Letonya Antalya Konsolosluğu

Antalya Letonya Konsolosluğu | Latvijas Goda Konsulāts Antālijā

Antalya Letonya Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Fahri konsolosluklar, bir ülkede resmi konsolosluğun bulunmadığı şehirlerde, çeşitli konsolosluk faaliyetlerini gerçekleştirmek ve ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla açılan birimlerdir.

Fahri konsolosluklar genel olarak temsil edilen ülke ve konsolosluğun bulunduğu ülke arasında var olan ticari, ekonomik, kültür ve bilim gibi birçok alanda ikili ilişkileri desteklemeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bir ülkenin fahri konsolosluğu, temsil edilen büyükelçilik tarafından yapılan çalışmalara destek sağlarken aynı zamanda temsil edilen ülkenin çıkarları için de çalışmalar yürütmektedir. Fahri konsolosluklar, temsil edilen ülkenin vatandaşlarına ve kurumlarına çeşitli yardımlar ile konsolosluk koruması sağlamaktadır. Bir ülkenin fahri konsolosluğu, bulunduğu ülkenin ekonomik, politik, kültürel ve sosyal hayatı hakkında bilgi vermektedir

Antalya Letonya Fahri Konsolosu Kimdir?

Antalya Letonya fahri konsolosu Aslı Ulukapı’dır.

Letonya Antalya Konsolosluğu'nun Adresi Nedir?

Letonya Antalya Konsolosluğu; Çaybaşı Mahallesi, 1375. Sokak, No: 7, Daire: 2, Muratpaşa, Antalya’da bulunmaktadır.

Letonya Antalya Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Kaçtır?

Letonya Antalya fahri konsolosluğuna +90 242 311 63 33 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Acil durumlarda konsolosluk ile +90 532 416 98 36 numaralı telefondan iletişim kurulmaktadır.

Antalya Letonya Fahri Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Antalya Letonya Fahri Konsolosluğunun görevi, Antalya’da ve Akdeniz bölgesinde yaşayan Letonya vatandaşları ile ilgilenmek, Letonya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve Letonya’nın Antalya’da tanıtılmasını sağlamaktır.

Letonya Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Ediyor Mu?

Hayır, Letonya Antalya Konsolosluğu vize başvurusunu kabul etme yetkisine sahip değildir.

Letonya için yapılan vize başvuruları yalnızca Ankara Letonya Büyükelçiliği ile Letonya vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

Letonya Vizesi Antalya'dan Nasıl Alınır?

Letonya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ve Antalya’da ikamet eden kişilerin, vize başvurusu için Antalya’da bulunan Letonya vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.

Letonya vizesi için talep edilen evrakların eksiksiz hazırlanmasının ardından online başvuru formunun doğru bilgilerle doldurması gerekmektedir. Başvurunun yapılmasından sonra ilgili vize merkezinden randevu talep edilir ve randevu tarihinde talep edilen belgeler ile birlikte vize başvuru merkezine gidip biyometri bilgileri verilerek vize başvurusu tamamlanır.

Letonya vize başvuru merkezi Antalya’da; Yeşilbahçe Mahallesi, 1480. Sokak, Ülker Apartmanı, No: 42/B, Muratpaşa adresinde bulunmaktadır. Antalya Letonya vize merkezi çalışma saatleri resmi tatiller hariç hafta içi her gün 08:30 ile 17:00 saatleri arasındadır.

Kişinin Antalya’da ikamet etmesi ve son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış olması durumunda, Letonya vize başvurusunda talep edilen evrakları akredite danışmanlık şirketi olan Vizem.net’in İstanbul ofisine göndermesi yeterli olmaktadır; İstanbul ofisine gönderilen belgeler ile Vizem.net uzman danışmanları tarafından Letonya vize başvuruları yapılmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: