Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu | U.A.E. Consulate

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu, 1989 yılında açılmıştır. Arap Emirlikleri Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının sorunlarını ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hizmet vermektedir. BAE Konsolosluğu, ülke vatandaşlarına belge tasdiki ve diğer konularda hizmet verirken, BAE’de iş ve yatırım yapılmasına yönelik de bilgilendirme yapmaktadır.

Türkiye ile BAE arasındaki ikili ilişkiler 1 Nisan 1977 tarihinde başlamıştır. Abu Dabi'deki Türk Büyükelçiliği 1979 yılında ve Abu Dabi'deki Türk Askeri Ataşesi 1999 yılında açılırken, Ankara’daki BAE Büyükelçiliği 1983 yılında, İstanbul’daki BAE Büyükelçiliği 1989 yılında ve Ankara’daki BAE Askeri Ataşesi 2005 yılında açılmıştır.

BAE Konsolosluğu Türkiye'de Hangi İllerde Bulunur?

BAE Konsolosluğu Türkiye’de İstanbul ve Ankara'da bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği

Birleşik Arap Emirlikleri dış temsilciliği Ankara’da büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. BAE Ankara Büyükelçiliği, 1983 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri için vize başvuruları BAE Büyükelçiliği üzerinden yapılmamaktadır. BAE için kısa süreli vize başvuruları online vize başvuru portallarına, seyahat acentalarına ya da akredite acenteler üzerinden yapılırken, uzun süreli vize başvuruları BAE’de bulunan bir sponsor tarafından ilgili birimlere yapılmaktadır.

İstanbul Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğu

Birleşik Arap Emirlikleri dış temsilciliği İstanbul’da başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. BAE İstanbul Konsolosluğu, 1983 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

BAE vize başvuruları İstanbul BAE Başkonsolosluğu aracılığıyla yapılmamaktadır. BAE için kısa süreli vize başvuruları online vize başvuru portallarına, seyahat acentalarına ya da akredite acenteler üzerinden yapılır; uzun süreli vize başvuruları ilgili birimlere BAE’de bulunan bir sponsor tarafından yapılmaktadır.

BAE Konsolosluğu Adres Bilgileri Nedir?

BAE İstanbul Konsolosluğu; Konaklar Mahallesi, Meşeli Sokak, No:11, 4. Levent, Beşiktaş adresinde bulunmaktadır.

BAE Ankara Büyükelçiliği; Doğu Kent Bulvarı, 596. Sokak, No: 5, Sancak Mahallesi, Çankaya adresinde bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu İletişim Numarası Kaçtır?

BAE İstanbul Konsolosluğunun telefon numarası +90 212 317 92 57 ve mail adresi istanbulcon@mofaic.gov.ae’dir.

BAE Ankara Büyükelçiliğinin telefon numarası +90 312 490 14 14 ve mail adresi ankaraemb@mofaic.gov.ae’dir.

BAE Konsolosluk Resmi Web Sitesi Nedir?

BAE İstanbul Konsolosluğunun resmi internet sitesine https://www.mofaic.gov.ae/tr-TR/Missions/Istanbul linkinden ulaşılabilmektedir.

BAE Ankara Büyükelçiliğinin resmi internet sitesine https://www.mofaic.gov.ae/en/missions/ankara linkinden ulaşılabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Kaçtır?

BAE İstanbul Konsolosluğunun çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00-16:00 arasındadır.

BAE Ankara Büyükelçiliğinin çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00-16:00 arasındadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye Konsolosluğu Hangi Hizmetleri Verir?

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye Konsolosluğu, BAE’ye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları için vize işlemleri hizmeti verse de, BAE temsilcilikleri üzerinden vize başvuruları alınmamaktadır. BAE Türkiye Konsoloslukları, BAE vatandaşlarının konsolosluk işlemleri ile ilgilenmekte ve ayrıca pasaport veya kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm, evlilik, oy kullanma, vergi formları, acil yardım hizmetleri gibi konularda hizmet vermektedir.

Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri Konsolsoluğu'na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilen aracı kurumlar vasıtasıyla Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: