Tayland Vize Ücreti

2022'de Tayland Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları Nasıldır?

Tayland vize ücretileri ve başvuru masrafları, başvuru sahibinin Tayland seyahatini hangi amaçla gerçekleştireceğine, seyahatin süresine ve ülkeye giriş çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir.

30 günden daha kısa süren Tayland seyahatlerinde T.C. vatandaşları vizeden muaf tutulduğu için, vize ücretinden de muaftır. 30 günü aşan Tayland seyahatlerinde T.C. vatandaşlarının vize alması ve buna bağlı olarak vize ücretini ödemesi gerekmektedir.

Tayland’a seyahat edecek kişiler için vize ücreti her yıl Türkiye’deki Tayland Büyükelçiliği tarafından belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Seyahat edecek kişilerin, vize randevu tarihinde Ankara Tayland Büyükelçiliğine giderek vize başvuru harcını, vize birimine ödemesi gerekmektedir.

Türkiye'den Tayland vizesine başvuracak kişilerin vize başvurularında gerekli evrakların hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar tüm süreç için akredite acente Vizem.net'ten danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hangi Ülke Vatandaşları Tayland Vize Ücretinden Muaftır?

Tayland, pek çok ülkeye yönelik vize muafiyeti uygulamaktadır ve Tayland’ın vize muafiyeti uyguladığı ülkelerin vatandaşları vize ücreti ödememektedir. Avusturya, Fransa, Hindistan, Japonya ve Macaristan gibi ülkeler Tayland’ın vize muafiyeti uyguladığı ülkelerdendir.

Tayland’a seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının 30 günü aşmayan seyahatlerinde, vize muafiyeti sebebiyle, vize ücreti ödemelerine gerek bulunmamaktadır.

T.C. Vatandaşları Tayland Vize Ücretinden Muaf Mıdır?

T.C. vatandaşları Tayland vize ücretlerinden muaf tutulmamakta iken, 30 günü aşmayan Tayland seyahatlerinde vizeden muaf tutulduklarından dolayı sadece 30 günü aşan seyahatler için vize ücreti ödenmektedir.

Tayland Vize Fiyatları 2022'de Nasıldır?

Tayland vize fiyatları, başvuru sahibinin talep ettiği vize süresine ve ülkeye giriş çıkış sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

2022 yılı için Tayland vize ücretleri aşağıda verilmiştir.

Vize TürleriTek Girişli VizeÇok Girişli Vize
Aile birleşimi vizesi80 USD-
Ticari vize80 USD-
Öğrenci vizesi80 USD-
Çalışma vizesi80 USD200 USD
Emekli vizesi-200 USD
Turist vizesi40 USD200 USD

Tayland Vize Başvuru Harcı Nereye Ödenir?

Tayland vize başvuru harcı, Ankara Tayland Büyükelçiliği vize randevusu sırasında konsoloslukta bulunan ilgili memura ödenmektedir.

Tayland Büyükelçiliği vize ve konsolosluk bölümü hafta içi her gün 09:30 ile 12:00 vee 13:00 ile 16:00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Kişilerin vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmesi için daha öncesinden online randevu alması ve randevu gününde Tayland Büyükelçiliği üzerinden vize başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Tayland Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır, Tayland vize başvurusu reddedilen kişilere herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

Tayland vize başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin, vize reddi sonrası yapacakları yeni vize başvurusunda da yeniden başvuru harcı ödemesi gerekmektedir.

Tayland Vize Randevusu Alma İşlemi Ücretli Midir?

Hayır, Tayland vize randevusu alma işlemi ücretli değildir. Vize randevusu için kişiler ya da internet siteleri tarafından ücret talep edilmesi durumunda, ücret talebine itibar edilmemelidir.

Tayland Vizesi İçin Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Tayland vizesi için danışmanlık ücreti, başvurulacak vize türüne göre değişmektedir.

Akredite acente Vizem.net üzerinden alınan Tayland vizesi için danışmanlık hizmeti ücretleri vize türüne göre 70 ile 110 dolar arasındadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: