Dubai Alışveriş Siteleri ve Alışveriş Merkezleri

Dubai alışveriş için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Dubai’de cep telefonlarının ve internetin yaygın olarak kullanılması online alışverişin de yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Hazır giyim, ev dekorasyonu, elektronik, yiyecek ve içecek kategorilerindeki ürünler Dubai e ticaret siteleri tarafından en çok satışı yapılan ürünler arasında yer almaktadır.

Dubai Mall, Mall of Emirates, Souk Madinat Jumeirah alışveriş merkezleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Dünya çapında büyüklüğe sahip alışveriş merkezleri lüks markalara ev sahipliği yapmaktadır. Dubai’de alışveriş merkezleri lüks markalarda alışveriş yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerler arasında bulunmaktadır.

Dubai Online Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Dubai’de online alışveriş için en çok tercih edilen alışveriş siteleri aşağıda listelenmiştir.

Dubai Elektronik Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Dubai elektronik alışveriş için en çok tercih edilen alışveriş siteleri aşağıda listelenmiştir.

Dubai Online Kıyafet Alışverişi Hangi Sitelerden Yapılır?

Dubai online kıyafet alışverişi için en çok tercih edilen alışveriş siteleri aşağıda listelenmiştir.

En Popüler Dubai Giyim Markaları Hangileridir?

En Popüler Dubai Giyim Markaları Hangileridir?
En Popüler Dubai Giyim Markaları Hangileridir?

Dubai tekstil sektörü için önemli bir konumda yer almaktadır. Dubai tekstil markalarına sahip olmasa da var olan lüks giyim markalarının en büyük pazarlarından biri olmasıyla bilinmektedir. Birçok lüks markanın en önemli mağazaları Dubai alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall en lüks giyim markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Nike, Adidas, Gucci, Louis Vuitton gibi büyük markaların en büyük mağazaları Dubai Mall içerisinde yer almaktadır.

Dubai Araba Satın Alma Siteleri Hangileridir?

Dubai araba satın alma siteleri aşağıda listelenmiştir.

Dubai online alışverişte araba satın almak için insanların tercih ettiği ülkeler arasında bulunmaktadır. Dubai lüks ve spor araba markaları için düzenlediği forum ve sergiler sayesinde iyi bir araba pazarı oluşturmaktadır. Dubai araba çeşitliliğinin fazla olması nedeniyle alıcılar için fayda sağlamaktadır.

Dubai lüks ve spor arabaların yanı sıra birçok dünya markasına ev sahipliği yapmaktadır. Dubai uygun fiyatlara BMW, Mercedes, Toyota gibi büyük markaların arabalarını satın alma olanağı sunmaktadır. 100 bin AED ve 500 bin AED arasında Dubai araba fiyatları değişiklik göstermektedir ancak daha lüks araçların fiyatları 1 milyon AED’ye kadar çıkabilmektedir.

Dubai'de Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Dubai'de Üretilen Araba Markaları Hangileridir?
Dubai'de Üretilen Araba Markaları Hangileridir?

Dubai'de üretilen araba markaları aşağıda listelenmiştir.

Dubai'daki En Ünlü Alışveriş Merkezleri Hangileridir?

En ünlü Dubai alışveriş merkezi listesi aşağıda verilmiştir.

Dubai lüks markaları içerisinde barındıran pek çok alışveriş merkezine sahiplik yapmaktadır. Alışveriş merkezleri Dubai'de alışveriş yapılacak yerler arasında en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Dubai'nin En Büyük Alışveriş Merkezi Hangisidir?

Dubai'nin En Büyük Alışveriş Merkezi Hangisidir?
Dubai'nin En Büyük Alışveriş Merkezi Hangisidir?

Dubai’nin en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall 502.000 metrekare alan ile dünyanın en büyük ikinci alışveriş merkezi konumunda yer almaktadır. Dubai Mall’ın ilk olarak 2008 yılında faaliyete başlandığı bilinmektedir. Dubai Mall içerisinde 1200’den fazla mağaza, beş yıldız bir otel, buz pateni pisti ve dünyanın en büyük akvaryumu bulunmaktadır. Dubai Mall mağazalar dünyaca ünlü büyük ve lüks markalardan oluşmaktadır. Dubai Mall 14 bin otopark kapasitesine ve 3 bin kişilik ziyaretçi kapasitesine sahiptir.

Dubai Mall'a Ulaşım Nasıldır?

Dubai Mall, şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Dubai Mall’a gitmek için metro en sık kullanılan toplu taşıma araçlarından bir tanesidir ve metro cuma günleri hariç her gün 05:50-00:00 arasında cuma günleri ise 13:00-01:00 arasında hizmet vermektedir.

Dubai metro ile Dubai Mall’a ulaşmak için kırmızı hat kullanılmaktadır. Kırmızı hat ile Burç Halife/Dubai Mall durağında inerek Dubai Mall’a ulaşım sağlanmaktadır. Taksi ya da Uber ve Careem gibi uygulamalar Dubai Mall’a ulaşımda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: