Letonya Vizesi için Başvuru Formu

Letonya Vize Başvuru Formu Doldurma Rehberi

Letonya vize başvuru formu, Letonya’ vize başvuruları için doldurulması gereken bir formdur.

Türkiye’den yapılan Letonya vizesi başvurularında ret oranı 2021 yılında %33,26 olmuştur ve başvurular genellikle eksik veya hatalı evrak nedeniyle reddedilmiştir.

Vize başvuru formu, tüm vize başvurularında olduğu gibi Letonya vize başvurusu için gerekli evraklar arasında yer almaktadır ve sunulması zorunlu kabul edilmektedir. Letonya vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için vize formunun eksiksiz ve doğru doldurulması önem arz etmektedir.

Türkiye'nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılan Letonya vizesi başvurularında, vize formu başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Letonya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Letonya Vizesi için Başvuru Formu Nereden Doldurulur?

Letonya vize başvuru formu, vize türü fark etmeksizin epak.pmlp.gov.lv adresi üzerinden online olarak doldurulmalıdır.

Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Letonya vize başvuru formu doğru bilgilerle ve eksiksiz doldurulmalıdır. Letonya vize formunda bulunan bilgiler, vize başvurusunda sunulacak diğer evraklarda bulunan bilgilerle çelişmemelidir.

Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Letonya vize başvuru formuna ulaşmak için epak.pmlp.gov.lv adresine gidilmeli ve “online visa application form” başlığının altında bulunan “visa application” butonuna tıklanmalıdır.

Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2
Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 2

Açılan sayfanın en altında bulunan bilgilendirme yazısının okunduğuna dair onay kutucuğu işaretlenmeli ve “fill the visa application form” butonuna tıklanmalıdır.

Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 3
Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur 3

Açılan sayfada vizenin türü, başvuru sahibinin ikamet ettiği ülke, konsolosluk ve tercih edilen dil seçildikten sonra Letonya vize başvuru formu doldurulabilmektedir.

Letonya Vizesi için Online Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulabilir?

Letonya vizesi için online başvuru formu İngilizce, Rusça veya Letonca doldurulabilmektedir. Letonya vize başvuru formunda sadece Latin harfleri kabul edilmektedir.

Letonya Online Vize Formu için Browser Gereklilikleri

Letonya online vize başvuru formu; Internet Explorer 8.x, Mozilla Firefox 3.5 ve Google Chrome 6.x gibi yüksek internet tarayıcı sürümleri kullanılarak doldurulabilmektedir.

Letonya Vize Başvuru Formu Elle Doldurulabilir Mi?

Hayır, Letonya vize başvuru formu elle doldurulamamaktadır.

Letonya Vizesi için Başvuru Formunda Hangi Bilgilerin Verilmesi Gerekir?

Letonya kısa süreli vize başvuru formunda başvuru sahibinin; kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, pasaport bilgileri, maddi yeterlilik bilgileri ile seyahatin süresi, seyahat amacı, ulaşım bilgileri gibi detaylı bilgiler istenmektedir.

Letonya uzun süreli vize başvuru formunda da kısa süreli vize başvuru formunda istenen bilgiler bulunmaktadır. Letonya ulusal vize başvurusu için formda ek olarak iş ve aile ile ilgili bilgiler verilmelidir.

Letonya Vize Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Letonya vize başvuru formu, epak.pmlp.gov.lv adresi üzerinden doldurulduktan sonra indirilmeli ve çıktısı alınmalıdır.

Çıktısı alınan Letonya vize başvuru formunda başvuru yeri ve tarihi belirtilmelidir. Letonya vize formunun 37. madde ve formun sonu olmak üzere iki kere başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanması gerekmektedir. İmzalanan Letonya vize formu, vize başvuru merkezi VFS Global’den randevu alındıktan sonra gerekli evraklar ile birlikte randevuda teslim edilmelidir.

Dört sayfa başvuru formu ve bir sayfa başvuru numarası ile güvenlik kodu içeren Letonya vize formu, Schengen bölgesinin giriş ve kalma kurallarının başvuru sahibi tarafından kabul edildiğini göstermektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: