Letonya Vizesi için Randevu İşlemleri

Letonya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Letonya vize randevusu; gerekli evrakların teslimi ve biyometri işlemleri gibi vize işlemlerini içeren ve Letonya vizesi almak isteyen kişilerin alması gereken bir randevudur. Letonya vize işlemlerinin tamamlanması için vize randevusunun alınması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Letonya vize başvurularında vize randevusu alma işlemi, başvuru sahipleri adına danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Letonya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Letonya vize başvuru randevusu alma işlemi online olarak aracı kurum VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden yapılmalıdır. Letonya vizesi için randevu almak isteyen kişilerin VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturmaları sonrasında ise kendilerine uygun başvuru merkezini seçmeleri gerekmektedir.

Letonya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?
Letonya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Letonya Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

Letonya vize başvuru işlemi, planlanan seyahatin en fazla 6 ay öncesinde, en geç ise 15 gün öncesinde yapılabilmektedir; bu nedenle vize randevusu alma işlemi bu zaman aralıklarında mümkün olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Letonya Schengen vizesi başvuruları, başvuru sahibinin son 59 ay içinde alınmış Schengen vizesi olması halinde, başvuru merkezine gidilmesine gerek kalmadan tamamlanabilmektedir.

VFS Global Letonya Vize Başvuru Randevusu Ücretli Midir?

VFS Global Letonya vize başvurusu randevu alma işlemi, işlem sırasında herhangi bir ek hizmet seçilmemesi durumunda ücretsiz yapılmaktadır.

Başvuru sonrası kurye, online vize asistanı, internet kiosk servisi gibi ek hizmetlerin seçilmesi durumunda VFS Letonya için vize randevusu alınması sırasında online olarak gerekli ücret ödenmelidir.

Letonya Vize Randevusu Başka Bir Güne Ertelenebilir Mi?

Letonya vize randevusu başka bir tarihe ertelenebilmektedir. Vize aracı kurum üzerinden alınan Letonya vize başvuru randevuları yine online olarak aracı kurumun resmi web sitesinden kullanıcı hesabına giriş yapılarak başka bir tarihe ertelenebilmektedir.

Letonya Vize Randevusu İptal Edilebilir Mi?

Letonya vize randevusu iptal edilebilmektedir.

VFS Global aracılığıyla alınan Letonya vize başvuru randevuları online olarak VFS Global üzerinden vize randevu iptali işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler için mümkündür.

Vizem.net aracılığıyla başvurulan Letonya vizelerinde randevu iptali veye randevu tarih ve saat değişikliği için ilgili Vizem.net danışmanının e-posta gönderilerek ya da telefonla aranarak bilgilendirilmesi yeterlidir.

Letonya Vize Başvuru Randevusuna Geç Kalınırsa Ne Olur?

Letonya vize başvuru randevusuna 15 dakikadan fazla geç kalınması durumunda randevu iptal edilmektedir.

Letonya Vizesi Biyometri Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Letonya vizesi biyometri randevusuna gidilmezse randevu iptal edilmektedir.

Vize başvurusunun tamamlanması için evrak teslimi ve Letonya vizesi için parmak izi verilmesi, fotoğraf çekimi gibi biyometri işlemleri yapılmalıdır ve randevunun iptal edilmesi durumunda yeniden randevu alınmalıdır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: