Finlandiya Vizesi için Pasaport Özellikleri

Finlandiya Vizesi için Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Finlandiya vizesine başvuracak kişiler, Finlandiya tarafından kabul edilen ve üstüne vize işlenebilir durumda olan geçerli bir pasaport ibraz etmek zorunda olmaktadır.

Finlandiya vizesi için pasaport özelliklerinin asgari geçerlilik süresi gibi birtakım geçerlilik şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Finlandiya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Finlandiya Vize Başvurusu için Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Hem kısa süreli hem de uzun süreli Finlandiya vizesi için pasaportun; 10 yıldan eski olmaması, talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olması ve en az 2 adet boş sayfa içermesi gerekmektedir.

Finlandiya vizesi için sunulacak pasaportun, hasar görmemiş olması ve sayfaların eksiksiz ve kişisel bilgilerin güncel olması gerekmektedir.

İsim soyisim değişikliği olan kişilerin güncel olmayan pasaportları ile Finlandiya vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Farklı Ülke Pasaportu İle Finlandiya Vizesi Alınabilir Mi?

Farklı ülke pasaportu ile Finlandiya vizesi alınabilmektedir. Türkiye'de ikamet etmekte olan yabancılar, ez ay 3 ay daha geçerli oturma izni olma koşulu ile Türkiye'den Finlandiya vize başvurusu yapabilmektedir.

Ayrıca Suriye ve Irak vatandaşları Türkiye’de oturum izni olma zorunluluğu bulunmaktasızın Türkiye’den vize başvurusu yapabilir.

Finlandiya Vize Başvurusu için Pasaportun Nasıl Sunulması Gerekir?

Finlandiya vize başvurusu için pasaportun orijinaliyle birlikte kimlik bilgileri sayfası ve damgalı ve vizeli sayfalarının renkli fotokopisinin sunulması gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi için Eski Pasaportun Verilmesi Gerekir Mi?

Finlandiya vizesi için eski pasaportun verilmesi gerekmemektedir fakat varsa vize bulunan fotokopilerinin başvuruya eklenmesi başvuru sahibinin vize alma ihtimalini olumlu etkilemektedir.

Finlandiya Vize İşlemleri için Pasaportun Teslim Edilmesi Gerekir Mi?

Evet, hem uzun süreli hem de kısa süreli Finlandiya vize işlemleri için değerlendirme süreci boyunca pasaportun dış temsilciliğe ya da vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi için Pasaport Nereye Teslim Edilir?

Finlandiya vizesi için pasaport, vize başvurusu yapılan başvuru merkezine teslim edilmektedir.

Kısa süreli Finlandiya vize başvuruları Ankara, İstanbul ve Antalya'da bulunan VFS Global ofislerine yapılabilirken; uzun süreli Finlandiya vizesi başvuruları ise sadece Ankara'da bulunan VFS Global ofisine yapılabilmektedir.

Finlandiya Vizesi için Pasaport Hangi Aşamada Teslim Edilir?

Finlandiya vizesi için pasaport, diğer gerekli evraklar ve başvuru formu ile birlikte vize randevusu aşamasında teslim edilmektedir.

Finlandiya Vizesi için Pasaport Evden Teslim Edilebilir Mi?

Finlandiya vizesi için pasaport Ankara ve İstanbul’da ikamet eden kişiler için evden teslim edilebilmektedir ancak sadece kısa süreli vize başvurularında bu hizmetten yararlanılabilmektedir.

VFS Global'den yapılan kısa süreli Finlandiya vizesi başvurularında pasaport, başvuru sahibinin ev ya da ofisinden teslim edilebilmektedir.

VFS Global tarafından sağlanan ek bir hizmet olan Finlandiya evden vize başvurusu yapılırken başvuru sahibinin pasaportunu evden teslim edebilmek için 138 EUR ek hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir ve başvuru yapacak kişi sayısına paralel olarak ödenmesi gereken hizmet bedeli artmaktadır.

Finlandiya Vize İşlemleri için Verilen Pasaport Nasıl Geri Alınır?

Finlandiya vize işlemleri için verilen pasaport, vize başvurusu sonuçlandığında şahsen vize başvuru merkezine giderek elden veya VFS Global kargo hizmeti kullanılarak geri alınabilmektedir.

2022 yılı için Finlandiya vize başvurularında VFS Global kurye hizmeti bedeli kısa süreli vize başvurularında 237 TL, uzun süreli vize başvurularında ise 13 EUR olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Finlandiya vize başvurularında başvuru sahibinin pasaportunu alması için tekrar vize merkezine gitmesine gerek olmamaktadır; vize başvurusunun sonuçlanmasını takiben pasaport başvuru sahibinin adresine gönderilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: