18 Yaşın Altındakiler için Macaristan Vizesi

18 Yaş Altı için Macaristan Vize Başvurusu ve Gerekli Belgeler

18 yaş altı için Macaristan vize başvuruları için standart vize başvuru sürecinde ve vize başvurusu için gerekli evraklarda çeşitli farklılıklar mevcuttur.

18 yaş altı kişilerin Macaristan vize başvuru süreçlerinin ebeveynleri ya da bir temsilci tarafından yürütülmesi gerekmektedir. Macaristan vizesi için istenen kriterlere uygun 18 yaş altı kişiler için muvafakatname ve sponsorluk belgelerinin hazırlanması Macaristan vize başvurusu için önemlidir.

Macaristan vize işlemleri için: 0850 241 1868

Bebekler ve Çocuklar için Macaristan Vizesi Gerekli Midir?

Bebekler ve çocuklar için, Macaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin yaştan bağımsız olarak bordo pasaport hamili tüm T.C vatandaşlarının vize başvurusunda bulunmaları gerektiğinden, Macaristan vizesi gereklidir.

18 Yaş Altındakiler için Macaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

18 yaş altındakiler için Macaristan vize başvuru evrakları, standart evraklara ek olarak muvafakatname ve sponsorluk belgesinden oluşmaktadır.

18 yaş altı kişilerin Macaristan vize başvurusunda bulunurken kendilerine ait pasaportunun bulunması ve Macaristan vize başvuru formunun başvuru sahibinin ebeveyni tarafından doldurulup imzalanması gerekmektedir.

Çocukların Macaristan Vize İşlemleri için Muvafakatname Belgesi

Muvafakatname, tek başına ya da tek bir ebeveyni ile seyahat edecek reşit olmayanların vize başvurularında noter onaylı olarak sunulması gereken bir izin belgesidir.

Çocukların Macaristan vize işlemleri için muvafakatname belgesi; ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşıyor olması gibi durumlara göre farklı olarak hazırlanmalıdır.

Çocuğun velayeti tek bir ebeveynde bulunuyorsa veya tek bir ebeveyni varsa ve birlikte seyahat edilecekse noter onaylı muvafakatnameye gerek yoktur.

18 Yaş Altı Macaristan Vize Başvurusu için Sponsorluk Belgesi

18 yaş altı kişilerin Macaristan vize başvurusu için sponsorluk yapabilecek kişiler başvuru sahibinin birinci dereceden akrabalarıdır.

Birinci dereceden bir akraba tarafından uygun formatta hazırlanmış ve imzalanmış, çocuğun seyahat masraflarının karşılanacağını açıklayan bir Macaristan vize sponsor dilekçesi sunularak, sponsorluk durumu ispatlanmalıdır.

Reşit Olmayan Kişiler Macaristan Vize Başvurusunu Kendi Yapabilir Mi?

Reşit olmayan kişiler Macaristan vize başvurularını kendileri yapamamaktadır. 12 yaşının altında olan çocuklar için Macaristan vize başvurularını aileleri yapabilmektedir.

12 yaşının üzerindeki reşit olmayan kişilerin Macaristan vize başvurusu için gerekli izin evrakları ebeveynlerinden istenmektedir ve başvuru sırasında reşit olmayan kişilerin ebeveynleri ile birlikte bulunmaları gerekmektedir.

Anne ve babası boşanmış çocukların Macaristan vize başvurusunun, velayet sahibi ebeveyn tarafından mahkeme kararı sunulması ile yapılması gerekmektedir.

Macaristan Vize Başvurusu için Çocuklardan Parmak İzi Alınır Mı?

Macaristan vize başvurusu için 0-12 yaş aralığındaki çocuklardan parmak izi alınmamaktadır; 12-18 yaş aralığındaki çocukların ise Macaristan vize başvurularında parmak izi vermeleri gerekmektedir.

Yaş ve Mesleki Duruma Göre Diğer Macaristan Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve mesleki duruma göre diğer Macaristan vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Macaristan vizesi
  • SGK'lı çalışanlar için Macaristan vizesi
  • İşverenler için Macaristan vizesi
  • Memurlar için Macaristan vizesi
  • Çiftçiler için Macaristan vizesi
  • Emekliler için Macaristan vizesi
  • Çalışmayanlar için Macaristan vizesi
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: