VFS Global Çekya Vize İşlemleri

VFS Global Çek Cumhuriyeti Vize Randevu ve Başvuru İşlemleri

VFS Global, Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için akredite çalışan vize başvuru merkezidir. VFS Global Çek Cumhuriyeti; vize başvurusunda bulunma, vize başvuru merkezinden randevu alma, vize ücretini ödeme ve başvuru takibi yapma hizmetlerini sunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularında vize onayı ilgili dış temsilcilik tarafından verilmektedir. VFS Global Çek Cumhuriyeti vize onayı verme yetkisine sahip değildir.

Çek Cumhuriyeti için Vize Gerekli Midir?

Evet, Çek Cumhuriyeti için vize gerekliliği bulunmaktadır.

Çekya Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya vizesi almak için öncelikle seyahat amacının belirlenmesi gerekmektedir. Çekya vizesi için seyahat amacına uygun vize türü belirlendikten sonra internet üzerinden başvuru formu indirilip doldurulmaktadır. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, VFS Global’e teslim edilmektedir.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu teslim edildikten sonra VFS Global’den parmak izi ve fotoğraf işlemlerini içeren biyometrik bilgi aşaması için başvuru almak ve randevu tarihinde VFS Global’de olmak gerekmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra Çek Cumhuriyeti vize başvuru işlemleri için gereken vize ücretlerinin ödenmektedir.

Vizem.netü ikamet ili fark etmeksizin tüm T.C. vatandaşları için Çekya vize danışmanlığı vermektedir. Vizem.net kısa süreli Çekya vize başvurularında 2017- 2021 yılları arasında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

VFS Global Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

VFS Global üzerinden başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Çek Cumhuriyeti kısa dönem vize
 • Çek Cumhuriyeti turist vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Avrupa Birliği vatandaşı eşi vizesi
 • Çek Cumhuriyeti iş vizesi
 • Çek Cumhuriyeti kültürel, bilimsel ve sanatsal etkinlikler vizesi
 • Çek Cumhuriyeti aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Çek Cumhuriyeti şoför vizesi
 • Çek Cumhuriyeti öğrenci vizesi

Çek Cumhuriyeti Schengen ülke birliği üyesidir ve alınan tüm vizeler Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi kategorisine dahil olmaktadır.

VFS Global Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

VFS Global Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. VFS Çek vize evrakları için her vize türünde yer alan ortak olan evraklar bulunmaktadır.

VFS Global Çek Cumhuriyeti vize evrakları aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: En az iki sayfası boş olan güncel bir pasaport veya seyahat belgesinin sunulması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş olan güncel bir fotoğraf biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
 • Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu: Eksiksiz ve doğru tamamlanmış vize başvuru formunun sunulması gerekmektedir.
 • Vize makbuzu: Çek Cumhuriyeti vize başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuzun sunulması gerekmektedir.

VFS Global Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

VFS Global Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu standart bir Schengen vize başvuru formudur. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda ad, soyad, doğum tarihi gibi kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, seyahat edilecek belge türü, adres bilgileri ve seyahat planına dair bilgiler talep edilmektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu yanlış bilgi içermeden ve eksik bilgi verilmeden tamamlanmak durumundadır.

VFS Global Üzerinden Çek Cumhuriyeti Vize Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Çek Cumhuriyeti vize randevu alma işlemi online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Çek Cumhuriyeti VFS randevu işlemi için öncelikle Vize Başvuru Merkezi, kısa süreli veya uzun süreli vize tipi ve vize seyahat türünün seçilmesi gerekmektedir.

VFS Çek vize randevu alma işlemi kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve iletişim bilgileri verildikten sonra oluşturulmaktadır. Çekya vize randevu işlemi gerçekleştirildikten sonra ödeme işlemi online olarak yapılmaktadır.

VFS Global Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Çek Cumhuriyeti vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Standart vize ücreti80 Euro
Tercihe bağlı VIP hizmeti50 Euro
Fotoğraf işlemleri25 TL
Fotokopi işlemleri1 TL
Kurye işlemleri10 Euro
Form tamamlama işlemleri35 TL

VFS Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu VIP Hizmetleri Nedir?

VFS Çek Cumhuriyeti vize başvurusu VIP hizmetleri normal işlem saatinden önce randevu alma, mobil biyometri işlemleri, kurye ile adrese teslimat, form doldurma işleminde yardımcı olma, Vize Başvuru Merkezinde premium salona erişim, yüksek kalitede fotoğraf imkanı, internet kiosk kullanma, belgelerin kurye ile eve teslim edilmesi, sms ile başvuru takibi, yazıcı ve fotokopi kullanma imkanlarını kapsamaktadır.

VFS Global Çek Cumhuriyeti Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Çek Cumhuriyeti vize takip ve sorgulama işlemi Vize Başvuru Merkezi tarafından e-posta ile iletilerek gerçekleşmektedir. VFS Global vize takip Çek Cumhuriyeti başvuru işlemi Vize Başvuru Merkezi tarafından sms ile bildirilmektedir. VFS Çek vize sorgulama işlemi internet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global Çek Cumhuriyeti Schengen Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Tamamlanır

VFS Global Çek Cumhuriyeti Schengen vize işlemleri Konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen vize işlemleri için normal işlem süresi 15 gündür.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize işlemleri için gerekli tüm evraklar eksiksiz tamamlandığı takdirde genellikle normal sürede sonuçlanmaktadır. Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için gerekli evraklar vize başvuru formu, fotoğraf ve pasaporttur.

VFS Global Pasaport Teslim Saatleri Kaçtır?

VFS Global pasaport teslim saatleri pazartesiden cumaya 15:00- 17:00 arasıdır.

VFS Üzerinden Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak Kolay Mıdır?

VFS üzerinden Çek Cumhuriyeti vizesi almak uygun şartlar ve gerekli belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde sağlandıktan sonra kolay bir süreçtir.

Çek Cumhuriyeti için Yetkili Vize Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Çek Cumhuriyeti yetkili vize başvuru merkezleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Çek Cumhuriyeti vize VFS Global
 • Global Vize Çek Cumhuriyeti (Vizem.net)

Vizem.net Global Group Vize Danışmanlık olarak 81 il için danışmanlık hizmeti vermektedir ve Çek Cumhuriyeti vize takip işlemleri için çözüm sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İdata Üzerinden Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İdata üzerinden Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmak mümkün değildir. İdata, İtalya ve Almanya vize başvuruları için hizmet vermektedir.

VFS Global Türkiye Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Adresleri Hangi İllerde Bulunur?

VFS Global Türkiye Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezlerinin bulunduğu şehirler aşağıda belirtilmiştir.

 • Ankara
 • Antalya
 • İstanbul
 • İzmir
 • Bursa

VFS Global Ankara Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Ankara Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi adresi İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No 57/ A, Regnum Sky Tower, Çankaya/ Ankara’dır. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu Ankara VFS Global başvuru merkezi mail adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur. VFS Global Ankara telefon numarası (0212) 373 58 10’dur.

VFS Global Ankara çalışma saatleri haftaiçi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:30 arasındadır. Çek vizesi Ankara VFS Global pasaport iade saatleri haftaiçi 13:00- 17:00 arasındadır.

VFS Global İstanbul Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İstanbul Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi adresi Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No: 29, Elysium Soul, Beyoğlu/ İstanbul’dur. Çek Cumhuriyeti vize İstanbul VFS Global telefon numarası (0212) 373 58 10’dur. VFS Global İstanbul mail adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global İstanbul Çek Cumhuriyeti vize başvuru saatleri haftaiçi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:30 arasındadır. VFS Global İstanbul pasaport teslim saatleri haftaiçi 15:00- 17:00 arasındadır.

VFS Global Antalya Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Antalya Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi adresi Yeşilbahçe Mahallesi, 1480 Sokak, Ülker Apartmanı, No 42/ B Muratpaşa/ Antalya’dır. Çek Cumhuriyeti vize Antalya VFS mail adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur. VFS Global Antalya telefon numarası (0212) 373 58 26’dır.

VFS Global Antalya çalışma saatleri haftaiçin 08:30- 17:00 arasındadır. VFS Global Antalya pasaport teslim saatleri pazartesiden cumaya 13:00- 17:00 arasındadır.

VFS Global İzmir Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İzmir Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi adresi Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı, D: No:1/ C, 35210 Konak/ İzmir’dir. VFS İzmir mail adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur. İzmir Çek Cumhuriyeti vize VFS telefon numarası (0212) 373 58 10’dur.

VFS Global İzmir çalışma saatleri pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 14:30 arasındadır. VFS Global İzmir pasaport teslim saatleri haftaiçi 13:00- 17:00’dir.

VFS Global Bursa Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Bursa Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi adresi Kükürtlü mahallesi, Kükürtlü caddesi, No: 3/ 2B Osmangazi/ Bursa’dır. VFS Global Bursa başvuru merkezi telefon numarası (0212) 373 58 10’dur. VFS Global Bursa başvuru merkezi mail adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Bursa çalışma saatleri pazartesiden cumaya 08:30- 17:00’dir. VFS Global Bursa pasaport teslim saatleri pazartesiden cumaya 13:00- 17:00’dir.

Paylaş: