Tayland Vize Davetiyesi

Tayland Vize Başvurusu için Davetiye

Tayland vize başvurusu için vize davetiyesi kişinin Tayland’da ikamet etmekte olan bir kişi veya seyahat amacı doğrultusunda bir kurum tarafından ülkeye davet edildiğini belirten bir belgedir.

Ticari veya çalışma amacıyla seyahat edecek kişilerden, Tayland ticari vize ve çalışma vizesi başvurularında vize davetiyesi talep edilir.

Tayland vize mektubu bir kişi veya kurum tarafından yazılır ve kişinin belirtilen tarihlerde belirtilen seyahat amacı doğrultusunda Tayland’da olacağını teyit eder. Davetiye, başvurunun yapılacak olduğu dış temsilciliğe Tayland vizesi için başvuru evrakları ile birlikte ibraz edilir.

Davet mektubu ile Tayland vize başvurusu: 0850 241 1868

Davet Mektubu Alınması Gereken Tayland Vizeleri Hangileridir?

Türkiye’den yapılacak Tayland vizesi başvurularında davet mektubu alınması gereken Tayland vizeleri uzun süreli ticari vize ve çalışma vizesi türleridir.

Umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları 30 güne kadar; diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport hamilleri ise 90 güne kadar yapacakları Tayland seyahatlerinde vize uygulamasından muaftır; bu sürelerden kısa seyahatler için yapılan vize başvurularında davetiyeye ihtiyaç yoktur.

Tayland Vize Başvurusu için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Tayland vize başvurusu için davet mektubu resmi bir dille, mektup formatına uygun olarak ve sade bir dille yazılmış olmalıdır. Vize davet mektubu Tayland Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmalıdır.

Mektupta vize başvurusunda bulunan kişiye dair kişisel bilgiler, seyahat amacı, planlanan seyahat süresi ve seyahate dair detaylara değinilmelidir.

Tayland vize davet mektubu, davetiyeyi yazan kişi tarafından imzalanmalıdır. Davetiye bir şirket tarafından yazılıyorsa şirketin genel müdürlüğü veya yönetim biriminden yetkilendirilmiş bir kişi tarafından imzalanmalı ve şirketin mührünü taşımalıdır. Gerekli durumlarda eklenen şirketle ilgili belgelerin Tayca dilinde sunulması ve noter onaylı olması gerekmektedir.

Tayland Ticari Vize Davet Mektubu

Tayland ticari vize için davet mektubu, Tayland’a ticari bir faaliyet için gidecek olan kişinin planladığı iş etkinliği ve detayları hakkında bilgi vermektir.

Tayland ticari vizesi için davet mektubu kişinin iş ortağı, yatırımcısı, potansiyel müşterileri veya hizmet alıcıları tarafından yazılabilmektedir. Firmalar tarafından hazırlanan ve imzalanacak olan davet mektuplarının firmanın yetkili kişileri tarafından imzalanması gerekmektedir.

Tayland ticari vize davet mektubu resmi bir dille yazılmış olmalıdır ve içeriğinde planlanan seyahat tarihleri ve seyahat amacı gibi detaylar ile birlikte mektubu yazan kişi ile vize başvurusunda bulunan kişinin iş ilişkisi gibi bilgilere de yer verilmelidir.

Mektupta belirtilen bilgiler net ve kolay anlaşılır olmalıdır. Mektup gereksiz bilgilerle uzatılmamalı ve karmaşık cümlelerden uzak durulmalıdır.

Tayland Çalışma Vizesi için Davetiye

Tayland çalışma vizesi için davetiye mektubu, resmi bir dille ve mektup formatına uyarak yazılır. Fazla detaya girmeden kişinin seyahat amacını, ülkede bulunma süresini ve hem davet edilen kişiye hem de davet eden kuruma dair istenilen bilgileri içerecek şekilde tamamlanmalıdır.

Tayland çalışma vizesi için davetiye, başvuruyu yapan kişinin işvereni tarafından yazılmış olmalıdır ve kişinin çalışacağı pozisyon, maaş ve çalışma sürelerine dair bilgilere mutlaka yer verilmelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: