Çekya Bursa Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti Bursa Vize Başvuru Merkezi ve Çek Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 2007 yılında Schengen Bölgesine katılan Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmek için Schengen vizesi almalıdırlar. Bursa’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti vize başvurularını Çek Cumhuriyeti’nin Bursa’daki vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler aracılığı ile gerçekleştirmeleri mümkündür. Bursa’da dahil olmak üzere tüm Türkiye’de Çek Cumhuriyeti vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi VFS Global’dir. Çek Cumhuriyeti vize Bursa’dan yapılan başvuruları değerlendirme yetkisi sadece Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

Vizem.net, Bursa’da ikamet eden vatandaşlara Çek Cumhuriyeti ve diğer Schengen ülkelerine gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize başvuru ve takibi hususunda danışmanlık hizmeti veren onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Çek Cumhuriyeti Vizesi için Başvuru Bursa’dan Nasıl Yapılır?

Çek Cumhuriyeti vizesi isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle gerekli belgeleri eksiksiz ve kurallara uygun şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklar başvurulacak vize türüne göre değişkenlik göstermekle birlikte; standart olarak pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, muvafakatname, seyahat sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka dökümleri gibi bir takım evraklar talep edilmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru için gerekli evrakların hazırlanmasının ardından vize başvuru formu doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu doldurulduktan sonra Türkiye’de Çek Cumhuriyeti vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş aracı kurum olan VFS Global’den randevu alınması gerekmektedir. Başvuru formu doldurmadan VFS Global’den vize randevusu alınması mümkün değildir. VFS Global’in vize başvuru merkezinden randevu alan kişiler, randevularına belirlenen gün ve saatte giderek biyometri işlemlerini gerçekleştirmek suretiyle başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar.

Çek Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için vize başvurusunda bulunacak kişiler son 5 yılda herhangi bir Schengen ülkesinden Schengen vizesi almış iseler vize başvurusu için sadece vizem.net merkez ofisine sadece gerekli evraklarını göndermeleri yeterlidir.

Bursa’da ikamet eden kişilerin Çek Cumhuriyeti’ne gerçekleştirecekleri seyahatleri için vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapmaları durumunda başvuru formları ve Çek Cumhuriyeti vize talep dilekçeleri vize başvuru ve takibi hususunda danışmanlık hizmeti veren onay oranı en yüksek akredite acente olan vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Bursa’da Var Mıdır?

Bursa’da Çek Cumhuriyeti ya da kısa adı ile Çekya’ya ait dış temsilcilik bulunmamaktadır. Bursa’da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu bulunmadığından; Bursa’da ikamet eden vatandaşların, Çek Cumhuriyeti’ne gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize başvurularını Çek Cumhuriyeti’nin Bursa’daki vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler aracılığı ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Bursa’ya En Yakın Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Hangi İldedir?

Bursa’da Çek Cumhuriyeti’ne ait dış temsilcilik bulunmamaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin Bursa’ya en yakın dış temsilciliği Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğudur. Bursa, Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun yetkili olduğu şehirler arasında yer almaktadır.

Bursa’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Çek Cumhuriyeti Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

Bursa’da ve tüm Türkiye’de Çek Cumhuriyeti vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş aracı kurum VFS Global’dir. VFS Global, sadece vize başvuruları ile biyometri bilgilerini almak için yetkilendirilmişlerdir. Bursa’dan yapılan Çek Cumhuriyeti vize başvurularında onay yetkisi yalnızca Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna aittir. VFS Global, vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip olmadığı gibi vize başvuruları üzerinde herhangi bir şekilde olumlu ya da olumsuz etkisi de bulunmamaktadır.

Vizem.net, Bursa’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize başvuru ve takibi hususunda danışmanlık hizmeti veren onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Bursa Adresi Nedir?

Çek Cumhuriyeti vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi VFS Global, Bursa’da “Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi, Sedef Apartmanı, No:3 Osmangazi” adresinde vize başvurularını kabul etmektedir.

Bursa Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Çek Cumhuriyeti vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi VFS Global’in Bursa’daki vize başvuru merkezi hafta içi her gün 08:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

VFS Global Bursa Çek Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global Bursa Çek vize başvuru merkezinden randevu alınabilmesi için öncelikle Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup, vize başvuru formu doldurmadan randevu alınması mümkün değildir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu eksiksiz dolduran adaylar VFS Global internet sitesi üzerinden vize başvurusu yapmalı ve ardından başvurularını tamamlamak için kendilerine en yakın VFS Global vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapan adayların VFS Global, internet sitesinden randevu almaları mümkündür. Bursa’da ikamet eden kişilerin, Çek Cumhuriyeti vizesi için yetkili kurum olan VFS Global Bursa ofisinden randevu almaları gerekmektedir.

İdata Bursa Vize Merkezi Üzerinden Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

iDATA Bursa vize merkezi üzerinden Çek Cumhuriyeti vize başvurusu gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Bursa’da dahil olmak üzere tüm Türkiye’de Çek Cumhuriyeti vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi VFS Global’dir. iDATA, sadece Almanya ve İtalya vizesi için Türkiye’deki yetkilendirilmiş kuruluş olup Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için yetkilendirilmemiştir.

Bursa’dan Yapılan Başvurularda Çekya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bursa’dan yapılan Çek Cumhuriyeti vize başvuruları ortalama 15 gün içerisinde İstanbul’da bulunan Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularının hızlı sonuçlanması için talep edilen evraklarının eksiksiz ve istenilen şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu için istenilen evraklarda eksiklik olması vize başvurusunun geç sonuçlanmasına ve hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, vize işlemleri boyunca ek döküman talep etme ve vize başvurusuyla ilgili herhangi bir soru halinde başvuru sahibi ile ek bir görüşme hakkını saklı tutmaktadır.

Bursa Çek Cumhuriyeti vize başvurusu değerlendirme yetkisi Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna tanınmıştır. Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu, vize başvuruların evrakları teslim aldıkları günden itibaren genellikle 15 gün içerisinde sonuçlandırmak ile birlikte iş yoğunluğuna bağlı olarak bu süre uzayabileceğinden başvuru yapılırken tüm durumlar göz önünde bulundurularak olabildiğince erken başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Afganistan, Bangladeş, Kongo, Eritre, Etiyopya, Gana, Irak, İran, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka ve Suriye vatandaşlarının vize başvuruları ek incelemeye tabi tutulmakta olduğundan işlem süreleri 15 günden fazla sürmektedir.

Paylaş: