Letonya Adana Konsolosluğu

Adana Letonya Konsolosluğu | Latvijas Goda Konsulāts Adānā

Adana’da bulunan Letonya dış temsilciliği fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Herhangi bir ülkede konsolosluk açmak için yeterli bütçeye sahip olunmaması gibi sebeplerle, ülkelerin fahri konsolos atayabilmeleri mümkündür. Fahri konsoloslar bir dışişleri personeli değildir ancak ilgili ülkeyi temsil eder ve ülkenin çıkarlarını gözetir. Fahri konsolos hem konsolosluk işlemlerinin yapılmasında hem de ülkelerin arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesi konusunda görev alır.

Letonya Adana Fahri Konsolosu Kimdir?

Letonya Adana fahri konsolosu Meriç Turan Ekmekçi’dir.

Letonya Fahri Konsolosluğu Adana'da Nerededir?

Letonya Fahri Konsolosluğu Adana’da; Atatürk Cad., No:85, Ekmekçiler Apt., Kat:9, Seyhan adresinde bulunur.

Adana Letonya Fahri Konsolosluğu İletişim Numarası Nedir?

Adana Letonya Fahri Konsolosluğunun iletişim numarası; +90 322 453 30 63’tür.

Adana Letonya Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Adana Letonya Konsolosluğunun verdiği hizmetler arasında normal konsolosluk işlemlerinin yanı sıra iki ülke arasındaki ticari, kültürel ve turistik ilişkilerin geliştirilmesi bulunur. Adana Letonya Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan Letonya vatandaşlarına ihtiyaç duydukları alanlarda yardımcı olmakta ve gerektiğinde onları elçiliğe yönlendirmektedir.

Letonya Adana Fahri Konsolosluğu'na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Letonya Adana Fahri Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamaz. Adana Letonya Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme ve vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Letonya için vize başvuruları şahsen ya da akredite acenteler tarafından Büyükelçiliğin dış hizmet sağlayıcısı olarak yetkilendirdiği Letonya vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir.

Letonya Vize Başvurusu Adana'dan Nasıl Yapılır?

Adana’da Letonya vize başvurusu, şehirde herhangi bir vize başvuru merkezi ve vize başvurusu kabul eden dış temsilcilik bulunmadığından ötürü, en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılabilmektedir.

Adana’ya en yakın vize başvuru merkezi olan Gaziantep vize başvuru merkezinin adresi İncili Pınar Mah., 7 Nolu Sok., Kaplama İş Merkezi, Şehitkamil’dir.

Vize Başvuru Merkezine Gitmeden Adana'dan Letonya Vizesi Alınabilir Mi?

Vize başvuru merkezine gitmeden Adana’dan Letonya vizesi, son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış ve biyometri bilgileri kaydedilmiş olan kişiler tarafından alınabilir.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan ve biyometri bilgileri kayıtlı olan kişilerin, akredite acente Vizem.net’in İstanbul’daki merkez ofisine gerekli vize evraklarını göndererek, vize başvuru merkezine gidilmesine gerek kalmadan Letonya vize başvurusu yapabilmesi mümkündür. ilerek vize başvurusu yapabilmektedirler.

Ön bilgi ve başvurular için: 0850 241 1868

Türkiye'deki Diğer Letonya Fahri Konsoloslukları Hangileridir?

Türkiye’deki diğer Letonya fahri konsoloslukları aşağıda listelenmiştir.

  • Letonya Konsolosluğu İzmir
  • Letonya Fahri Konsolosluğu İstanbul
  • Antalya Letonya Konsolosluğu
  • Alanya Letonya Konsolosluğu
  • Letonya Bursa Konsolosluğu
Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: