Tayland Vizesi için Pasaport Özellikleri

Tayland Vizesi için Pasaport Süresi ve 2023 Gereklilikleri

Pasaport, Tayland vize başvurularında sunulması zorunlu bir evraktır ve öngörülen asgari geçerlilik süresi ile diğer şartları sağlaması gerekmektedir; bu şartları sağlamayan pasaportlar geçersiz kabul edilir ve vize başvurusu iade edilir.

Pasaport ile gerekli tüm evraklar Tayland vize başvurusu esnasında eksiksiz olarak teslim edilmelidir.

Taylanda vize başvurusu: 0850 241 1868

Tayland Vize Başvurusu Hangi Pasaport Türleri İle Yapılabilir?

Tayland vize başvurusu için pasaport türü özelinde sınırlama olmadığından hem resmi hem de umuma mahsus pasaport ile Tayland vize başvurusu yapılabilmektedir.

Tayland Vizesi için Yabancı Pasaport İle Türkiye'den Başvuru Yapılabilir Mi?

Evet, Tayland vizesi için yabancı pasaport ile Türkiye’den başvuru yapılabilir. Türkiye’de yasal olarak ikamet eden yabancıların, kendi ülkelerinden veya dış temsilciliklerden aldıkları geçerli pasaportları ile Tayland vize başvurusu yapmalarına imkan sunulmuştur.

Afganistan, Cezayir, Bangladeş, Kamerun, Küba, Mısır, Hindistan, İran, Irak, Kuzey Kore, Lübnan, Libya, Nepal, Nijerya, Sudan, Filistin, Pakistan, Sri Lanka, Suriye, Yemen, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti haricindeki Afrika ülkelerinin pasaportuna sahip olan kişiler, sadece kendi ülkelerindeki Tayland dış temsilciliğinden başvuru yapabilmektedir.

Türkiye'den başvuru yapmak istemeleri durumunda Türkiye'de yasal olarak ikamet ettiklerini gösteren oturum izinlerini sunmaları gerekmektedir.

Çifte Vatandaşlığı Olanlar Tayland Vizesine Hangi Pasaportla Başvurmalıdır?

Çifte vatandaşlığı olanların, bu vatandaşlıklardan birinin Türk vatandaşlığı olması durumunda; vize başvurusu için Tayland'ın öngördüğü şartları sağlayan Türk pasaportu sunmaları gerekmektedir.

Tayland Vize Başvurusu için Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Tayland vize başvurusu için pasaportun; en az 6 ay geçerli, hasar görmemiş ve içerdiği bilgilerin güncel olması gerekmektedir. Pasaport suya veya ateşe maruz kalmamış olmamalı ve yıpranmış olmamalıdır.

Evlilik ya da boşanma gibi durumlarda ad ve soyad değişiklikleri sebebiyle güncel olmayan pasaport kabul edilmemektedir ve 18 yaş üstü kişilerin pasaportlarında imza olmalıdır.

Tayland Vizesi Almak için Pasaport Nasıl Sunulmalıdır?

Tayland vizesi almak için geçerli kriterleri sağlayan pasaportun orijinalinin ve fotokopisinin Tayland Ankara Büyükelçiliği'ne sunulması gerekmektedir.

Tayland Vize İşlemleri için Verilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınabilir?

Tayland vize işlemleri için verilen pasaport, vize başvurusu sonuçlandığında geri alınabilmektedir. Tayland vizesi başvuru sahipleri, Tayland Konsolosluğu tarafından vize işlemlerinin tamamlandığına ve pasaportlarını geri almaları gerektiğine dair mail yoluyla bilgilendirilmektedir. Pasaportun, Tayland Konsolosluğuna giderek veya yetki belgesine sahip kurye aracılığıyla teslim alınması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Tayland vize başvurularında başvuru sahibinin pasaportunu alması için tekrar vize başvuru merkezine ya da dış temsilciliğe gitmesine gerek bulunmamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: