Çok Girişli (Multi) Çekya Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya çok girişli vize, vize geçerlilik süresi boyunca Çekya‘ya sınırsız sayıda giriş-çıkış yapma imkanı sunan vizedir.

Giriş sayısına göre Çekya vize türleri arasındaki Çekya multi vizesi ile Schengen bölgesine vize süresi ile sınırlı olmak kaydıyla birden fazla giriş çıkış yapılabilir. Multi vize özellikli Çekya vizesi vize etiketinde MULT olarak gösterilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Multi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çek Cumhuriyeti multi vizesine, vize başvuru formu doldurulurken vize giriş sayısı olarak çoklu seçeneğinin işaretlenmesi ile başvurabilirsiniz. Çoklu vize seçerek form doldurma işlemini tamamladıktan sonra, vize randevusu almalı, randevuya giderek tüm evraklarınızı sunmalı, biyometri kaydını tamamlamalı ve vize başvuru ücretini yatırmalısınız.

Çok Girişli Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Form Doldurma İşlemi

Çok girişli Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için başvuru formunun 27. sorusuna denk gelen vize giriş sayısı kısmından çok girişli vize kutucuğu işaretlenmelidir.

Çekya multi vize başvurusunun tamamlanabilmesi için formda istenen tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Çekya multi vize başvurularını tamamlayabilmesi için Çekya vize başvuru formunda ilgili yerleri imzalaması ve formu bu şekilde ibraz etmesi gerekmektedir.

Çok giriş seçeneğinin işaretlendiği Çekya vize başvuru formu bölümünün görseli aşağıda verilmiştir.

Çok Girişli Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Form Doldurma İşlemi
Çok Girişli Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Form Doldurma İşlemi

Sık Sorulan Sorular

Çok girişli Çekya vizesi hakkında danışmanlarımıza sıklıkla sorulan sorular yanıtları ile birlikte aşağıda verilmiştir.

Çekya Çok Girişli Vize Ücreti Ne Kadardır?

Çekya çok girişli vize ücreti 80 eurodur. Çekya vize ücretleri vizenin tek, çift veya çok girişli olmasına göre değişiklik göstermez ve tüm Schengen C tipi vizeleri için aynı başvuru ücreti alınır.

Çekya multi vize başvurunuzu Vizem.net danışmanlık hizmeti ile yaptığınızda 2023 yılı için temel masraflarınız, başvuru ücreti, aracı kurum hizmet bedeli, seyahat sağlık sigorta ücretleri ve danışmanlık hizmeti dahil olmak üzere yaklaşık 195 eurodur.

İlk Başvurumda Çekya Multi Girişli Vize Alabilir Miyim?

İlk Çekya vize başvurunuzda multi vize almanız zordur ancak imkansız değildir. Seyahat amacınızı ve iyi niyetinizi şüphe olmayacak şekilde kanıtlamanız halinde çok girişli vize almanız mümkün olabilir. Schengen alanına ilk defa seyahat edecekseniz ve bölgeye çok sayıda giriş yapmanız gerektiğini ispatlayamadıysanız, size yüksek ihtimalle tek girişli vize verilecektir.

Çekya Vizesinin Çok Girişli Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Çekya vizenizin çok girişli olup olmadığını, vize etiketinde "MULT" ifadesinin bulunması ile anlayabilirsiniz; “MULT” ifadesi varsa vizeniz çok girişli, ancak “1” veya “2” sayıları yer alıyorsa vizeniz tek veya çift girişli demektir.

Örnek Çekya vizesi görseli aşağıdadır.

Çekya Vizesinin Çok Girişli Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?
Çekya Vizesinin Çok Girişli Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: