Letonya İstanbul Konsolosluğu

Letonya Konsolosluğu İstanbul | Latvijas Goda konsulāts Stambulā

İstanbul’da resmi bir konsolosluğu olmadığından Letonya Konsolosluğu İstanbul içindefahri konsolosluk olarak hizmet vermektedir. Bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı şehirlerde ilgili ülkeyle alakalı konsolosluk işlemleriyle ilgilenen dış temsilciliklere fahri konsolosluk denir.

Fahri konsoloslar bulunduğu yerde ve ilgili ülkede saygın konumda bulunan kişilerden seçilir ve her zaman görevdedir. Fahri konsolosluklar hem konsolosluk işleriyle hem ilgili iki ülke arasındaki ticareti geliştirmekle ilgilenir.

Letonya fahri konsolosu, İstanbul’da yaşayan Letonya vatandaşlarının haklarını korumak ve belirli işlemler için görevlendirilmiştir. -

Letonya İstanbul Fahri Konsolosu, Letonya ve Türkiye’nin sosyal, kültürel, bilimsel ve ekonomik alanlardaki ilişkilerini geliştirmektedir.

Letonya İstanbul Fahri Başkonsolosu Kimdir?

Letonya İstanbul Fahri Başkonsolosu Ahmet Arbatlı’dır.

Letonya Fahri Konsolosluğu İstanbul Adresi

Letonya Fahri Konsolosluğu; Eski Bağdat Caddesi, Çamlık (Kozalak) Çıkmazı, No: 1, Küçükyalı, Maltepe, İstanbul adresinde hizmet vermektedir.

Letonya İstanbul Konsolosluğu Telefon Numarası

Letonya İstanbul konsolosluğu telefon numaraları; 0216 519 75 00 ve 0216 519 75 01’dir.

İstanbul’da yaşayan Letonya vatandaşlarının acil durumlarda iletişime geçebilecekleri numara 0531 321 68 81’dir.

İstanbul Letonya Konsolosluğu’nun Mail Adresi Nedir?

İstanbul Letonya Konsolosluğu mail adresi istanbul@congenlatvia.com’dur.

İstanbul Letonya Fahri Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

İstanbul Letonya Fahri Konsolosluğu, İstanbul’da yaşamakta olan Letonya vatandaşlarının haklarını Türk ve Letonya anayasalarına göre korumak, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek, İstanbul’da sorun yaşayan Letonya vatandaşlarının sorunlarıyla ilgilenmek ve vize başvurusu gibi gerekli durumlarda kişileri Letonya Büyükelçiliğine yönlendirmek hizmetlerini sunmaktadır.

İstanbul Letonya Konsolosluğu'na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul’da bulunan Letonya Fahri Başkonsolosluğunun vize başvurusu alma yetkisi olmadığından, vize başvurusu Letonya Fahri Konsolosluğuna yapılamamaktadır.

İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvuru taleplerine yalnızca yönlendirme yapabilmektedir. Letonya için vize başvuruları, Letonya vize başvuru merkezleri ve akredite vize acentaları üzerinden Ankara’da bulunan Letonya Büyükelçiliği için yapılabilmektedir.

Letonya Vizesi İstanbul'dan Nasıl Alınır?

İstanbul’da ikamet eden kişiler Letonya vizesi almak için vize aracı kurumunun İstanbul’daki vize başvuru merkezine müracaat ederek vize başvurusunda bulunabilir.

Vize başvuru merkezi herhangi bir bölge dağılımına sahip değildir. Vize başvuru merkezi bölge dağılımına sahip olmadığı için Letonya vize başvurusu farklı şehirlerdeki başvuru merkezleri üzerinden de yapılabilmektedir.

İstanbul'dan Letonya vize başvurusunda bulunacak kişilerin son 59 ay içinde almış oldukları bir Schengen vizeleri var ise ilgili vize evraklarını akredite acente Vizem.net'in İstanbul ofisine göndermeleri Letonya vize işlemlerinin tamamlanması için yeterlidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İstanbul Letonya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

İstanbul Letonya vize başvuru merkezi; Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No:29/A, Elysium Soul, Beyoğlu adresinde hizmet vermektedir.

İstanbul Letonya vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya , 08.30 ile 12:00 ve 13:00 ile 17:00 saatlerinde hizmet vermektedir. Letonya için vize hizmeti sunan Beyoğlu vize merkezi, pasaport işlemlerini hafta içi 15:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirmektedir.

Beyoğlu’nda yer alan İstanbul Letonya vize başvuru merkezinin telefon numarası, 0212 373 58 10’dur. İstanbul Letonya vize başvuru merkezinin e-posta adresi info.frtr@vfshelpline.com’dur.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: