Malta Aile - Arkadaş Ziyareti Vizesi

Malta Aile - Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Süreci 2023

Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli vize tipi olmakla birlikte, yabancı ülke vatandaşının Malta’yı ziyaret etmesi için verilen vize türüdür.

Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesine sahip olan kişi; aile akraba ve arkadaş ziyareti için Malta’ya seyahat hakkına sahiptir.

2016-2021 yılları arasında Vizem.net Schengen ziyaret vize başvurularında onay oranı en yüksek(%98,93) ile akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Malta Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Malta aile ziyareti vizesini almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

 • Malta aile ziyareti vizesinin amacına uygun şekilde seçildiğine emin olunmalıdır.
 • Malta aile ziyareti vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Malta aile ziyareti vizesi için başvuru merkezinden bir randevu alınmalıdır.
 • Malta aile ziyareti vizesi başvurusu yapıldıktan sonra vize başvuru ücreti ödenmelidir.
 • Malta aile ziyareti vizesi için alınan randevu saatinde gerekli belgelerle başvuru merkezine teslim - edilmelidir.
 • Malta aile ziyareti vizesi için başvuru sonucu takip edilmelidir.
 • Malta aile ziyareti vize başvurusu kararı verildikten sonra pasaport başvuru merkezinden teslim alınmalıdır.

Malta Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Malta aile ziyaret vizesi başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru olarak İngilizce doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 6 aydan eski olmamalı ve 35 mm genişliğinde 45 mm yüksekliğinde beyaz fonlu olması gerekmektedir.
 • Pasaport fotokopisi: Son 10 yıl içerisinde alınmış ve Malta seyahatinden dönüşte en az 3 ay daha geçerli ve en az iki adet boş sayfası olan geçerli bir pasaport olması gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat bilgileri: Uçuş rezervasyonları, planlanan ulaşım aracına dair diğer kanıtlar, ya da seyahat programına dair kanıt içeren bilgiler olmalıdır.
 • Malta seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası Malta ziyareti dönüşünden itibaren 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır. En az 30.000 € teminata sahip olmalıdır. Hayat sigortaları, seyahat sağlık sigortası olarak kabul edilmemektedir.
 • Davet bilgileri: Malta’ya davet eden kişinin kişisel ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen kişi hakkında bilgi, seyahat tarihleri, ziyaretin amacı, konaklama bilgisini, seyahat ve konaklama giderlerinin karşılanacağına dair bilgiler belirtilmelidir ve davet eden kişinin Malta oturum bilgileri ya da Malta pasaport fotokopisi olmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son 3 aya ait bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü güncel ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır. Varsa ticari araç ve tapu ruhsatı sunulabilmektedir.
 • İş yerinden izin belgesi: İşveren tarafından yazılmış, hangi konsolosluğa hitaben yazıldığı belirtilmiş, çalışanın adını, pasaport numarasını, işe başlama tarihini ve şirketteki görev bilgilerini içeren, izin tarihlerini, ücretli ya da ücretsiz izin olup olmadığını belirten, işverenin iletişim bilgilerinin ve mevkiinin yazıldığı izin belgesi olmalıdır.
 • SGK giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordrosu
 • Sigorta hizmet dökümü: Barkodlu olmalı şart olan hizmet dökümü için yetişkin başvurusu sahipleri (çalışan, çalışmayan, iş veren veya emekli) ve sponsor kişiler için zorunlu evraktır. SGK Müdürlükleri veya e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilmelidir.
 • Çalışan veya şirket sahibi ise: Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası, vergi levhası ve faaliyet belgesi olmalıdır. Son 3 ay içinde alınmış olmalıdır.
 • Çiftçi ise: Ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi olmalıdır.
 • Öğrenci ise: YÖK tarafından verilen öğrenci belgesi sunulmalıdır. Başvuru sahibinin hiçbir geçim kaynağına sahip olmaması durumunda ebeveynden ya da vukuatlı nüfus örneğiyle akrabalığını kanıtlayabilecek kişilerden alınan noterden onaylı orijinal ve güncel taahhütname sunmalıdır. Gidiş -dönüş tarihleri ve günlük 48 Euro olacak şekilde taahhüt edilen toplam tutar belirtilmeli. Taahhütname arkasında sponsorun noter onaylı kimlik fotokopisi bulunmalıdır.
 • Reşit olmayanlar için seyahate katılmayacak ebeveyn ya da ebeveynlerden orijinal muvafakatname: Muvafakatname arkasında noter onaylı vukuatlı nüfus kayıt örneği yer almalıdır.

Malta Ziyaret Vizesi Ücreti Nedir?

Malta aile ziyareti vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Malta aile ziyareti vizesi harcı80 Euro
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 Euro
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri41 Euro
Danışmanlık hizmeti30 Euro
Toplam176 Euro

Malta vize ücreti vize başvuru merkezlerinden nakit ve € olarak ödenmektedir.

Malta Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Malta aile ziyareti vizesi için istenilen belgeler eksiksiz teslim edildiği takdirde, vize başvuru merkezine başvuru yapılan gün ve dökümanların İstanbul’a gönderilmesi için gereken gün hariç vize başvuruları ortalama 5 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Malta aile ziyareti vizesi için bazı durumlarda işlem belirtilen süreden daha uzun sürebilmektedir. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde, konsolosluğun kapalı olduğu resmi tatil gibi durumlarda karar süresi daha uzun sürebilmektedir. Malta aile ziyareti vize başvurusu için istisnai durumlar göz önünde bulundurularak başvuru yapılmalıdır.

Malta Akraba Arkadaş ve Aile Ziyareti Başvurusu Nereye Yapılır?

Malta akraba arkadaş ve aile ziyareti vize başvurusu, VFS Global Malta vize başvuru merkezine veya akredite acentelere yapılabilir.

Vizem.net 2017-2020 yılları arasında Schengen ülkeleri ziyareti vize başvurularında %98,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir. Malta aile akraba arkadaş vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için vizem.net uzmanları ile iletişime geçilebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Malta Aile Ziyareti Vizesine Benzer Vize Türleri Nelerdir?

Malta aile ziyareti vizesine benzer vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Malta turist vizesi: Malta’ya turistik amaçlı ziyaretler için geçerli olan vize türüdür.
 • Malta ticari vize: Yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre ile ticari amaç için Malta’yı ziyaret etmesine izin veren vize türüdür.
 • Malta spor ve kültürel amaçlı vize: Yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre ile Malta’yı ziyaret etmesine izin verme amacını taşıyan vize türüdür.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: