Dubai'de Dil Eğitimi

Dubai'de Dil Eğitimi 2023 Fiyatları ve Gerekli Şartlar

Dubai dil okulunda dil eğitimi almak, yeni bir dil öğrenmek isteyenler için popüler bir seçenektir. Dubai’de dil okuluna gitmenin; dil eğitimi alırken çalışmak ve sonrasında Dubai’de iş imkanlarını yakalayabilmek, son derece güvenli ve kozmopolit yapısıyla yoğun eğlence ve sosyal hayatın keyfini çıkarabilmek gibi pek çok avantajı vardır. Dubai dil okullarının diğer ülkelerin dil okullarına oranla daha çok tercih edilmesinin sebebi vize ret oranının daha düşük olması ve dil eğitimi alırken çalışma izni vermesidir.

Vizem.net, Türkiye'den Dubai'ye dil eğitimi almak için gitmek isteyen kişilere kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai'de Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

Dubai’de Arapça ve İngilizce ağırlıklı olmak üzere Fransızca, Portekizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Türkçe, Rusça, İsveççe, Felemenkçe, Farsça, Japonca ve Korece dil eğitimleri alınabilmektedir.

Dubai'deki En Popüler Dil Okulları Hangileridir?

Dubai’deki en popüler dil okulları aşağıda verilmiştir.

 • Novakid
 • IH Dubai
 • Iqra’a Arabic Language Center
 • Berlitz Language Centre Dubai
 • The Arabic Language Center (ALC)
 • British Council, Dubai
 • EF Education First, Dubai
 • Express English Language Training Center
 • ITEC (Language School)
 • Level Up Language and Computer Center
 • Schiller Language Training
 • Target Training & Development
 • Direct English
 • English First (EF)
 • Envision Language & Training Center
 • Golden Age Arabic Language Institute
 • Headway Institute
 • International Cultural Institute
 • Language Education Options
 • Polyglot Language Institute
 • The Royal English Language Center

En İyi Dubai Arapça Dil Okulu Hangisidir?

En İyi Dubai Arapça Dil Okulu Hangisidir?
En İyi Dubai Arapça Dil Okulu Hangisidir?

En iyi Dubai Arapça kursu Arabic Language Center olarak bilinmektedir. Arabic Language Center başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviye için Arapça dil eğitimi sunmaktadır. Birebir ve grup dersleri ve tüm öğretmenlerin native speaker olması ile Arabic Language Center en iyi Dubai dil kursu olarak bilinmektedir.

Arabic Language Center’da Arapça kurs süresi 5 ile 52 hafta arasında değişmektedir ve sınıflar 12 kişi ile sınırlandırılmaktadır. Arabic Language Center’da Arapça okuma, yazma, dinleme ve konuşma yeteneklerinin hepsini geliştirmeye yönelik çalışmalar bulunmaktadır. Kısa sürede, yoğunlaştırılmış eğitim imkanıyla uluslararası öğrenciler tarafından Arabic Language Center tercih sebebi olmaktadır.

En İyi Dubai İngilizce Dil Okulu Hangisidir?

En İyi Dubai İngilizce Dil Okulu Hangisidir?
En İyi Dubai İngilizce Dil Okulu Hangisidir?

En iyi Dubai İngilizce dil okulu ES Dubai dil okulu olarak bilinmektedir ve Es Dubai ingilizce kursu Dubai’nin merkezindeki ünlü Jumeirah Lake Towers, Mazaya Business Avenue’da eğitim veren kurstur. Es Dubai, son derece modern ve son teknoloji ile donatılmış 15 kişilik sınıflarıyla, uluslararası öğrencilere oldukça konforlu ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Vize, konaklama, kurs dışı aktiviteler gibi hizmetleri sayesinde Es Dubai, en iyi Dubai İngilizce kursu olarak görülmektedir.

Es Dubai dil okulu, uluslararası öğrencilerine IELTS sınav hazırlığı, genel ve yoğun İngilizce eğitimleri sunmaktadır; haftada 15 ders genel İngilizce eğitimi veya haftada 30 ders yoğun İngilizce eğitimi seçenekleri bulunmaktadır. Es Dubai dil okulu, öğrencilerine CV hazırlama ve iş bulma gibi destekler sunmaktadır.

Dubai Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

Dubai dil okulu fiyatları konaklama, ulaşım, kayıt ücreti ve vize ücretleri gibi harcamaları içinde barındırmaktadır. Dubai dil eğitimi fiyatları 2022 yılında dil, alınacak eğitimin süresi ve kayıt yaptırılan kursa göre değişiklik göstermektedir.

Es Dubai dil okulu fiyatları alınan haftalık ders saati süresine göre değişiklik gösterdiği gibi içerisinde konaklama, shuttle servisi, yeme içme ücretlerini de bulundurmaktadır. Es Dubai dil okulunda 1-4 haftalık genel İngilizce programının haftalık fiyatı 265 USD’dir ve kurs süresi arttıkça haftalık fiyatlandırma düşmektedir.

Dubai'de Dil Okulu Kaydı Nasıl Yaptırılır?

Dubai’de dil okulu kayıtları online olarak yapılabilmektedir. Dubai’de dil okulu kayıt işlemleri için tercih edilen kurs tarafından online danışmanlık randevusu alındıktan sonra kısa bir online seviye belirleme testi yapılmaktadır. Dubai dil kursu başvuru harcı yatırıldıktan sonra kurs programı ve diğer bilgileri içeren bir mail alınmaktadır.

Dubai'de Dil Eğitimi için Gerekenler Nelerdir?

Dubai’de dil eğitimi için gerekenler aşağıda verilmiştir.

 • Geçerli bir pasaport
 • Dubai öğrenci vizesi
 • Başvurulan dil okulundan gelen kabul mektubu
 • Geçerli sağlık sigortası
 • Öğrenim ücreti ve yaşam giderlerini karşılayacak finansal gücün kanıtı niteliğinde belge

Dubai'de Dil Kursu için Hangi Vize Alınmalıdır?

Dubai’de dil kursuna kayıt yaptırabilmek için geçerli bir öğrenci vizesi veya turist vizesi alınmalıdır.

30 veya 90 günlük Dubai turistik vize ya da 3, 6 veya 12 aylık Dubai öğrenci vize sahipliği ile Dubai’de dil eğitimi alınabilmektedir.

Dubai'de Dil Okuluna Gitmek için Vize Nasıl Alınır?

Dubai’de dil okuluna gitmek için öğrenci vizesi, Dubai’deki dil okulunun sponsorluğunda ilgili makamlara yapılan başvuru sonucunda alınabilmektedir. Dubai öğrenci vizesi başvuru sahibinin gerekli evrakları hazırlayıp renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratması ve başvuru işlemlerini başlatabilmesi için sponsora göndermesi gerekmektedir.

Turistik vize alarak Dubai’de dil eğitimi almak isteyen kişiler vize başvurularını online olarak vize başvuru portallarından, hava yolu şirketlerinin bilet alma sistemlerinden veya akredite acenteler aracılığıyla yapabilir. Dubai turistik vize başvuruları, gerekli evrakların hazırlanıp renkli tarayıcıda taratılması, ilgili sisteme yüklenmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile tamamlanmaktadır.

Türkiye'den Dubai'ye dil eğitimi için gitmek isteyen kişilerin başvuruları, vize evraklarının akredite acente Vizem.net'in İstanbul'daki ofisine postalanması veya ilgili danışmana mail yoluyla göndermesiyle aynı gün içinde yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Dubai'de Dil Eğitimi Alırken Çalışılabilir Mi?

Dubai’de dil eğitimi alan öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izinleri bulunmaktadır.

Dubai dil okulu ve çalışma izni, öğrenci vizesi ile mümkün olmaktadır. Öğrenci vizesi ile kursa kayıt yaptırmış ve kurs ücretini ödemiş olan kişiler Dubai dil okulu çalışma izni başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai’de asgari ücret kavramı yoktur ancak saatlik ücret 8 ile 12 USD arasında değişmektedir.

Turist vizesi ile Dubai’ye gidip dil eğitimi alacak kişilerin Dubai’de çalışma izni hakkı bulunmamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: