Letonya Vizesi Sorgulama ve Takip İşlemleri

Letonya Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Letonya vize takip ve sorgulama işlemi, Letonya vize başvuru sürecinin takip edilmesi ve vize başvurusu durumunun sorgulanması işlemleridir.

Letonya vize takip işlemi, yetkili vize aracı kurumunun çevrimiçi takip sistemi üzerinden yapılabildiği gibi, akredite vize acentelerinin Letonya vize başvurusu için sundukları vize danışmanlık hizmeti kapsamında da Letonya vize takibi gerçekleştirilebilmektedir.

Letonya vize başvurusu için: 0850 241 1868

VFS Global Letonya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Letonya vize takip işlemi, yetkili aracı kurum olan VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden “Başvurunuzu takip edin” seçeneği tıklandığında açılan takip ekranından yapılır. Randevu esnasında başvuru sahibine verilen makbuzda yer alan referans numarası ve başvuru sahibinin soyisim bilgilerii kullanılarak vize başvurusu takip işlemleri gerçekleştirilir.

VFS Global Letonya vize takip ekran görseline aşağıda yer verilmiştir.

VFS Global Letonya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Letonya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Letonya Vize Takip İşlemi İçin Referans Numarası Nedir?

VFS Letonya vize takip işlemi için referans numarası, internet üzerinden yapılacak olan vize takip işlemleri için kullanılan bir numaradır.

Vize takip işlemi için gerekli olan referans numarası yapılan Letonya vizesi başvurusuna özeldir ve vize başvurusu sırasında vize başvuru merkezi tarafından fiş üzerinde yer almaktadır.

Barkod numarası olarak da adlandırılan referans numarası ve başvuru sahibinin soyad bilgileri girilerek vize takip ve sorgulama işlemi yapılabilir.

Letonya Konsolosluğu Vize Sorgulama Hizmeti Verir Mi?

Hayır, Letonya Konsolosluğu vize sorgulama hizmeti vermemektedir. Letonya Konsolsoluğunun vize sorgulama işlemi için herhangi bir sistemi bulunmamaktadır.

Letonya Ulusal Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Letonya ulusal vize başvurusu VFS Global üzerinden takip edilebilmektedir. Letonya ulusal vize başvuru takip işlemi, kısa süreli (C tipi) vize başvuru takip prosedürü ile aynıdır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: