Letonya Vize Fotoğrafı Özellikleri

Letonya Vize Fotoğraf Ölçüleri ve Özellikleri

Letonya vize fotoğrafı, Letonya vizesine başvuru yapan kişiyi tanımlamak adına talep edilen belgedir.

Letonya vizesi alabilmek için belirli evrakların eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi şarttır. Letonya’ya seyahat edebilmek için Letonya vize başvurusu için gerekli evraklar arasında gerçek suretlere yakın ve güncel, renkli bir biyometrik fotoğraf temin edilmesi gerekmektedir.

Letonya vize fotoğrafları için belirlenen kriterlere uymayan vize fotoğraflarının yer aldığı vize başvuruları kabul edilmemekte ve vize reddine yol açmaktadır.

Letonya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Letonya Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Letonya vize başvurusu için 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Kimler Letonya Vize Fotoğrafından Muaftır?

Fiziksel veya tıbbi nedenlerle Letonya vizesi fotoğraf koşullarını sağlama olanağı olmayan adaylar Letonya vize fotoğrafından muaftırlar ve bu kişilerden yetkili bir doktor veya sağlık kuruluşu tarafından imzalanmış evrak sunmaları istenebilmektedir.

Letonya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Letonya vize başvurusu için istenen biyometrik fotoğrafların belirli standartları sağlamaları gerekmektedir. Letonya vize fotoğrafı 6 aydan daha eski olmamalı ve güncel olmalıdır.

Letonya vize başvurusunda kullanılacak fotoğrafın renkli baskıda, nötr bir yüz ifadesi ile ağızlar kapalı şekilde ve 35 mm genişlik ve 45 mm yükseklik ölçülerinde olması gerekmektedir.

Letonya vizesi başvuru sahibinin yüzü objektife bakmalı ve başı düz konumlanmalıdır; yüzün boyutu çenenin altından alnına kadar (saçlar dahil) 30 mm ölçüde olmalıdır. Letonya vizesi için fotoğraf çektirirken güneş gözlüğü takılmamalı, dini nedenlerden dolayı takılan başörtüsü hariç baş açık olmalıdır.

VFS, vize merkezi standartlara uymayan fotoğrafları kabul etmemektedir. Letonya vizesi fotoğrafları için belirlenen standartlara uymayan fotoğraflar alınmamakta ve değiştirilmeleri için başvuru sahiplerine geri gönderilmektedir.

Letonya vizesi için biyometrik fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

Letonya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?
Letonya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Letonya Vize Fotoğraf Ölçüsü

Letonya vizesi için istenen biyometrik fotoğraf ölçüsü 35 x 45 mm (genişlik x yükseklik) ölçülerinde olmalıdır.

Letonya vizesi fotoğraflarındaki genişlik bir kulaktan diğer kulağa 16 mm - 20 mm arasında; yükseklik ise 11 yaş ve üzeri başvuru sahipleri için çeneden başa kadar 26 - 30 mm arasında, 0 - 11 yaş başvuru sahipleri için çeneden başa kadar 19 - 30 mm ölçüleri arasında olmalıdır.

Letonya vize fotoğraf ölçüsü için örnek görsel aşağıda gösterilmiştir.

Letonya Vize Fotoğraf Ölçüsü
Letonya Vize Fotoğraf Ölçüsü

Letonya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ne Zaman Çektirilmelidir?

Letonya vizesi için kullanılan biyometrik fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gerekmektedir.

Letonya için Vize Fotoğrafı Nerede Çektirilir?

Letonya vizesi için gereken biyometrik fotoğraf, fotoğraf stüdyosunda ya da aracı kurum başvuru ofislerinde biyometri işlemleri yapılırken çekilebilmektedir.

VFS ofislerinde Letonya vizesi için biyometrik fotoğraf çektirme hizmetinden ek ücret alınır.

Biyometrik Fotoğraf Letonya Vize Başvuru Formuna Eklenmeli Midir?

Hayır, biyometrik fotoğrafın Letonya vizesi başvuru formuna eklenmesi gerekmemektedir. Letonya Schengen vizesi ve ulusal vize başvuru formu doldurma işlemi online olarak yürütülmektedir.

Letonya vizesi için online işlemler esnasında fotoğraf istenmemektedir. Letonya vize fotoğrafı, Letonya vizesi için gerekli evraklar ile birlikte başvuru dosyasına eklenmelidir.

Letonya Vize İşlemleri için Biyometrik Fotoğraf Nereye İbraz Edilmelidir?

Letonya vize başvurusu sürecinde online vize formu doldurulduktan sonra gerekli vize evraklarının hazırlanması gerekmektedir.

Letonya vize başvurusu randevu alarak vize başvuru merkezlerine şahsen veya akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır. Letonya vize fotoğrafı ve gerekli diğer evrakların teslimi, vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilen randevu esnasında ilgili memura sunularak yapılmaktadır.

Son 59 ay içerisinde almış oldukları bir Schengen vizesi bulunan kişilerin vize başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan, yalnızca gerekli vize evraklarını Vizem.net'in İstanbul merkez ofisine göndererek Letonya vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: