Malta Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Malta Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Malta vizesi takip ve sorgulama işlemleri sürecinde başvuru sahibi, Malta vizesi için başvuruda bulunduğu vize başvuru merkezinden durum güncellemelerini e-posta veya SMS aracılığıyla veya akredite acentelerden alınan vize danışmanlık hizmeti kapsamında almaktadır.

Malta’ya seyahat etmek için Malta vizesi başvuru işlemlerini tamamlayan ve başvurusunun akıbetini merak eden kişiler, gerekli bilgiler ile online olarak da sorgulama yapabilmektedir.

Malta vize başvurusu için: 0850 241 1868

Malta Vize Sorgulama İşlemi İçin Referans Numarası Nedir?

Malta vize sorgulama işlemi için istenen referans numarası, Malta vizesi başvuru merkezindeki işlemler tamamlandıktan sonra başvuru sahibine kesilen makbuz veya faturada yer almaktadır.

VFS Global Üzerinden Malta Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Malta vize başvurusu takibi VFS Global internet sitesinde istenen referans numarası ve başvuru sahibinin soyadı ile gerçekleştirilmektedir. VFS Global’in internet sitesinde istenen referans numarası, vize başvuru merkezinden alınan fatura veya makbuzda yazmaktadır.

VFS Global Malta vize takip ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Üzerinden Malta Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden Malta Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Malta Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama Yapılabilir Mi?

Hayır, Malta Konsolosluğu Malta vizesi başvurularını doğrudan almadığı için Malta Konsolosluğu’nun herhangi bir sorgulama hizmeti bulunmamaktadır.

Malta Ulusal Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Malta ulusal vize başvurusu VFS Global Malta online platformu üzerinden takip edilmektedir. Malta ulusal vize başvuruları için VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden takip ve sorgulama prosedürü, kısa süreli (C tipi) Malta vizeleri ile aynıdır.

Malta Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Malta vize sorgulama işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: