Sri Lanka Vize Ücreti

2023'te Sri Lanka Vize Ücreti ve 2023 Başvuru Masrafları

Sri Lanka vize ücreti, vizeye tabi yabancı ülke vatandaşlarının Sri Lanka vize başvuruları için ödemesi gereken harç ve hizmet bedellerini kapsamaktadır. ,

Diğer başvuru masrafları ile birlikte Sri Lanka vize harcı; vize türüne, başvuru yöntemine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kısa Süreli Sri Lanka Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan ETA olarak da bilinen kısa süreli Sri Lanka vizesi başvuru masrafları danışmanlık hizmetleri almamanız halinde ortalama 70 USD tutmaktadır.

Uzun Süreli Sri Lanka Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla yapılan uzun süreli Sri Lanka vize başvuru masrafları danışmanlık hizmetleri almamanız halinde ortalama 250 ila 300 USD tutmaktadır.

Sri Lanka Vize Başvuru Masrafları Nelerdir?

Sri Lanka vize başvuru masrafları aşağıda listelenmiştir.

  • Vize başvuru harcı
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize danışmanlık hizmeti

Sri Lanka Vize Harcı

Sri Lanka vize harcı, vize türüne ve başvuru şekline göre değişmekte olup aşağıda kısa ve uzun süreli Sri Lanka vize başvuru harçları paylaşılmıştır.

Kısa Süreli Sri Lanka Vize Harcı Ne Kadardır?

Kısa süreli Sri Lanka vizeleri ticari vize ve turistik vize olmak üzere iki tür vizeden oluşmaktadır.

Arkadaş ve akraba ziyareti, tatil, tedavi veya kültürel ve sportif etkinliklere katılmak için başvurulan turistik Sri Lanka vizesi için başvuru harcı Göçmenlik Dairesi’nin internet sitesinden ödemeniz halinde 50 USD, Sri Lanka'ya girişte Bandaranaike Uluslararası Havaalanı'nda ödemeniz halinde 60 USD'dir.

Kongre, fuar, iş toplantısı, kurumsal etkinlik vb amaçlarla alınan ticari Sri Lanka vize başvurularını yalnızca Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'nin internet sitesinden yapabilirsiniz ve başvuru harcı 55 USD’dir.

Kısa Süreli Vize Harcı Muafiyetleri

Kısa süreli Sri Lanka vize harcı Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'nin internet sitesinden yapılan çevrimiçi başvurularda Güney Asya Bölgesel İşbirliği Teşkilatı'na üye ülkelerin vatandaşları için turist vizelerinde 20 USD, ticari vizelerde 30 USD olarak tahsil edilir. Sri Lanka'ya girişte Bandaranaike Uluslararası Havaalanı'ndan turist vizesi başvurusu yapan Güney Asya Bölgesel İşbirliği Teşkilatı'na üye ülkelerin vatandaşları 25 USD öder.

Uzun Süreli Sri Lanka Vizes Harcı Ne Kadardır?

Uzun süreli Sri Lanka vize başvuruları için Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'ne ödemeniz gereken başvuru harcı 200 USD'dir.

Uzun Süreli Vize Harcı Muafiyetleri

Sri Lanka vatandaşı ile evli olanlar ve din adamları uzun süreli Sri Lanka vizesi için vize harcından muaftır.

Sri Lanka Seyahat Sağlık Sigortası

Sri Lanka seyahat sağlık sigortası için yaşınıza, COVID geçmişinize, cinsiyetinize ve alacağınız sigorta süresine göre farklı ücretler talep edilir.

2023 yılında 15 günlük Sri Lanka seyahat sağlık sigortası için fiyat ortalama 12 EUR’dur.

Sri Lanka Vize Danışmanlık Hizmeti

Sri Lanka vize başvuruları için evrakların hazırlanma aşamasından pasaportun teslim aşamasına kadar Vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir. Sri Lanka vize danışmanlığı için Vizem.net’in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan ofislerine müracaat edebilir veya çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Kısa süreli Sri Lanka vize başvurularında Vizem.net danışmanlık ücreti 25-90 euro iken uzun süreli Sri Lanka vize başvurularında danışmanlık ücreti 70-160 euro arasındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Sri Lanka Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Sri Lanka vizesi için elektronik ödeme kartlarınızı kullanarak ilgili ETA işlem ücretini ödeyin ve başvuruyu gönderin. Sri Lanka vize ücreti için yalnızca Visa, Master ve American Express Kartları kabul edilmektedir. Uzun süreli Sri Lanka vizesi başvurularında harçlar başvuru esnasında Sri Lanka Göçmenlik Dairesi'ne ödenmelidir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: