Sri Lanka için Ulaşım Rezervasyonları

Sri Lanka için Uçak veya Diğer Ulaşım Rezervasyonları

Sri Lanka’ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerde geri dönüş ulaşım rezervasyonunu girişte sunmanız gerekmektedir.

Sri Lanka seyahati için aldığınız uçak bileti veya diğer ulaşım belgeleri geçerli olmalı ve planladığınız seyahat tarihleri ile uyuşmalıdır. Sri Lanka'ya gitmek için gerekli belgeler arasında bulunan uçak biletlerinin sahte ya da geçersiz olması Sri Lanka’ya girişinizi zorlaştıracaktır.

Sri Lanka'ya Giriş İçin Ulaşım Rezervasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sri Lanka’ya girişte uçak, gemi, feribot vb için ulaşım rezervasyonu ya da bileti aldığınızı gösteren belge sunmalısınız. Sri Lanka seyahati için yaptırdığınız uçak rezervasyonları PNR numarasına sahip olmalıdır.

Sri Lanka Uçak Bileti

Sri Lanka uçak bileti rezervasyonları yalnızca “Airline Booking Reference No” ile kabul edilir. Sri Lanka vizesi için sunacağınız uçak rezervasyonu ya da biletinin sizin ve beraber yolculuk edeceğiniz kişilerin adına düzenlenmiş, seyahat tarihini ve PNR numarasını içerecek şekilde olması gerekmektedir.

Uçak Biletinin Diğer Evraklarla Uyumluluğu

Sri Lanka seyahati için aldığınız uçak biletinin üzerinde yer alan tarih, seyahat planınız ile uyumlu olmalıdır. Sri Lanka vizesi için sunacağınız uçak bileti ya da rezervasyonunun seyahat planındaki ve eğer yaptırdıysanız seyahat sağlık sigortasındaki tarihler ile uyumlu olması gerekir, aksi takdirde birbiri ile uyumsuz belge sunulması olumsuz vize sonucuna yol açar.

Seyahat Planı İle Ulaşım Rezervasyonu Çelişirse Ne Olur?

Sri Lanka seyahat planı ile ulaşım rezervasyonu çelişirse veya sahte ya da iptal edilmiş uçak bileti sunulursa Sri Lanka’ya giriş talebiniz reddedilir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: