Letonya Alanya Konsolosluğu

Alanya Letonya Konsolosluğu | Latvijas Goda Konsulāts Alanijā

Alanya Letonya dış temsilciliği fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu, Alanya ve çevresinde bulunan illerdeki konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu Türkiye'de yaşayan Türk ve Letonya vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri sunulması konusunda destek olmaktadır.

Alanya Letonya Fahri Konsolosu Kimdir?

Alanya Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz’dır.

Alanya Letonya Konsolosluğu'nun Adresi Nedir?

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu adresi Yılmaz Turhan İnşaat Saray mah. Hoca Ahmet Yesevi Cad. No: 22/A-B 07400 Alanya’dır.

Letonya Alanya Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Kaçtır?

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu telefon numarası +90 242 515 14 14’tür.

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu acil durumlarda aranması gereken telefon numarası +90 533 257 17 77’dir.

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu'ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu’nun görevleri; ticari alanda ülke çıkarlarını gözetmek, vatandaşlarının haklarının korunması ve noterlik işlemlerinin yürütülmesi olup Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu’nun yetkileri; Türkiye'deki Letonya vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi bazı noter işlemleri olarak sıralanmaktadır.

Alanya Letonya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir.

Alanya Letonya Fahri Konsolosluğu’nun vize ve oturum izni başvurularını kabul etme yetkisi bulunmamakta olup Letonya için vize başvuruları yalnızca Letonya vize başvuru merkezleri ve Letonya Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir.

Letonya Vizesi Alanya'dan Nasıl Alınır?

Alanya'da herhangi bir Letonya vize başvuru merkezi ve vize işlemlerinde yetkili dış temsilcilik bulunmamakta olup vize başvurularının şahsen veya akredite vize acenteleri aracılığıyla en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılması gerekmektedir.

Alanya'ya en yakın konumda hizmet veren Letonya vizesi aracı kurum başvuru merkezi adresi Yeşilbahçe Mah. 1480 Sok. Ülker Apt. No 42/B Muratpaşa, Antalya’dır.

Vize Başvuru Merkezine Gitmeden Alanya'dan Letonya Vizesi Alınabilir Mi?

Vize başvuru merkezine gitmeden Alanya’dan Letonya vizesi almak mümkündür.

Son 5 yıl içinde bir Schengen vizesi almış olan kişilerin biyometri bilgilerini ve Schengen vizesi parmak izi kaydı vermeleri gerekmemektedir; bu nedenle akredite acente Vizem.net'in İstanbul'daki merkez ofisine gerekli vize evrakları gönderilerek vize başvuru merkezine gitmeden Alanya'dan Letonya vize başvuruları gerçekleştirilebilmektedir.

Alanya'dan Letonya Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Alanya'dan Letonya vize başvurusu için danışmanlık hizmeti Vizem.net çağrı merkezi aranarak veya destek@vizem.net adresine mail atılarak yapılmaktadır. Alanya'dan Letonya vize başvurusu için danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net uzman ülke danışmanı ile iletişime geçilip vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılmaktadır.

Vize uygunluk tespiti ile, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve Letonya vize evrakları, talep edilen vize türüne göre ilgili Alanya vize danışmanlık hizmeti kapsamında ülke danışmanları tarafından incelenmektedir. Alanya Letonya vize başvuru koşullarının uygun bulunması halinde online form doldurma işlemleriyle ve biyometri kaydı vermesi gereken başvuru sahipleri için vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: