Sri Lanka Oturum İzni için İlk Giriş Vizesi

Sri Lanka Oturum İzni için İlk Giriş Vizesi Hakkında Önemli Hususlar

Uzun süreli Sri Lanka vizesi almanız için öncelikle Türkiye’deki dış temsilcilikten Sri Lanka ilk giriş vizesi başvurusu yapmanız gerekir.

Türkiye’den giriş vizesi başvurusu yapmanız için yetkili bir kişi veya kurum sizin adınıza Sri Lanka Göçmenlik Dairesi’ne oturum izni için Sri Lanka vize başvurusunda bulunmalıdır.

Sri Lanka'ya İlk Giriş Vizesi İçin Başvuru Nereden Yapılır?

Sri Lanka’ya giriş vizesi için başvuru dış temsilcilikler aracılığı ile yapılmakta olup Türkiye'den yapacağınız başvuruları Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği'ne yapmanız gerekir.

Sri Lanka İlk Giriş Vizesine Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Sri Lanka giriş vizesine başvurmak için öncelikle Sri Lanka’da yetkili bir kişi veya kuruluş, işveren veya eğitim kurumu sizin adınıza Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'ne oturum izni başvurusu yapmalıdır.

Sri Lanka Göçmenlik Dairesi oturum izni başvurusunu aldıktan sonra giriş vizesi için Sri Lanka Büyükelçiliği’ne yetki verir. Giriş vizesi onayı için planlanan seyahat tarihinden en az 45 gün önce Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'ne uzun süreli vize başvurusunun yapılmış olması gerekmektedir.

Sri Lanka Giriş Vizesi Başvuru Süreci

Sri Lanka giriş vizesi için Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek başvuru formunu doldurmalı, gerekli evrakları hazırlamalı ve başvuru için randevu oluşturmalısınız. Randevu esnasında başvuru formu ve diğer gerekli evrakları teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ile Sri Lanka giriş vizesi başvurusu tamamlanır.

Sri Lanka giriş vizesi işleme alındıktan sonra ve pasaport teslim alınmaya hazır hale geldiğinde size bilgi verilir. Pasaportu şahsen teslim alamayacaksanız sizin adınıza alması için temsilcinizi yazılı olarak yetkilendirmelisiniz. Temsilci, kasa tahsilatı ve kimliğiyle birlikte bir yetkilendirme yazısı sunmalıdır.

Sri Lanka Giriş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sri Lanka giriş vizesi için aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekir.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş vize başvuru formu
  • Giriş vizesi düzenlenmesine ilişkin Sri Lanka Göçmenlik Dairesi onayı
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Geçerli ve hasar görmemiş pasaport
  • Vize harcının ödendiğine dair makbuz

Sri Lanka giriş vizesi için açıklamalı belge listesine Sri Lanka vize evrakları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sri Lanka Giriş Vizesi Başvuru Formu

Sri Lanka giriş vizesi için başvuru formunu (Form B) Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'nin resmi internet sitesinden indirerek doldurabilirsiniz.

Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'nin internet sitesinde yayınlanan formlara buradan ulaşabilirsiniz.

Sri Lanka giriş vizesi başvuru formu (Form B) aşağıda gösterilmiştir.

Sri Lanka giriş vizesi başvuru formu (Form B)
Sri Lanka giriş vizesi başvuru formu (Form B)

buradan => https://www.immigration.gov.lk/pages_e.php?id=24

Sri Lanka Giriş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sri Lanka giriş vizesi, Elçilik başvurunuzdan itibaren ortalama 2-4 iş gününde çıkar.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: