Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri İstanbul

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri İstanbul Başvuru ve Bilgi İşlem Merkezi

Çek Cumhuriyeti vizesi İstanbul başvuru merkezi; İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Çek Cumhuriyeti vize randevu, Çek Cumhuriyeti vize başvuru, Çek Cumhuriyeti vize takip ve Çek Cumhuriyeti vize danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Çek Cumhuriyeti vizesi İstanbul’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İstanbul Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Vizem.net Çek Cumhuriyeti ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık veren acenteler arasında son 4 yıl içerisinde en yüksek onay oranına sahip akredite vize acentesidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunu İstanbul’dan yapmak isteyenler ilk etapta gerekli belgeleri tamamlayıp vize başvuru formunu doldurmalıdır. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine Schengen vizesi alınmış olduğu takdirde Çek Cumhuriyeti vize başvurusu sadece gerekli belgeler vizem.net ofisine gönderilerek yapılabilmektedir. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almamış kişilerin Çek Cumhuriyeti vizesi İstanbul başvurularını biyometri işlemlerini tamamlayabilmek için vize başvuru merkezlerine şahsen yapması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, başvuru formunun doldurulması ve Çek Cumhuriyeti vize talep dilekçesinin yazılması gibi işlemler uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

İstanbul’da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet; İstanbul’da bulunan Çek Cumhuriyeti dış temsilciliği, Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğudur. Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Şişli’de bulunmaktadır.

İstanbul’da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Nerededir?

İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğunun tam adresi; Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, No:71, Maçka-Şişli/İstanbul’dur.

Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri; pazartesiden perşembeye 9.00-12.00 ve 13.00-14.00 saatleri arasında, cuma günleri ise sadece 9.00-12.00 saatleri arasındadır.

İstanbul Çekya Konsolosluğu Üzerinden Çek Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Çekya Konsolosluğu üzerinden yalnızca uzun süreli D tipi vize türlerine başvurulabilmektedir ve kısa süreli C tipi vize başvuruları akredite acenteler aracılığı ile yapılabilmektedir.

İstanbul’da, Çek Cumhuriyeti’ne yapılacak turistik vize, ziyaret vizesi ve ticari vize gibi kısa süreli C tipi vize başvurularını Çek Cumhuriyeti dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ya da akredite acenteler aracılığıyla yapmak mümkündür. Çek Cumhuriyeti vize İstanbul başvuruları kısa süreli C tipi vizeler için VFS Global İstanbul vize başvuru merkezinde gerçekleştirilebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti’ne uzun süreli D tipi vize ile gitmek isteyenler, başvurularını Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna randevu aldıktan sonra doğrudan konsolosluk üzerinden yapabilmektedirler.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu İstanbul Başkonsolosluğundan Nasıl Alınır?

Çek Cumhuriyeti vize randevusu İstanbul Başkonsolosluğundan D tipi uzun süreli vize başvurusu yapacaklar için +90 212 368 8035 numaralı telefon numarası ya da consulate_istanbul@mzv.cz adresli e-posta yolu ile alınabilmektedir.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Çek Cumhuriyeti Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet eden kişilerin Çek Cumhuriyeti’ne yapacakları kısa süreli vize başvuruları için Çek Cumhuriyeti dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan kuruluş VFS Global’dir. VFS Global İstanbul vize başvuru merkezi Çek Cumhuriyeti dış temsilcilikleri tarafından yalnızca başvuru ve biyometri işleminin yapılması için yetkilendirilmiştir ve vize başvurularında karar merci Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğudur.

Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi İstanbul şehrinde VFS Global’in Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No:29, Beyoğlu/İstanbul adresinden alınabilmektedir.

İdata İstanbul Vize Merkezi Üzerinden Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İdata İstanbul vize merkezi üzerinden Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapılamamaktadır. İdata, İstanbul’da İtalya ve Almanya’ya alınacak vizeler için başvurulabilecek akredite vize kuruluşudur.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Harbiye Adresi Nedir?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi olan VFS Global İstanbul’a ait tam adres; Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No:29, Beyoğlu/İstanbul’dur.

İstanbul Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İstanbul Çek Cumhuriyeti vize başvurularını alan VFS Global İstanbul başvuru merkezine başvuru yapılabilecek zaman aralıkları; pazartesi’den cuma’ya 08:30-12:00 ve 13:00-15:30 saatleridir.

VFS İstanbul Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Çekya Vize Randevusu Alınır?

VFS Global Çek Cumhuriyeti başvuru merkezi üzerinden alınacak Çekya vize randevuları; https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/aut/book-an-appointment internet adresinden ya da +90 212 373 58 25 telefonundan alınabilmektedir.

İstanbul’dan Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan kısa süreli Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularının işlenme süresi genellikle 5 gündür; fakat bu süre bazen 15 güne kadar uzayabilmektedir. Çek Cumhuriyeti kısa süreli vize başvurularının işlenmesi süresi bazı olağandışı koşullarda 45 güne kadar da uzayabilmektedir.

Paylaş: