Vizesiz Gidilir Mi?

Evet, Malta’ya vizesiz gidilebilmektedir. Malta Türkiye vize anlaşmasına göre hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Malta’ya vizesiz gidebilmektedir. Bordo pasaport hamillerinin Malta vizesi alması gerekmektedir.

Malta Vizesi Schengen Sistemine Dahil Midir?

Evet Malta vizesi, Schengen sistemine dahildir. Malta için vize alan kişilerin vizeleri, Schengen özellikli olmaktadır.

Malta’ya Schengen Vizesi ile Gidilir Mi?

Evet, Malta’ya Schengen vizesi ile gidilmektedir. Malta vize Schengen anlaşmasına tabi olduğu için Malta vizesi alan kişiler Schengen bölgesinde yer alan, Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Kıbrıs, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsviçre, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dan Schengen vizesi alan kişiler Malta’ya gidebilmektedir.

Malta Schengen Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Malta Schengen vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize başvuru tarihinden önceki 10 yıl içinde alınmış Malta pasaportuna; geçmişte alınmış vizelerin fotokopilerinin eklenmesi gerekmektedir.
 • Malta Schengen vizesi başvuru formu: Vize başvuru sahibi tarafından kimlik bilgileri, seyahat tarihleri, ulaşım ve konaklama bilgileri, meslek bilgileri gibi bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve her sayfanın altına imza atılması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Malta biyometrik fotoğrafın, başvuru tarihinden önceki son 6 ay içinde çekilmiş olması, 35 mm genişlik ve 45 mm uzunluk ebatlarında olması, fonunun beyaz renk olması gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının fotokopisi eklenmelidir.
 • Malta’ya ulaşımı kanıtlayıcı belgeler: Malta seyahati için gidiş dönüş uçak bileti ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Malta’da konaklamayı kanıtlayıcı belgeler: Malta seyahati süresince konaklama için kullanılacak otele ait rezervasyon belgesinin sunulması gerekmektedir.
 • Malta seyahat sağlık sigortası: Malta seyahat süresini kapsayan, vatandaşı olunan ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30.000 Euro teminat tutarında olması gerekmektedir.
 • Finans planı: Malta seyahatinin nasıl finanse edileceğini gösterir nitelikte olan başvuru sahibinin adına kayıtlı banka hesabının son 3 aya dönük hesap cüzdanı verilmelidir. Vize başvurusundan önceki son 15 gün içinde bankadan ıslak imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Çalışma durumunu gösteren belgeler: Malta Schengen vizesi başvuru sahibinin çalışan olması durumunda, başvuru sahibine ait SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi ve işyerinden alınan seyahat izin yazısı eklenmelidir. Malta Schengen vizesi başvuru sahibinin öğrenci olması durumunda, öğrenci belgesi ve Malta’dan kabul alınan üniversitenin davet mektubunun eklenmesi gerekmektedir. Malta Schengen vizesi başvuru sahibinin reşit olmaması durumunda, ebeveyni tarafından onay verilen muvafakatnamenin eklenmesi gerekmektedir.

Malta vize evrakları eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır.

Malta Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Malta vize randevusu VFS Global aracılığı ile online olarak alınabilmektedir. Malta vize başvuruları vizem.net aracılığı ile yapılırsa randevu alma işlemi vizem.net danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Malta Adası’na Schengen Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Malta adası vize başvuru ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Malta vize harcı110 Euro
Başvuru formu ve dilekçe doldurma20 Euro
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri41 Euro
Danışmanlık hizmeti30 Euro
Toplam191 Euro

Malta Vizesi Almak Kolay Mı?

Malta Schengen vizesi almak, pasaport, başvuru formu, kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, ulaşımı kanıtlayıcı belgeler, konaklamayı kanıtlayıcı belgeler, finans planı, seyahat sağlık sigortası ve seyahat amacına göre gerekli olan belgeler kurallara uygun bir şekilde eksiksiz hazırlanması ve başvurulması halinde kolay olmaktadır.

Malta’ya Vize Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi başvuruları ortalama 5- 10 günde sonuçlanmaktadır. Malta vizesine yapılan başvuruları değerlendirmede yetkili ve sorumlu olan Malta Konsolosluğunda yaşanabilecek yoğunluklar, resmi ve dini tatil günleri sebebiyle vize değerlendirme süresi uzayabilmektedir.

Malta Vizesi için Aracı Kurum Hangisidir?

Malta vizesi başvuruları için aracı firma VFS Global’dir. Vizem.net Malta vize başvurularında akredite acente olarak danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir.

Malta seyahatleri için seyahat amacına göre vize alınmalıdır. Malta’ya seyahat edecek Türk vatandaşları, vize başvurularını VFS Global Malta aracı kurumuna yapmaktadır.

İdata Üzerinden Malta Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İdata, Malta vize başvurularında aracı kurum olarak hizmet vermemektedir. İdata, Malta vizeleri için yetki sahibi değildir.

İllere Göre Malta Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Malta vize başvurularında Türkiye’de bulunulan şehirlere göre yetki alanı kısıtlaması yoktur. Malta vizesi başvuru sahibi, bulunduğu en yakın ilde başvuru yapabilmektedir.

Malta vizelerine başvuru için İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Edirne, Gaziantep, Trabzon ve Bodrum’da bulunan başvuru merkezlerine gidilmelidir.

Malta Vizesi İzmir Başvuru Merkezi

Malta vizesi için İzmir’den yapılacak başvurular, Malta vizesi İzmir başvuru merkezinden yapılmaktadır. İzmir’de Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı No:1/C 35210 adresinde bulunmaktadır.

Malta vize başvuru sahiplerinin son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunuyorsa, kişinin vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek Malta vizesine başvuru yapmaları mümkündür.

İstanbul Malta Vizesi Başvuru Merkezi

Malta vizesi için İstanbul’dan yapılacak başvurular, Malta vizesi İstanbul başvuru merkezinden yapılmaktadır. Vizem.net İstanbul Beyoğlu adresinden gerçekleştirilebilmektedir.

Son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunan kişiler, sadece gerekli evrakları göndererek Malta vizesine başvuru yapabilmektedir.

Malta Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Ankara’dan yapılacak başvurular, Malta vizesi Ankara başvuru merkezinden yapılmaktadır. Ankara’da İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57, Regnum Sky Tower, Çankaya, 06530 adresinde bulunmaktadır.

Malta’ya vize başvurusunda bulunacak kişilerin son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi varsa, başvuru sahibi vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek Malta vizesine başvuru yapabilmektedir.

Bursa Malta Vize Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Bursa’dan yapılacak başvurular, Malta vizesi Bursa başvuru merkezinden yapılmaktadır. Bursa’da Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi, Sedef Apartmanı, No: 3 Osmangazi, 16080 adresinde bulunmaktadır.

Malta vize başvuru sahiplerinin son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunuyorsa, kişinin vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek Malta vizesine başvuru yapabilmektedir.

Antalya Malta Vize Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Antalya’dan yapılacak başvurular, Malta vizesi Antalya başvuru merkezinden yapılmaktadır. Antalya’da Yeşilbahçe Mahallesi, 1480. Cadde, Ülker Apartmanı, No: 42/B, Muratpaşa adresinde bulunmaktadır.

Son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi bulunan kişiler, vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek Malta vizesine başvuru yapabilmektedir.

Edirne Malta Vizesi Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Edirne’den yapılacak başvurular, Malta vizesi Edirne başvuru merkezinden yapılmaktadır. VFS Global Edirne’de 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, No: 80, 1. Kat, Merkez, Edirne adresinde bulunmaktadır.

Edirne ilinden Malta’ya vize başvurusunda bulunacak kişilerin son 5 yılda alınmış bir Schengen vizesi varsa, başvuru sahibi vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları postalayarak Malta vizesine başvurusu yapabilmektedir.

Gaziantep Malta Vizesi Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Gaziantep’ten yapılacak başvurular, Malta vizesi Gaziantep başvuru merkezinden yapılmaktadır. Gaziantep’te İncilipınar Mahallesi, 7 Nolu Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil adresinde bulunmaktadır.

Trabzon Malta Vizesi Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Trabzon’dan yapılacak başvurular, Malta vizesi Trabzon başvuru merkezinden yapılmaktadır. Trabzon’da Pazarkapı Mahallesi, Sahil Caddesi, No: 103, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 6. Kat, Ortahisar 61200 adresinde bulunmaktadır.

Bodrum Malta Vizesi Başvuru Merkezi

Malta vizesi için Bodrum’dan yapılacak başvurular, Malta vizesi Bodrum başvuru merkezinden yapılmaktadır. Bodrum’da Merkez Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 25/8, Avenue AVM, Konacık, Bodrum adresinde bulunmaktadır.

Malta Vizesi ile Nerelere Gidilir?

Malta vizesi ile gidilecek ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Bulgaristan
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Güney Kıbrıs Rum Yönetimi
 • Hırvatistan
 • Hollanda
 • İrlanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Macaristan
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: